Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TATLISU 14 Eylül 2018, Cuma 07:49
banner

Kimlikleri sahte çıkan zanlılar 6 gün daha tutuklu kalacak

Kimlikleri sahte çıkan zanlılar 6 gün daha tutuklu kalacakGüney Kıbrıs’ta ‘Rus Mafyası’nın Limasol lideri olarak bilinen Ernesto Leonidi cinayetinin Tatlısu’da yakalanan firari 4 zanlısı hakkında yürütülen polis soruşturması devam ediyor.
Paylaş  
9
2
9
0

Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Kıbrıs’ın Güney’inde ‘Rus mafyası’ Limasol lideri ErnestoLeonidi’yi katledip Tatlısu’ya kaçan ve tasarruflarında 4 adet tabanca ve mermi ile yakalanan Rus mafyası olduğu ileri sürülen cinayet zanlıları dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Zanlılar hakkında “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarruf ve taşıma” suçlamaları ile soruşturma yürütülürken, zanlıların polise beyan ettikleri kimliklerin tümünün sahte olduğu ortaya çıktı. İsimlerinin AlexisMoisidis, Jan Ponizil, GeorgiosOtzisvili ve PavlosAkritidis olduğunu iddia eden zanlıların kimliklerin sahte olduğunun anlaşılması üzerine Türkiye ve Gürcistan ile irtibata geçip zanlıların gerçek kimliklerinin tespit edilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Mahkeme yürütülen soruşturmanın selameti açısından zanlıların 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

RAPORLAR BEKLENİYOR

Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görevli polis memuru mahkemede verdiği ifadesinde, 24 Ağustos tarihinde, adının AlexisMoisidis ve Jan Ponizil olduğu iddia edilen zanlıların üzerinde arama yapıldığını anımsattı. Yapılan aramada zanlı Moisidis’in üzerinde 1 adet toplu tabanca ve 6 adet canlı mermi, zanlı Ponizil’in üzerinde yapılan aramada ise 1 adet gazlı tabanca ve 1 paket şaşma bulunduğunu belirten tahkikat memuru, zanlıların evinde yapılan aramada ise 1 kutu gazlı hava tabancası şaşması tespit edildiğini açıkladı. Zanlı Moisidis ve Ponizil’den yapılan soruşturmada ise isimlerinin Georgios Otsizvili ve Pavlos Akritidis olduğu iddia edilen zanlıların tespit edildiğini belirten polis memuru, ayni gün zanlı Otsizvili ile Akritidis’in evinde yapılan aramada 1 adet gazlı tabanca, 1 adet 9 mm tabanca ve 2 adet canlı mermi bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak emare alınan konu tabancalar ve gaz tabancalarının incelenmek üzere PGM’ye gönderildiğini anımsatan tahkikat memuru, tabancalar ile ilgili raporların beklendiğini söyledi. Zanlıların polise ibraz ettikleri kimliklerde yapılan incelemede tüm kimlik kartlarının sahte olduğunun tespit edildiğini ve zanlıların gerçek kimliklerinin tespit edilebilmesi için Türkiye ve Gürcistan’a yazışmalar yapıldığını anımsatan polis memuru, Türkiye ve Gürcistan’dan cevap beklendiğini açıkladı. Zanlıların tasarruflarında 10 adet cep telefonu da bulunduğunu hatırlatan tahkikat memuru, emare alınan telefonların da incelenmek üzere PGM’ye gönderildiğini ancak raporların henüz temin edilemediğini, GSM şirketlerine ise yazışmalar yapıldığını ve temin edilen birkaç dökümün incelenmesinin devam ettiğini, ancak temin edilecek olan telefon dökümleri olduğunu açıkladı. Yürütülen soruşturmanın devam ettiğini belirten polis memuru, zanlıların 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 52 kg ile Tatlısu'da gözlend...
image KKTC’de dün sabah 08.00 ile bu sabah 08.00 saatleri arasında en fazla yağmur metrekareye 52 kg ile Tatlısu’da kaydedildi.
Tatlısu Belediye Başkanı Orçan: "Çağdaş belediyecilik anlamında geride kaldık...
image Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, belediyelerin mali durumunun iyileştirilebilmesi için, Belediyeler Yasası’sın değişmesi gerektiğini vurguladı. 1995 yılında yapılan yasa ile belediyelerin faaliyetlerini sürdürmey...
Meteoroloji Dairesi: "En çok yağış metrekareye 12 kg ile Tatlısu'da gözlendi"
image Meteoroloji Dairesi, dün sabahtan bu sabaha kadar, en çok yağışın metre kareye  12 kg ile Tatlısu’da kaydedildiğini bildirdi.