Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BEYARMUDU 1 Aralık 2015, Salı 16:27
banner

Dürüst: Okullarımızın her biri geleceğimize ışık tutan birer meşaledirler

Dürüst: Okullarımızın her biri geleceğimize ışık tutan birer meşaledirlerBakan Dürüst, Türkmenköy ve Beyarmudu İlkokullarını ziyaretinde vurguladı.
Paylaş  
90
109
97
0

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Türkmenköy ve Beyarmudu İlkokullarını ziyaret ederek, okullarda incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Bumin Paşa, Bakanlık Özel Kalem Müdürü Şifa Soğukpınar’ın da eşlik ettiği ziyaretlerde, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de hazır bulundu.

Öncelikle Türkmenköy İlkokulu’nu ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, okulun ihtiyaçları hakkında okul yetkililerinden bilgiler aldı, öğretmenlerle sohbet etti ve sınıfları ziyaret ederek, öğrencilerle tek tek ilgilendi.

Bakan Dürüst, Türkmenköy ziyareti sonrasında Beyarmudu İlkokulu’na giderek, orada da incelemlerde bulundu.

Beyarmudu İlkokulu yetkililerinden okulun ihtiyaçları ve eksiklikleri hakkında bilgiler alan Bakan Dürüst, Beyarmudu İlkokulu Okul Aile Birliği üyeleri ile de bir araya gelerek okul hakkında bilgiler aldı.

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Beyarmudu İlkokulu öğrencilerini de sınıflarında ziyaret ederek, öğrencilere sorular yöneltip onlarla kısa süreli sohbetler etti.

Beyarmudu Belediyesi’ni de ziyeret eden Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Başkan İlker Edip ile bir süre görüştü.

Burada bir açıklama yapan Bakan Dürüst, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip’in, Kültür ve sanat alanında yapmış oldukları büyük atılım ve açılımın yanısıra, bölge okullarına yapmış oldukları katkıların da çok büyük olduğunu ve bölge halkının bu konuda çok şanslı olduklarını belirtti.

“Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Nerede olurlarsa olsunlar, çocuklarımızın KKTC’nin geleceği olduğu gerçeği ışığında, doğru ve sağlıklı bir şekilde yetiştirilebilmesi için onlara gereken önemi veriyoruz” diyen Bakan Dürüst, “okullarımızı inceledik, yetkililerden okullarımızın ihtiyaçları hakkında bilgiler aldık ve en aciliyetli olanları ivedi bir şekilde hayata geçirmek için şimdiden gerekli adımları atmış bulunmaktayız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, KKTC sınırları içerisinde bulunan tüm okulların, kendileri için aynı değerde ve aynı öneme sahip olduğunun altını çizen Bakan Dürüst, “Okullarımızın her biri, geleceğimize ışık tutan birer meşaledirler. Geleceğimiz olan çocuklarımızın en kaliteli ve en sağlıklı bir şekilde yetişmeleri, okullarımızın alt yapı imkanları ve donanımları ile paralellik gösterir. İşte bu yüzden, okullarımızın, KKTC’nin her neresinde olursa olsun, kaliteli gençlerin yetişmesine imkan verecek bir donanıma ve standartlara erişebilmesi için herşeyimizi seferber edeceğiz” dedi.

Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip de yaptığı kısa konuşmasında, Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün bölgeyi ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Bakan Dürüst’ün geçmiş bakanlık döneminde okullara yönelik olarak güzel yatırımların olduğunu, bu yatırımların şimdiki Bakanlık görevi süresince de devam edecek olmasından dolayı da heyecan duyduklarını belirtti.

“Bölgecilik tanımadan her bölgeye eşit hizmetler götüren, hiçbir ayırım gözetmeksizin KKTC’nin her bölgesindeki okullara aynı önemi gösterdiğinden dolayı da Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’e teşekkürlerimi bildiririm” diyen Başkan Edip, bundan sonraki süreçte de Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılacak olan yatırımlarda işbirliği içerisinde çalışmaya hazır olduklarını belirtti.

Beyarmudu Belediyesi ziyaretinin ardından, Güney Mesarya Sosyal Tesislerini de ziyaret eden Bakan Dürüst, Başkan İlker Edip’den tesis hakkında bilgiler aldı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hayvancılık Dairesi, yarın Beyarmudu'nda üreticileri bilgilendirecek
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Hayvancılık Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışması çerçevesinde Beyarmudu'nda eğitim verecek.
Beyarmudu Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Antalya'da konser verecek
image Beyarmudu Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu Kepez’de konser verecek.
Akıncı, Beyarmudu Belediye Başkanı Edip ile görüştü
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip’i kabul ederek görüştü.