Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> VADİLİ 18 Temmuz 2012, Çarşamba 11:29
banner

Atun, Vadili'de incelemelerde bulundu

Atun, Vadili'de incelemelerde bulunduEkonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Vadili’de yapımına devam edilen Küçük Esnaf ve Sanayi Sitesi ile Vadili Futbol sahasındaki çalışmaları yerinde inceledi.
Paylaş  
87
99
80
0

Bakan Atun, tamamlanmasının ardından bölgenin kalkınmasına önemli bir etken olacağını düşündüğü Vadili Küçük Esnaf ve Sanayi Sitesinin altyapı çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlandığını ve kısa sürede büyük ilerleme kaydedildiğini söyledi. Atun, sitenin şu anda elektrik,su ve telefon altyapısının tamamandığını,parsel yollarının açıldığını belirtti.Sitenin ÇED raporunun da tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Atun, site içerisinde kirli sanayiye izin vermeyeceklerini söyledi.. Sitede yer almak isteyenlerin geçtiğimiz yıldan itibaren Ekonomi ve Enerji Bakanlığına bağlı Sanayi Dairesine müracaatlarının başladığını ve halen devam ettiğini vurgulayan Atun,ilgili paydaşların da katılımıyla oluşturulan komisyonun müraacatları en iyi şekilde değerlendireceğini belirtti. 

Sunat Atun, Vadili’deki incelemeleri sırasında yenilenme çalışmalarına devam edilen Vadili Stadyumunu da ziyaret ederek yetkililerden sahanın son durumu hakkında bilgi aldı. Yeni sezon öncesi sahadaki çalışmaların hız kazandığını görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Atun, sahanın yeni haliyle bölge takımlarına büyük katkısı olcağını vurguladı.

Bakan Atun’a Vadili’deki ziyaretleri sırasında Belediye Başkanı Mehmet Adahan ve Belediye Meclis Üyesi Eriş Çoban da  eşlik etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akıncı: "Çevre bilinci aile ocağından başlamalı ve yaşamın bir parçası haline...
image Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi kapsamına düzenlenen Vadili İlkokulu Bahar Şenliği, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.
Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 16 kg ile Vadili'de gözlendi...
image Meteoorloji Dairesi dün sabahtan bu sabaha kadar en çok yağışın metrekareye 16 kg ile Vadili'ye düştüğünü açıkladı.
Hayvancılık Dairesi, Vadili'de eğitim çalışması düzenledi
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Hayvancılık Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışması çerçevesinde, Vadili'de eğitim düzenledi.