Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GEÇİTKALE 14 Eylül 2017, Perşembe 11:41
banner

Siber, Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali'nin açılışına katıldı

Siber, Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali'nin açılışına katıldıCumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, geçmişin kayıt altına alınmasının geleceğe de ışık tutacağını belirtti.
Paylaş  
61
62
61
0

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, geçmişin kayıt altına alınmasının geleceğe de ışık tutacağını belirtti.

Başkan Siber, Geçitkale Kültür ve Sanat Festivalinin açılışına katıldı.

Festival alanında gerçekleşen etkinliğe Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, CTP Milletvekilleri Ferdi Sabit Soyer, Asım Akansoy,Teberrüken Uluçay ve Erkut Şahali’nin yanısıra komşu Belediye Başkanları da katıldı.

Festivalin açılışında bir konuşma yapan Başkan Siber, insanların proje bitirmesinin önemine değinirken, bunun insana verdiği mutlulukla yeni projelere başlamayı tetiklediğini söyledi.

Geçitkale’de düzenlenen festivalin kültür ve sanata da katkı yaptığına işare eden Siber, Başkan Hasan Öztaş ve emeği geçenleri kutladı.

Konuşmasında Belediyelere çağrı da yapan Siber, bütün Beldelerde en az bir müzenin olmasını arzu ettiğini söyledi.

Oluşacak müzenin bölgenin geçmişini kayıt altına almanın yanısıra geçmişi ve aidiyeti yaşatma anlamına geleceğini ifade ederek ,  kayıt altına alınan geçmişin geleceğe de ışık tutacağını belirtti.

Siber, bu konuda özellikle Beldelerin belediye Başkanlarına da büyük görevler düştüğünü söyledi.

Yapılan konuşmların ardından festivalin açılış meşalesi yakıldı.

Açılış etkinliğinde ayrıca sırasıyla Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, CTP Genel Başkanı  Tufan Erhürman ve Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da birer konuşma yaptılar.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 61 kg ile Geçitkale'de gözle...
image Dün en çok yağış metrekareye 61 kg ile Geçitkale'de ölçüldü.
Geçitkale Belediyesi 'Gençlik Meclisi' kuruldu
image Geçitkale Belediyesi, gençlerin fikir ve önerileriyle belde yönetiminde söz sahibi olmasını sağlayacak Gençlik Meclisi'ni kurdu.
9. Çınarlı Kültür ve Sanat Festivali, 21 Haziran'da başlıyor
image "9. Çınarlı Kültür ve Sanat Festivali" yarın saat 10.00'da Belediyeler Birliği toplantı salonunda düzenlenecek basın toplantısıyla tanıtılacak.