Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> AKDOĞAN 16 Ocak 2018, Salı 18:01
banner

Latif: "Sırf oyun parkı yapılacak diye çocuklarımızın sağlığını ve hayatını tehlikeye atamayız"

Latif: Sırf oyun parkı yapılacak diye çocuklarımızın sağlığını ve hayatını tehlikeye atamayızAkdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, bölgede “ağaç katliamı” yapıldığına ilişkin söylemleri yanıtlayarak, Çocuk Oyun Parkı Projesi çerçevesinde tehlike yaratan çit türü ağaçların budandığını belirtti ve  “ağaç katili” olarak gösterilmekten üzüntü duyduğunu kaydetti.
Paylaş  
32
21
30
0

Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, bölgede “ağaç katliamı” yapıldığına ilişkin söylemleri yanıtlayarak, Çocuk Oyun Parkı Projesi çerçevesinde tehlike yaratan çit türü ağaçların budandığını belirtti ve  “ağaç katili” olarak gösterilmekten üzüntü duyduğunu kaydetti. 

Yazılı bir açıklama yapan Latif, çocuk oyun parkı alanı içerisinde Elektrik Kurumu’na ait trafo ve havai hatların, özellikle kış aylarında söz konusu çitlerin bakımsızlıktan dolayı aşırı yükselmesiyle arızalara ve köyün elektriksiz kalmasına yol açtığını anlattı.

Budama ile ilgili Orman Dairesi ile yaptıkları istişarelerde, bu ağaçların çit türü olduğu, uzun budanması halinde kısa zamanda yine aynı şekilde yükselip elektrik hatlarını tehdit edeceği görüşünün ortaya çıktığını belirten Latif, “Dolayısıyla almış olduğumuz görüş çerçevesinde çit türü ağaçların zeminden 30 cm yukardan budanması ve kısa süre içerisinde mevcut çitlerin yeniden yeşilleneceği ve şekilleneceği bilgisini aldık” dedi. 

Latif, şunları ekledi:

“Halkımızın göstermiş olduğu duyarlılığı ve tepkiyi saygıyla karşılıyorum.  Fakat bir takım gerçekleri göz ardı ederek sırf oyun parkı yapılacak diye çocuklarımızın sağlığını ve hayatını tehlikeye atmak gibi bir hakkımız yoktur. Atıl durumda bakımsız olan bir yeri daha güzel kullanılabilir hale getirmek ve çocuklarımızın daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamak tek hedefimizdir…  Ağaç katili ilan edilmem beni derinden üzmüştür. Ağaç katili olan bir kişi 3,5 yıl içerisinde Orman Dairesi ile istişare ederek bölgeye 25,000 adet fidan dikimi gerçekleştirmez. Çocuk Parkı projemizin hayat bulması için bilir kişilerden aldığımız görüşler doğrultusunda bu çit budama işleri kaçınılmaz olmuştu.”

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Akdoğanda sakin Yusuf İsgit, rahatsızlanarak hayatını kaybetti
image Akdoğan'da sakin Yusuf İşgit (E-66), akşam saatlerinde hayatını keybetti.
Özsağlam: "Hükumetin Akdoğan belediyesine karşı stadyumla ilgili yaklaşımı ka...
image Muhittin Tolga Özsağlam sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hükumetin Akdoğan belediyesine karşı stadyumla ilgili yaklaşımının kabul edilmez olduğunu kaydetti.
Akdoğan Belediyesi'ne ait tankere el konuldu
image Akdoğan Belediyesi'ne ait su tankerine, aracın arkasında bulunan deponun, başka yerden alınıp üzerine monte edildiğine ilişkin iddia üzerine polis tarafından el kondu.