Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> AKDOĞAN 24 Mart 2019, Pazar 14:45
banner

Kızılyürek Akdoğan'ı ziyaret etti

Kızılyürek Akdoğan'ı ziyaret ettiAP seçimlerine aday olan Niyazi Kızılyürek, seçim çalışmaları çerçevesinde Akdoğan köyünü ziyaret etti .
Paylaş  
7
4
8
0

AP seçimlerine aday olan Niyazi Kızılyürek, seçim çalışmaları çerçevesinde Akdoğan köyünü ziyaret etti ve Akdoğan Spor Kulübünde bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Kıbrıslı Türklerin yüzlerinin her zaman Avrupa’ya dönük olduğunu vurgulayan Kızılyürek, 2002-2004 yıllarında AB üyesi olabilmek için kitleler halinde sokaklara dökülen Kıbrıslı Türklerin, Türk tarafının 2002-3 arasında izlediği yanlış politikalar sonucunda ve de Kıbrıs Rum toplumunun 2004 referandumlarında “hayır oyu kullanmasıyla siyasi bir entite olarak AB üyesi olamadığını ama Kıbrıslı Türklerin AB yurttaşı olduklarına vurgu yaptı. Bu kazanımı küçümsememek gerektiğini vurgulayan Kızılyürek, Avrupa Parlamentosu seçimlerine Kıbrıslı Türklerin katılmasının son derece önemli olduğunu ifade etti. Kıbrıslı Türklerin bu haklarını kullanarak AB yurttaşlar topluluğunun bir parçası olduklarını göstermelerinin toplumun yararına olacağını söyledi.

Ferdi Sabit Soyer: “Kıbrıslı Türkler AP Seçimlerine Katılmalıdırlar”

SOYER: KIBRISLI TÜRKLER AP SEÇİMLERİNE KATILMALIDIR

Toplantıda hazır bulunan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) eski başkanlarından Ferdi Sabit Soyer de AP seçimlerine katılmanın yararlarına değindi ve Kıbrıslı Türkleri 26 Mayıs’ta kurulacak seçim sandıklarına giderek oy kullanmaya davet etti. Soyer şöyle konuştu:

“Niyazi arkadaşımın yer aldığı AKEL aday tanıtım etkinliğine katılma fırsatım olmuştu ve orada AKEL’in ‘Sesime Güç ver!’  sloganı çok hoşuma gitmişti. Şimdi bu seçim dönemine girerken eğer vatandaş olan yada kimlik kartı olan insanlar gidip oy kullanmazsa glajı bozuk otomobilin sesine benzer gur gur edersin, bir milimetre ileri gitmezsin. Burada sese güç vermek için sandığa gitmek lazım. Eğer Niyazi beye gidip oy verip destek olursak ve de seçilip Avrupa Parlamentosu’na girerse inanıyorum ki birçok şey ileriye gidecek. Bunun bize getireceği birçok faydaları olacak. Eğer Niyazi bey oraya giderse ve sesimiz olursa, Yeşil Hat Tüzüğü’nün genişletilmesi, AB’ye bağlı ilişkilerin ilerletilmesi, diğer başka noktalar ve iki toplumun arasındaki ilişkilerin genişletilmesi için çok iyi  bir şey olur. Bu yalnız Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıslı Rumlar arasındaki ilişkileri değil Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkilerin gelişmesine de katkı sağlayacaktır. Bu nedenle ben AP seçimlerine aday olan Niyazi Kızılyürek dostuma başarılar diliyorum.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
3
 
0
 
0
 
2
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Akdoğanda sakin Yusuf İsgit, rahatsızlanarak hayatını kaybetti
image Akdoğan'da sakin Yusuf İşgit (E-66), akşam saatlerinde hayatını keybetti.
Özsağlam: "Hükumetin Akdoğan belediyesine karşı stadyumla ilgili yaklaşımı ka...
image Muhittin Tolga Özsağlam sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hükumetin Akdoğan belediyesine karşı stadyumla ilgili yaklaşımının kabul edilmez olduğunu kaydetti.
Akdoğan Belediyesi'ne ait tankere el konuldu
image Akdoğan Belediyesi'ne ait su tankerine, aracın arkasında bulunan deponun, başka yerden alınıp üzerine monte edildiğine ilişkin iddia üzerine polis tarafından el kondu.