Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> TATLISU 6 Eylül 2019, Cuma 11:45
banner

Tarım Bakanı Oğuz: "Harnup fiyatlarını üretici belirlemeli"

Tarım Bakanı Oğuz: Harnup fiyatlarını üretici belirlemeliTarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, harnup fiyatlarının tüccar yerine, üretici ve kooperatif tarafından belirlenmesi gerektiğini vurguladı. Bakan Oğuz, bunun ürüne gerçek değerinin verilmesi anlamında önemli olduğunu kaydetti.
Paylaş  
9
7
9
0

14. Uluslararası Tatlısu Harnup ve Halk Dansları Festivali başladı.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, festivalde açılış konuşması yaptı.

Bakan Oğuz, bakanlık olarak harnup ile ilgili neler yapılabileceği hususunda çalışmalar yapmakta olduklarını belirterek,bu çalışmalar neticesinde 2.20 TL’den belirlenen harnup fiyatının, 2.60 TL’yeçıkarıldığını, bu yöndeki çalışmaların da sürdüğünü kaydetti.

Bakan Oğuz, harnup fiyatının üretici ve kooperatif tarafından belirlenmesini gerektiğini ifade ederek, “Fiyatı tüccar belirlememeli. Tüccara muhtaç olmasınlar. Tüccarlarımızı kötülemek istemiyorum ama üretici verdiği ürünün değerini almazsa o ürün,ekonomik anlamda bir değer kazanmaz ”dedi.

“TEŞVİKLER KONUSUNDA ALTERNATİFLER YARATILACAK”

Bakan Oğuz, dönüm başına 120 TL teşvik veriliğini anlatarak, teşvikler konusunda farklı alternatifler yaratılması ve teşvik yönetim ile miktarının değiştirilmesi ile ilgili yıl içinde yeni çalışmalar başlatılacağını açıkladı.  Bakan Oğuz, bu noktada üreticilerin ağaçları koruması, sahip çıkması ve bunun ekonomik değere dönüştürülmesiyle ilgili neler yapılabileceği yönünde harekete geçildiğini söyledi.

Bakan Oğuz, ekonomik değeri olan zeytin, harnup, badem gibi ağaçların Orman Dairesi tarafından ekiminin yapılıp, bunların üreticilere zimmetleneceğine dikkat çekerek, “Amacımız, üretici ürünü kendi alsın;toprağına, köyüne, ürününe sahip çıksın” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tatlısu'dan renkli görüntüler 
image Tatlısu Belediyesi'nin, Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda düzenlediği 14. Uluslararası Tatlısu Harnup Festivali yoğun katılım ve renkli görüntülerle tamamlandı.
14. Uluslararası Tatlısu Harnup ve Halk Dansları Festivali 5 Eylül'de başlıyo...
image Tatlısu Belediyesi'nin gerçekleştireceği 14. Uluslararası Tatlısu Harnup ve Halk Dansları Festivali Perşembe günü başlıyor.
Tatlısu Harnup Festivali 5 Eylül'de başlıyor
image Tatlısu Belediyesi'nin bu yıl 14'üncüsünü düzenlediği Harnup Festivali 5-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek…