Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> AKDOĞAN 18 Ekim 2017, Çarşamba 15:20
banner

Akdoğan'da Kadına Şiddet Semineri ve Drama Atölyesi gerçekleştirildi

Akdoğan'da Kadına Şiddet Semineri ve Drama Atölyesi gerçekleştirildiKadın Eğitimi Kolektifi, 17 Ekim Salı akşamı Akdoğan Fikir ve Sanat Atölyesi’nde Kadına Yönelik Şiddet semineri gerçekleştirdi.
Paylaş  
17
23
18
0

Kadın Eğitimi Kolektifi, 17 Ekim Salı akşamı Akdoğan Fikir ve Sanat Atölyesi’nde Kadına Yönelik Şiddet semineri gerçekleştirdi.

Genel olarak şiddetin ne olduğunun aktarılmasıyla başlayan seminer, şiddet türlerinin ayrıntılı bir şekilde irdelenmesiyle devam etti.  Şiddeti nelerin doğurduğu, sebepler ve sonuçlar çerçevesinde aktarılırken ilgiyle izlendi. Seminerde, ülkemizde sığınma evi bulunmamasına dikkat çekilerek mücadele edilmesi gereken en öncelikli kadın sorunlarından birinin bu olduğu vurgulandı.

Seminer sonrasında yapılan, aktif katılımın sağlandığı drama atölyesinde empati güçlendirici etkinliklere de yer verildi.

SEMİNERLER EKİM SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Kadın Eğitimi Kolektifi, 20 Ekim Cuma günü saat 19:30’da “Beden Politikaları” konulu seminerle Akdoğan’daki eğitimlerine devam edecektir. Eğitim programı kapsamında, Ekim ayı sonuna kadar salı ve cuma günleri 19.30’da “Ev İçi Emek ve Ötesi”, “Kıbrıs’ta Kadın Hareketi”, “Kadın ve Medya” başlıklı seminerler bulunmaktadır.  Erkeklerin de katılım sağlayabildiği ücretsiz eğitimlerden en az dördüne katılanlara sertifika verilecektir. Katılım ve kayıt için 0548 842 02 72 numaralı telefon aranabilir.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

TÜK Pazartesi fason tohum hazırlama hizmetine başlayacak
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Akdoğan’daki Tohum Hazırlama Şubesi’nde 06 Ağustos 2018 Pazartesi gününden itibaren, fason tohum hazırlama hizmetine başlayağını açıkladı.
Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Komitesi: "Akdoğan sağlık ocağı personelinin ya...
image Bağımsızlık Yolu Mağusa Bölge Komitesi, Akdoğan Sağlık Ocağı personelinin bir hastaya müdahale etmeye çalışırken müdahaleyi reddeden hastanın yakınları tarafından darp edilmesinden duyduğu üzüntüyü belirtti
Akdoğan Belediyesi Meclis Üyeleri belli oldu
image Dün gerçekleşen Yerel Seçimlerde kazanan belediye başkanları ve meclis üyeleri belli oldu.