Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> LAPTA 4 Nisan 2012, Çarşamba 08:10
banner

Liman'da yaşanan olayda Lapta ile Girne Belediyesi karşı karşıya

Liman'da yaşanan olayda Lapta ile Girne Belediyesi karşı karşıya

Girne Limanı’nda dün sabah saatlerinde yaşanılan olay iki belediyeyi karşı karşıya getirdi.

Paylaş  
67
85
64
2

Haluk DOĞANDOR

Dün sabah saatlerinde Girne Antik Liman’a giren Lapta Belediyesi’ne ait bir temizlik aracı ve personeli, teknelerin bağlı bulunduğu yerde temizlik yaparak, topladıkları tahta, moloz parçalarını araçlarına yükleyerek gitti. Yaşanılan olaya Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın tepki gösterdi. Yaşanılan olayın ‘etik’ olmadığını savunan Aygın, Biz Girne Belediyesi olarak daha önce de bu tip emrivakilerle karşılaştık. Geçtiğimiz yıl bizim sınırlarımız içerisinde bulunan Salih Miroğlu koruluğunun temizlenmesinde ve Dr. Akçiçek Devlet Hastanesi tamiratı ile ilgili Lapta Belediyesi personeli çalışma yapmıştı. Hatta hastanedeki bir çalışmada çatıdan düşen Lapta Belediyesi elemanı yaralanmak suretiyle tedavi altına alınmıştı” dedi. Yapılan olayı ‘tecavüz’ olarak niteleyen Aygın, temizlik yapılacağında Lapta Belediyesi’nin Girne Belediyesi’nden izin alması gerektiğini söyledi.

Yaşanılan olayın yasal olarakta doğru olmadığını belirten Aygın, “Başka bir belediyenin gelip Girne’de bizden habersiz çalışma içinde olacaksa, özellikle de bu kamuya ait alanlarda yapılıyorsa Girne Belediyesi’nin rızası olmadan bunu yapması doğru değildir” ifadelerini kullandı.

“BAŞKANLA GÖRÜŞTÜM”: Aygın, olayı öğrendikten sonra Lapta Belediye Başkanı Fuat Namlısoy’u aradığını kaydetti. Aygın, “O’na “Daha önce de bu tip olaylar yaşandığını ve bana bir daha olmayacağı sözünü vermiştiniz” dedim. Bana,bir karışıklık olduğunu Turizm Bakanlığı’nın başlattığı temizlik kampanyası yorumunda bulundu. Namsoy’a, Girne Belediyesi’nin bu tür temizlikleri yapabileceğini, buna gücü olduğunu ifade ettim. Aslında bunun bir provokasyon olduğunu, Lapta Belediyesi’nin iyi niyetinden faydalanmak suretiyle böyle bir olayın gerçekleştirildiğini anlattım. Böyle oyunlara gelmemesi için kendisini hem uyardım hem de ricada bulundum ve bir daha tekrar edilmesin dedim” şeklinde konuştu.

“BELEDİYELERİ BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK İSTİYORLAR”: Aygın şu şekilde devam etti:

“Kim hangi amaçla bu işi planlar ve Lapta Belediyesi’ni aramak suretiyle, gidin limanda temizlik yapın der anlamak mümkün değil. Belediyeden biri ricada bulunur ve yapın dese bile, belediyenin bu ricacıyı uyarması ve de karşı belediyeyi arayarak bilgi vermesi gerekir. Bu aynı zamanda yasal bir zorunluluktur. Bundan sonra umarım bu tip etik olmayan davranışlar sergilenmez. Çünkü bu olay etik olmayan çirkin bir davranıştır. Ben alayım temizlik araçlarımı gidip başka bir belediye sınırları içerisinde bir yeri temizleyeyim. Bu o belediyeye bir hakarettir ve küçümsemektir. Bizim hiçbir belediyenin bu tip habersiz, ortak bir plan olmadan gelip sınırlarımızda çalışma yapmasını kabullenmemiz mümkün değildir ve buna ihtiyacı olan bir belediye de değildir Girne Belediyesi. Umarım her belediye de olduğu gibi Lapta Belediyesi de kendi asli görevleri içerisinde, kendi görevlerini tam anlamıyla yapma ve ondan sonra komşu belediyelerin sınırları içinde iş yapma hareketine soyunurlar. Bence birileri iki belediyenin arasını bozmak için böyle bir provokasyon düzenlediler. Bir daha olmasını arzu etmiyoruz”

StarKıbrıs


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
4 Nisan 2012, Çarşamba
Şahin Öz         - Girne
Sayın Namsoy gidip Çamlıbel köyünü görsün.Her ay devletten bu köy adına binlerce lira alır ancak köyü pisl,ik götürüyor.Üstüne vazife olmayan işlerle ugraşmasın esas işine baksın.Kabadayılıgın ve işgüzarlıgın geregi yok..

4 Nisan 2012, Çarşamba
ibrahim         - girneli
aşk olsun Lapta belediyesine sizin yapmadığınız temizliği onlar yaptı niye gocunursunuz teşekkür edeceğinize? benim evin önünde ki pislik 3 haftadır sizi bekler ama görünürlerde yokunuz mahalle pislikden girilmez oldu nerdesin Sayın Aygın?

banner
banner
banner
banner

4. MS Kampı Lapta'da yapıldı
image Kıbrıs Türk Multiple Skleroz Derneği tarafından düzenlenen 4'üncü MS Kampı Lapta Gençlik Kampı'nda yapıldı.
Lapta Balıkçı Barınağı tali mendireği güçlendiriliyor
image Lapta Balıkçı Barınağı'ndaki tali mendireğin güçlendirilmesi ile ilgili çalışma başlatıldı.
Çatı tamir ederken düştü
image Lapta'da bir vatandaş evinin çatısını tamir ederken çatının çökmesi sonucu yaralandı.