Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 18 Ocak 2019, Cuma 13:27
banner

Lapta'da sel mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalar sürüyor

Lapta'da sel mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalar sürüyor5 Aralık’ta yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen bölgelerden biri olan Lapta’da sel mağdurlarına yardım çalışmaları devam ediyor.
Paylaş  
16
12
15
0

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

Yoğun yağışlar sonrası Lapta bölgesinde selden zarar gören kişilerin ihtiyaçlarıyla belediyenin görevlendirdiği ekipler ilgileniyor. Lapta bölgesinde sel nedeniyle evlerindeki eşyaları kullanılamaz hale gelen kişilerin yüzde 99’unun ihtiyaçları tamamlandı. Felakete maruz kalan diğer vatandaşların ihtiyaç duydukları malzemeler ise toplanan bağışlar ile tamamlanmaya çalışılıyor.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ Girne Postası’na yaptığı açıklamada sel mağdurları için Diyalog TV’nin başlattığı yardım kampanyasında 40 bin TL bağış toplandığını; Capital Bank’ın açtığı yardım hesabında ise 13 bin TL’nin toplandığını ve sel mağdurlarının eksiklerini toplanan bağışlarla tamamlamaya çalıştıklarını belirtti.

“LAPTA’DAKİ SELZEDELERİN YÜZDE 99’UNUN İHTİYAÇLARI GİDERİLDİ”

Capital Bank’ın açtığı yardım hesabının aktif olduğunu ve yardımların devam ettiği söyleyen Aktuğ, sel felaketi nedeniyle evlerindeki eşyaları zarar gören kişilerin yüzde 99’unun eksiklerinin giderildiğini kaydetti.

Gönüllü kişiler ve vakıflar tarafından yapılan yardımlarla giderilen ihtiyaçlar haricinde son kalan ihtiyaçları da toplanan bağışlar ile gidermeyi hedeflediklerini dile getiren Aktuğ, “Toplanan paranın harcama şeklini kaymakamlık, muhtar ve belediyelerden oluşacak komisyonla neticelendirip ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Çalıştığı iş yerini soydu
image Lapta'da çalıştığı iş yerinden malzeme çalan şahıs tutuklandı.
3. Kozanköy Hellim ve Pastelli Festivali açıldı
image Lapta Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 3. Kozanköy Hellim ve Pastelli Festivali’nin açılışı dün Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından gerçekleştirildi. Festival bugün tamamlanacak.
Lapta Belediye Başkanı Aktuğ: "İstanbul trafiğini geçtik"
image Lapta Belediye Başkanı Aktuğ, Lapta'ya yatırımların eksik olması nedeniyle bölgenin refah ve kalkınma anlamında geri kaldığını belirtti.