Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GEÇİTKALE 23 Mart 2019, Cumartesi 10:42
banner

Bakan Özyiğit, Geçitkale İlkokulu ile Geçitkale Cumhuriyet Lisesi'ni ziyaret etti

Bakan Özyiğit, Geçitkale İlkokulu ile Geçitkale Cumhuriyet Lisesi'ni ziyaret ettiMilli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, eğitimde günü birlik politikalar yerine kalıcı bir devlet politikası oluşturmakta kararlı olduklarını, bu bağlamda tüm paydaşlarla birlikte çalışarak eğitimi yeniden yapılandıracaklarını vurguladı. Özyiğit, “Tek amacımız donanımlı, her alanda rekabet edebilen çocuklar yetiştirmektir” dedi.
Paylaş  
7
4
7
0

Bakan Özyiğit, okul ziyaretleri kapsamındadün Geçitkale İlkokulu ve Geçitkale Cumhuriyet Lisesi’ni ziyaret etti. Okul ziyaretleri öncesinde Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş’ı ziyaret eden Özyiğit, Öztaş’la birlikte bölge okullarını gezdi. Özyiğit’e ziyaretleri sırasında İlköğretim Dairesi Müdürü İlkşen Varoğlu Atik, Özel Kalem Müdürü Kemal Burgaç ile Bakanlık İnşaat Birimi Amiri Tankut Rıfkı da eşlik etti.

Ziyaretlerinde öğretmen ve idarecilerin görüşlerini alma fırsatı yakaladıklarını, eğitim adına yapılan çalışmalar ile projeler hakkında da bilgi verdiklerini ifade eden Özyiğit, ayrıca altyapı anlamında yaşanan bazı sorunlarıve eksiklikleri de yerinde görme şansı bulduklarını belirtti. Bölge okullarındaki genç ve dinamik öğretmen kadrosunun eğitim adına ciddi bir uğraş verdiğini kaydeden Özyiğit, hem onlara daha iyi olanaklar sunmak, hem de eğitim kalitesini daha da artırmak adına yoğun bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

Önümüzdeki eğitim yılının en az sorunla aşılması adına ciddi bir çalışma yürüttüklerini, ders kitapları konusunda sıkıntı yaşanmaması adına gereken önlemleri aldıklarını belirten Özyiğit, öğretmen nakil tüzüğü ile disiplin ve yükselme tüzüğünü de daha ideal bir yapıya kavuşturacaklarına dikkat çekti.

Bakan Özyiğit Kolejlere Giriş Sınavları’nın kaldırılmayacağını ancak ezberci eğitim sistemi ve yarışmacı sınavların yerine ölçme ve değerlendirme sistemini geliştirerek, öğrencilerin başarısını motive edecek ve ödüllendirecek, ilgi ve becerilerini açığa çıkarmasını sağlayacak bir yöntem ve sistem üzerinde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

GEÇİTKALE BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Geçitkale Belediyesini ziyaretinde ise Başkan Öztaş’tan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Özyiğit, yerel yönetimlerle sürekli diyalog halinde olduklarını ve okullarda yaşanan sorunların çözümü yönünde işbirliği yaptıklarını belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Tohum bombaları yeryüzüyle buluşuyor 
image Geçitkale Belediyesi, nisan ayından bu yana sürdürdüğü "Yerel Üretim Ata Tohumlarının Ekimi" projesini hava araçlarını kullanarak toprakla buluşturmaya hazırlanıyor.
4. Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali başlıyor
image Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali, cuma akşamı başlıyor.
Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 61 kg ile Geçitkale'de gözle...
image Dün en çok yağış metrekareye 61 kg ile Geçitkale'de ölçüldü.