Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BEYARMUDU 19 Mayıs 2017, Cuma 07:26
banner

Kondeya Park alanı pislik içinde... Belediye Başkanı'ndan 'bakımsızlık' itirafı

Kondeya Park alanı pislik içinde... Belediye Başkanı'ndan 'bakımsızlık' itirafıBeyarmudu’nda bulunan Kondeya Park alanındaki bakımsızlık ve pislik sosyal medyada yankı buldu.
Paylaş  
109
101
109
0

Kıbrıs Postası – Cansu Yarışan / Fotoğraflar - Menteş İnatçı

Beyarmudu’nda bulunan Kondeya Park alanındaki bakımsızlık ve pislik sosyal medyada yankı buldu.

Sosyal medyada yayınlanan fotoğraflar üzerine Kıbrıs Postası’na açıklamada bulunan Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, bölgenin bakımsız kaldığını kabul ederek belediyenin sorumluluktan kaçmadığını ve park alanındaki bakımsızlık ve pisliğe çözüm bulacaklarını söyledi.

Edip, Beyarmudu Belediyesi’nin Kondeya Park alanındaki çöpleri iki haftada bir topladığını belirterek park alanının sorumluluğunu üstlenmesi adına Mimar ve Mühendisler Odası ile görüşüp orada köy halkından birine büfe yapma ve işletme izni verilmesi gerektiğini söylediğini ancak öyle bir uygulamanın hayata geçirilemediğini söyledi.

Beyarmudu Belediye sınırları içerisinde bulunan Kondeya Park alanının bakımsız halde yayınlanan fotoğrafları üzerine Kıbrıs Postası’na konuşan Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip, park alanındaki çöplerin iki haftada bir toplandığını ancak park alanının bakımsız kaldığını kabul ederek belediye olarak üzerlerine düşeni yapıp çözüm bulacaklarını söyledi.

“KÖY HALKINDAN BİRİNE BÜFE İŞLETMESİNİN VERİLMESİ GEREKİYOR…”

Edip, park alanının sorumluluğunu üstlenmesi adına Mimar ve Mühendisler Odası ile görüşüp orada köy halkından birine büfe yapma ve işletme izni verilmesi gerektiğini söylediği halde öyle bir uygulamanın hayata geçirilemediğini kaydederek ve sözlerine şöyle devam etti:

“Belediye olarak Kondeya Park alanındaki çöpleri iki haftada bir kez topluyoruz ancak alanın bakımsız kaldığını kabul ediyoruz. Belediye, park alanında 5-6 kez bakım ve temizlik çalışmaları yaptı. Bölgenin bakımının daha kolay sağlanması için Mimar ve Mühendisler Odası ile görüşüp orada bir büfe yapılmasını ve büfeyi köyde yaşayan birinin işletmesini talep ettik, fakat hayata geçirilemedi” dedi

“BELEDİYE SORUMLULUKTAN KAÇMIYOR, ÇÖZÜM BULUNACAK”

Beyarmudu Belediyesi’nin sorumluluklarından kaçmadığını ifade eden Edip, bakım ve temizlik çalışmalarının yapılacağını ve park alanında yaşanan sorunlara çözüm bulunacağını kaydederek, “Bakım ve temizlik çalışması yapıyoruz fakat park alanının bu duruma düşmesindeki en büyük sorumluluk oraya gelen ve orayı kirleten insanlara ait. Belediyeye ait çöp bidonları bulunmasına rağmen çöpler yerlere atılıyor. Daha önce çeşme, fayans, aydınlatma lambaları gibi orada olmayan şeyleri yaptık ve alanı temizledik, sorumluluktan kaçmıyoruz. Bundan sonra da üzerimize düşeni yapıp park alanının temizlenmesi ve bakımı için çözüm bulacağız” ifadelerini kullandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kaçak avlanan iki kişiye yasal işlem
image Av koruma ekipleri kaçak av yapan 2 kişiyi yakaladı.
Güney'den geldi, eczaneden ilaç çaldı
image Güney Kıbrıs'ta ikamet eden 68 yaşındaki S.F. Beyarmudu'nda bir eczaneden 90 TL değerindeki ilacı çaldı.
Beyarmudu Belediyesi 9. Patates Kültür Sanat Festivali balıkçılık ve avcılık ...
image Beyarmudu Belediyesi 9. Patates Kültür Sanat Festivali kapsamında balıkçılık ve avcılık yarışmalarını kazananlara Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip tarafından kupaları verildi.