Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> VADİLİ 17 Nisan 2012, Salı 14:23
banner

SODAY ile Vadili Belediyesi HİS Derneği işbirliği portokolü imzaladı

SODAY ile Vadili Belediyesi HİS Derneği işbirliği portokolü imzaladıSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SODAY) ile Vadili Belediyesi Herkes İçin Spor Derneği (HİS) işbirliği içerisinde başlatılan ‘YOKSUL AİLE VE ÇOCUKLARIMIZ İÇİN EL ELE’ yardım kampanyası kapsamında, ülkemizde yaşayan fakir aile ve çocuklarımızı sevindirmek, ekonomik bakımdan zayıf olan ailelere destek olmak amacıyla bir işbirliği protokolü imzalandı.
Paylaş  
76
87
67
0

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SODAY) Başkanı Ahmet Yöntem ile Vadili Belediyesi Herkes İçin Spor Derneği  (HİS) Genel Sekreteri Kürşat Özer ile imzalanan protokole göre, bölgedeki iyi durumda olan ailelerden toplanacak olan ikinci el giysi, kıyafet, ayakkabı türleri, elektronik eşyalar, kırtasiye malzemeleri, oyuncaklar ve mutfak eşyaları, ülkemizdeki fakir ailelere ve çocuklarına dağıtılacak.

Fakir ailelerimizi ve çocuklarını bir nebze olsun sevindirebilmek, onların ihtiyaçlarını biraz olsun karşılayabilmek için başlatılan kampanya için bölge halkının desteklerini beklediklerini belirten her iki dernek başkanı, “Duyarlı halkımızın, fakir insanlarımız ve çocuklarımız için başlattığı bu kampanyaya desteklerini esirgemeyeceklerini umuyoruz. Bu tür yardım kampanyalarının ilk olmadığını belirten dernek başkanları, bu tür topluma yönelik yardım faaliyetlerini  aralıksız olarak devam edeceğini belirttiler.

Protokolün imza töreninde Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan  SODAY Yönetim Kurulu Üyeleri Kürşat Aslan ile Hüseyin Çakır ve Vadili Kadınları Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Leyla Vurgun da hazır bulundu. Vadili Belediye Başkanı Mehmet Adahan imza töreninden sonra yaptığı konuşmada, Vadili Belediyesi Herkes İçin Spor Derneği ( HİS ) ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SOYDAY) ’ın imzaladıkları protokolün insanlık yararına imzalanan bir protokol olduğunu belirterek, “Ben SODAY Başkanı Ahmet Yöntem İle HİS Genel Sekreteri Kürşat Özer’i kutluyorum. Vadili Belediyesi olarak onlara her zaman olan desteklerimizin devamının sözünü veriyorum.” dedi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SODAY) Başkanı Ahmet Yöntem de yaptığı konuşmada, yaklaşık on ay önce kurulan  SODAY’ın ülke genelinde birçok fakir aileye ve fakir aile çocuklarına ulaştıklarını ve onların ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştıklarını belirterek, “Biz dernek olarak bir insanlık görevi yapıyoruz. Bu fakir ailelerimizin ve çocuklarının biraz olsun yüzlerinin güldüğünü görmek bizleri dünyanın en mutlu insanı yapmaktadır.  Bugün Vadili Belediyesi Herkes İçin Spor Derneği (HİS) ile yaptığımız işbirliği protokolünün benzerini KKTC’deki tüm belediyelerimizle imzalamayı hedefliyoruz. Böylelikle tüm adamızdaki fakir ailelere ve çocuklarına daha yakın olabileceğiz, onların ihtiyaçlarını daha rahat karşılama imkanı bulabileceğiz.” dedi.

 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Bisiklet sürerken aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti
image Turunçlu - Vadili yolu üzerinde bisikletle seyreden Mümtaz Ahmad, aniden rahatsızlanarak hayatını kaybetti.
Vadili'de ani ölüm... 64 yaşındaki Yıltan Cumhur hayatını kaybetti
image Vadili’de dün akşam saat 23.50 sıralarında aniden rahatsızlanan 64 yaşındaki Yıltan Cumhur yaşamını yitirdi.
Akıncı: "Çevre bilinci aile ocağından başlamalı ve yaşamın bir parçası haline...
image Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi kapsamına düzenlenen Vadili İlkokulu Bahar Şenliği, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.