Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GEÇİTKALE 29 Şubat 2012, Çarşamba 12:15
banner

Geçitkale'de "Uyuşturucu ile Mücadele Semineri" yapıldı

Geçitkale'de Uyuşturucu ile Mücadele Semineri yapıldıGeçitkale Belediyesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamı’nda Geçitkale ve bölge halkı için “Uyuşturucu ile Mücadele” semineri düzenledi.
Paylaş  
75
74
72
1

Uyuşturucu Alkol ve Sigarayla Mücadele Derneği (USAM) Eski Başkanı Hasan Karaokçu’nun konuşmacı olarak katıldığı Geçitkale Günay Spor Kulübü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte vatandaşlara uyuşturucu, alkol ve sigara bağımlılığı hakkında bilgiler verildi.
 
Uyuşturucuya Ulaşım Kolay

Bazı uyuşturucu türlerinin yasal şekilde çok kolay olarak bulunabildiğine dikkat çeken Karaokçu, uyuşturucu ile mücadelede bilinçli olmanın önemine dikkat çekti. Son dönemde ülkemizde gençleri en çok tehdit eden uyuşturucu türünün bonsai olduğunu belirten Karaokçu, bu uyuşturucunun çok büyük fiziksel, psikolojik ve de ekonomik tahribatlar yaptığını söyledi ve kullanım oranının ise ciddi artış gösterdiğini vurguladı. Ülkemizde uyuşturucu ile mücadelenin yetersiz kaldığını, her şeyi narkotik polislerinden beklemenin mümkün olmadığına işaret eden Hasan Karaokçu, aileleri özellikle çocuklarını daha yakından tanımaları gerekliliğini belirtti.
 
Tedavi Yetersiz

Ülkemizde bağımlıların tedavi edilmesi için yeterli imkanların bulunmadığına ve gerekeli çalışmaların acil bir şekilde yapılması gerektiğine dikkat çeken Hasan Karaokçu, bağımlıların her geçen gün batağa biraz daha saplandığına vurgu yaptı. Özellikle Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi oranının çok düşük olduğunu, birçok bağımlının ise burada tedavi olmayı tercih etmediğini belirten Hasan Karaokçu tedavi konusunda ülkede tedavi merkezlerinin açılmasının şart olduğunu söyledi.
 
Her Birey Sorumlu

Etkinlikte bir konuşma yapan Geçitkale Belediye Başkanı Dr. Kıvanç Buhara ise toplumun her bireyinin uyuşturucu ile mücadele konusunda sorumluluğu bulunduğunu ve mücadelenin bağımlılığın oluşmasını engellemek adına yapılması gerektiğini belirtti. Bireyleri kültürel, sanatsal ve de sportif aktivitelere yönlendirmenin uyuşturucu kullanımın önüne geçmek için önemli bir fırsat olduğunu söyleyen Buhara bu noktada yerel yönetimlere ve sivil toplum kuruluşlarına da büyük önem düştüğünü kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
29 Şubat 2012, Çarşamba
cemil         - Lefkoşa
Biz de merak ediyorduk Hasan bey neden sesi çımıyor diye? araştımacı gazeteci yazar dernek başkani gibi ünvanı tabelalara sığmayan çok kişi kalmadı bu ülkede.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tohum bombaları yeryüzüyle buluşuyor 
image Geçitkale Belediyesi, nisan ayından bu yana sürdürdüğü "Yerel Üretim Ata Tohumlarının Ekimi" projesini hava araçlarını kullanarak toprakla buluşturmaya hazırlanıyor.
4. Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali başlıyor
image Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek Geçitkale Kültür ve Sanat Festivali, cuma akşamı başlıyor.
Meteoroloji Dairesi: "En fazla yağış metrekareye 61 kg ile Geçitkale'de gözle...
image Dün en çok yağış metrekareye 61 kg ile Geçitkale'de ölçüldü.