Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 18 Ocak 2019, Cuma 13:27
banner

Lapta'da sel mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalar sürüyor

Lapta'da sel mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalar sürüyor5 Aralık’ta yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Lapta’da sel mağdurlarına yardım çalışmaları devam ediyor.
Paylaş  
17
12
16
0

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Yoğun yağışlar sonrası Lapta bölgesinde selden zarar gören kişilerin ihtiyaçlarıyla belediyenin görevlendirdiği ekipler ilgileniyor. Lapta bölgesinde sel nedeniyle evlerindeki eşyaları kullanılamaz hale gelen kişilerin yüzde 99’unun ihtiyaçları tamamlandı. Felakete maruz kalan diğer vatandaşların ihtiyaç duydukları malzemeler ise toplanan bağışlar ile tamamlanmaya çalışılıyor.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ Girne Postası’na yaptığı açıklamada sel mağdurları için Diyalog TV’nin başlattığı yardım kampanyasında 40 bin TL bağış toplandığını; Capital Bank’ın açtığı yardım hesabında ise 13 bin TL’nin toplandığını ve sel mağdurlarının eksiklerini toplanan bağışlarla tamamlamaya çalıştıklarını belirtti.

“LAPTA’DAKİ SELZEDELERİN YÜZDE 99’UNUN İHTİYAÇLARI GİDERİLDİ”

Capital Bank’ın açtığı yardım hesabının aktif olduğunu ve yardımların devam ettiği söyleyen Aktuğ, sel felaketi nedeniyle evlerindeki eşyaları zarar gören kişilerin yüzde 99’unun eksiklerinin giderildiğini kaydetti.

Gönüllü kişiler ve vakıflar tarafından yapılan yardımlarla giderilen ihtiyaçlar haricinde son kalan ihtiyaçları da toplanan bağışlar ile gidermeyi hedeflediklerini dile getiren Aktuğ, “Toplanan paranın harcama şeklini kaymakamlık, muhtar ve belediyelerden oluşacak komisyonla neticelendirip ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Lapta'da ölü olarak bulunan kadının ölüm nedeni belirlendi
image Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde deniz içerisinde ölü olarak bulunan Rus uyruklu Kamila Druzhına'nın ölüm nedeni belirlendi.
Lapta Belediyesi, lağım suyu taşkınına müdahale etti
image Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Emerald Bay Sitesi’nden akan, yollara ve denize yayılan lağım suyuna müdahale edildiğini söyledi.
Lapta'da bir kadın ölü olarak bulundu
image Bugün Lapta'da Balıkçı Barınağı'nın mendirek bölgesinde, kıyıdan yaklaşık 10 metre deniz içerisinde, ismi henüz tespit edilemeyen bir kadın ölü olarak bulundu.