Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 18 Ocak 2019, Cuma 13:27
banner

Lapta'da sel mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalar sürüyor

Lapta'da sel mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalar sürüyor5 Aralık’ta yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Lapta’da sel mağdurlarına yardım çalışmaları devam ediyor.
Paylaş  
18
12
17
0

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Yoğun yağışlar sonrası Lapta bölgesinde selden zarar gören kişilerin ihtiyaçlarıyla belediyenin görevlendirdiği ekipler ilgileniyor. Lapta bölgesinde sel nedeniyle evlerindeki eşyaları kullanılamaz hale gelen kişilerin yüzde 99’unun ihtiyaçları tamamlandı. Felakete maruz kalan diğer vatandaşların ihtiyaç duydukları malzemeler ise toplanan bağışlar ile tamamlanmaya çalışılıyor.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ Girne Postası’na yaptığı açıklamada sel mağdurları için Diyalog TV’nin başlattığı yardım kampanyasında 40 bin TL bağış toplandığını; Capital Bank’ın açtığı yardım hesabında ise 13 bin TL’nin toplandığını ve sel mağdurlarının eksiklerini toplanan bağışlarla tamamlamaya çalıştıklarını belirtti.

“LAPTA’DAKİ SELZEDELERİN YÜZDE 99’UNUN İHTİYAÇLARI GİDERİLDİ”

Capital Bank’ın açtığı yardım hesabının aktif olduğunu ve yardımların devam ettiği söyleyen Aktuğ, sel felaketi nedeniyle evlerindeki eşyaları zarar gören kişilerin yüzde 99’unun eksiklerinin giderildiğini kaydetti.

Gönüllü kişiler ve vakıflar tarafından yapılan yardımlarla giderilen ihtiyaçlar haricinde son kalan ihtiyaçları da toplanan bağışlar ile gidermeyi hedeflediklerini dile getiren Aktuğ, “Toplanan paranın harcama şeklini kaymakamlık, muhtar ve belediyelerden oluşacak komisyonla neticelendirip ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bu yol tehlike saçıyor!
image Kozanköy - piknik alanı arasında kalan yol tehlike saçıyor.
'Dönüşüm Muhteşem Olacak' adlı oyun Lapta'da sahnelenecek
image Lapta Beldesi Kültür ve Dayanışma Derneği bünyesindeki Limon Çicekleri Amatör Tiyatro Ekibi, 'Dönüşüm Muhteşem Olacak' oyunuyla seyirci karşısına çıkıyor.
Akıncı: 'Tarihi ve doğal çevreyi gözümüz gibi koruyarak geleceğe saklamak boy...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, tarihi ve doğal çevrenin gelecek kuşaklara aktarılacak bir miras olduğunu belirterek, “tarihi ve doğal çevreyi gözümüz gibi koruyarak geleceğe saklamak boynumuzun borcu olmalıdır” dedi.