Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 17 Kasım 2018, Cumartesi 18:41
banner

Başbakan Erhürman, Lapta'da halkla bir araya geldi

Başbakan Erhürman, Lapta'da halkla bir araya geldiCTP Genel Başkanı Başbakan Tufan Erhürman, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ve bazı CTP milletvekilleri ile birlikte Lapta’da halk ile buluştu.
Paylaş  
20
14
19
0

Başbakan Erhürman burada yaptığı konuşmada iktidarda oldukları dokuz aylık dönemde yürüttükleri faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Ülkede yıllarca yol ihalelerine kamulaştırmalar yapılmadan çıkıldığını, bu yüzden alınan ara emirleri ile yol yapımlarının tamamlanamadığını anlatan Erhürman, 9 ay içinde Güzelyurt’tan Doğancı’ya kadar olan bölgede kamulaştırmaları çözerek yolu tamamladıklarını anlattı…

Lapta-Alsancak bölgesi için de çalışmaların başladığını belirten Başbakan Erhürman, projelerin hızlandırılacağını söyledi…

Ülkede daha fazla istihdam olanağı sağlanması gerektiğinin de altını çizen Başbakan, “benim yüzde 18.7 genç işsizim varken öncü sektörün olan turizmde yüzde 22 vatandaş çalışmasını ben hazmedemem” dedi.

Erhürman, hazırlanan teşvikler ve yasalarla bu konuyu çözmek için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Meclis’ten geçirilen teknopark yasası hakkında da bilgi veren Erhürman “burası hem turizm adası, hem eğitim adası, hem de bilişim adası olacak ama her üçünden de esnaf da, köylü de yararlanacak” dedi.

Yapısal bir sorun olduğunu kaydeden Başbakan, ülkede kendi kendine dönen bir çark yaratılması gerektiğini vurguladı.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
2
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da ölü olarak bulunan kadının ölüm nedeni belirlendi
image Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde deniz içerisinde ölü olarak bulunan Rus uyruklu Kamila Druzhına'nın ölüm nedeni belirlendi.
Lapta Belediyesi, lağım suyu taşkınına müdahale etti
image Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Emerald Bay Sitesi’nden akan, yollara ve denize yayılan lağım suyuna müdahale edildiğini söyledi.
Lapta'da bir kadın ölü olarak bulundu
image Bugün Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde, kıyıdan yaklaşık 10 metre deniz içerisinde, ismi henüz tespit edilemeyen bir kadın ölü olarak bulundu.