Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GEÇİTKALE 6 Eylül 2017, Çarşamba 13:05
banner

3.Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

3.Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali başlıyorGeleneksel olarak her yıl düzenlenen Geçitkale Festivali’nin bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. Kültür ve Sanat ağırlıklı gerçekleşecek olan festivalde yerli sanatçılarımızın yanı sıra Kıbrıs’ın ünlü heykeltraşı Sevcan Çerkez’in ‘’Hanaylı Nene’’ Heykel Sergisi, Karikatür Sergisi ve KIBSAD’ın ‘’Geçitkale’de Yaşam’’ isimli fotoğraf sergisi yer alacak.
Paylaş  
62
73
61
0

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Geçitkale Festivali’nin bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. Kültür ve Sanat ağırlıklı gerçekleşecek olan festivalde yerli sanatçılarımızın yanı sıra Kıbrıs’ın ünlü heykeltraşı Sevcan Çerkez’in ‘’Hanaylı Nene’’ Heykel Sergisi, Karikatür Sergisi ve KIBSAD’ın ‘’Geçitkale’de Yaşam’’ isimli fotoğraf sergisi yer alacak.

Halkdansları, Çocuk defilesi, illizyonist gösteri, Kangoo Jumps, Ateş Show, Geçitkale Belediye Orkestarsı ve Geçitkale Belediye Korosu’nun da renk katacağı festival 5 gün boyunca renkli sahnelere şahit olacak.

Belediye Başkanı Hasan Öztaş festival öncesi yaptığı açıklamada Festival’in bölgeye büyük bir katkı sağladığını, geleneksel hale dönüşen Kültür ve Sanat Festivali’nin her yıl farklı konseptlerle gerçekleştirildiğini belirtti. Öztaş, Kıbrıs kültürünü öne çıkaran etkinliklerin de festivalin ana teması olduğunu söyledi.

Festivaller her bölgede o bölgeye has halk kültürünü ön plana çıkarmak, beldenin sesini duyurmak adına büyük önem taşıdığını belirten Öztaş, sanatın ülkemizde istenilen yerde olmadığını fakat zamanla bunun değişeceğine inandığını söyledi.

Festivallerin halk üzerinde olumlu etki bıraktığına inandığını savunan Öztaş, kültürlerin tanıtılmasına büyük katkı koyduğunu söyledi. Festivallerin zaman zaman amacından saptığını da belirten Öztaş, panayır ile festivalin ayrılması gerektiğinin altını çizdi. Festivallerin amacına uygun şekilde yapılması, iyi organize edilip yönetildiği zaman beldeye büyük katkı sağladığına vurgu yapan Öztaş, Geçitkale’nin marka haline geldiğini ve ilerleyen zamanlarda tamamlanacak projelerle bunun daha net ortaya çıkacağını belirtti.

Öztaş, tüm halkımızı 3. Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali’ne davet etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tarım Dairesi eğitim düzenledi
image Tarım Dairesi, "Tahıllarda Dane Hasatında Biçerdöverden (Kombay) Kaynaklı Yaşanan Dane Kayıplarının Giderilmesi" konulu eğitim ve uygulamalı toplantı düzenledi.
Tarım Dairesi eğitim düzenleyecek
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Tarım Dairesi, çiftçilere eğitim verecek.
Geçitkale Belediyesi "Yerel Üretim Bahçesi" kurdu
image Geçitkale Belediyesi, çocukların toprakla iç içe büyüyebilmesi için "Yerel Üretim Bahçesi" kurdu.