Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GEÇİTKALE 12 Ağustos 2012, Pazar 10:13
banner

Dörtyol- Geçitkale bölünmüş anayolundaki reflektörler Türkiye trafik akşına göre dikildi

Dörtyol- Geçitkale bölünmüş anayolundaki reflektörler Türkiye trafik akşına göre dikildiTürkiye ile KKTC hükümet yetkililerinin kısa süre önce törenle açılışını yaptıkları Dörtyol- Geçitkale bölünmüş anayolunda orta refüjde bulunan reflektörlerin KKTC trafiğine göre değil de Türkiye trafiğine göre dikilmesi tepkiye neden oldu.
Paylaş  
75
89
74
3

İhaleyi alan Türkiye firmasının, KKTC trafiğinin soldan seyrettiğini hesaba katmadan yerleştirdiği reflektörler amacına hizmet etmiyor. 

Türkiye trafik akışına göre yerleştirilen reflektörlerin ışıklı tarafı değil de tersi yer aldığından hem normal trafiği kullananlara bir faydası olmuyor hem de karşıdan gelenleri yanıltıyor.

Anayolun henüz ışıklandırılmaması ve çok karanlık olması nedeniyle ters reflektörler sürücülerin kafasını karıştırıyor, beton refüjlere çarpma tehlikesi yaşamalarına neden oluyor.

Yolu kullanan vatandaşlar, “Geceleri anayolu kullananlar açısında reflektörler çok yanıltıcı.  Sürücüler için tehlike saçıyor” dedi.

Gazetemiz KIBRIS’a ulaşan ve şikâyetlerini bildiren vatandaşlar, geceleri söz konusu yolda araç kullananların büyük tehlike yaşadığını, yolda ışıklandırma sisteminin de tam olmaması nedeniyle zaman zaman orta refüjün nerede olduğunun karıştırıldığını söylediler.

KKTC Karayolu Master Planı kapsamındaki anayolun büyük bir merasimle açılışının yapıldığını anımsatan bölge halkı, “Yolun henüz ışıklandırması yapılmadı. Trafik güvenliği için büyük öneme sahip olan yansıtıcı reflektörler de düzgün yerleştirilmedi. Yapılan, küçük gibi görünen ama kötü sonuçlara yol açacak büyük bir hatadır” dedi.

20 Temmuz 2012 tarihinde Başbakan İrsen Küçük, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Temsilcisi Mustafa İsen ve Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça’nın katılımıyla açılışı yapılan anayolun toplam 15 milyon TL’ye mal olduğu da açıklanmıştı.

Ahmet İlktaç - Kıbrıs Gazetesi


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
12 Ağustos 2012, Pazar
GUMANDAN         - yani
YOL GUZEL OLMUS !!.. isaretleri derhal degistirin..

12 Ağustos 2012, Pazar
GUMANDAN         - yani
Derhal degistirin....

12 Ağustos 2012, Pazar
mağusa lı         - mağusa
aynı firma DAÜ _ Karpaz yolunu da yapacak aman dikkat...

banner
banner
banner
banner

Geçitkale ve Boğaziçi şehitleri törenlerle anılacak
image Geçitkale ve Boğaziçi şehitleri, yarın törenlerle anılacak.
Geçitkale ve Boğaziçi şehitleri törenlerle anılacak
image Geçitkale ve Boğaziçi şehitleri için 15 Kasım Cuma günü anma törenleri düzenleniyor.
Geçitkale'deki kazayla ilgili ilk rapor: Yanmış cep telefonu ve kamera kartı ...
image Geçitkale'deki kazayla ilgili üç günlük incelemeler yapıldı; bölgede bulunan kısmen yanmış cep telefonu ve kamera kartı incelenecek...