Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> BEYARMUDU 18 Haziran 2018, Pazartesi 10:11
banner

Beyarmudu'ndan "Akmercan"a tam destek

Beyarmudu'ndan Akmercana tam destekBeyarmudu Bağımsız Belediye Başkan adayı Ethem Akmercan ve Meclis Üyesi adayları Beyarmudu köyünü ziyaret etti.
Paylaş  
37
13
37
0

Büyük bir coşku ile karşılanan Ethem Akmercan ve meclis üyesi adayları Beyarmudu sakinlerinin sorunlarını dinledi, önümüzdeki dönemde yapacakları projeleri anlattı.

Akmercan ile birlikte Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’deBeyarmudu ziyaretinde yurttaşlarla sohbet ederek Ethem Akmercan’a olan güven ve desteğini belirtti.

AKMERCAN “KATILIMI ŞEFFAFLAŞTIRACAĞIZ”

Akmercan ilk olarak sözlerine şöyle başladı. “Belediyenin mali durumunu inceledikten sonra denetim için Sayıştayı göreve çağıracağız. Mali bilançoyu halkımızla paylaşacağız. Bütçe konusunda açık ve şeffaf olacağız. Belediyenin yıllık bilançosunu her dönem köy meydanlarında ilan edeceğiz. Katılımcı, şeffaf ve hesap verebilir bir belediye yönetimini hep beraber kuracağız.” Akmercan çöp yakmanın tarihe karıştığını, geri dönüşümün mutlaka sağlanması gerektiğini özelikle vurguladı. Akmercan sözlerine şöyle devam etti. “Artık yeter! Çöp yakmayı durduracağız. Yıllardır insan sağlığını tehdit eden çöp dumanları ve kötü kokulara son vereceğiz. Toplanan çöpler Güngör’deki atık toplama merkezine götürülecek! Kirli çevreyi ve çöp atıklarını geri dönüşümle temizleyerek doğayı koruyacağız. Kirli havayı çocuklarımız da soluyor, gençlerimiz de yaşlılarımız da. Hepimiz soluyoruz. Beldemizin havasını çöp dumanlarından kurtaracağız. Dumansız, temiz bir havaya hep beraber ulaşacağız.”

BEYARMUDU AKMERCAN’A TAM DESTEK VERDİ

AkmercanBeyarmudu ziyaretinde köylülerle yakından ilgilendi ve gördüğü ilgiden büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Çocuk parklarından, kaldırım eksikliğine kadar her şikâyeti bizzat dinleyen Akmercan kültür evinin kilitli olması ile ilgili gelen şikâyetler hakkındaysa “Kültür evlerine vurulan kilitleri hep beraber açacağız, bu evlerin bazılarını müze haline getireceğiz. Kapalı, atıl durumda, tarihi geçmişi bulunan kamusal binalarımızı tekrar halkımızın kullanımına kazandıracağız. Kapalı kapıları hep beraber açacağız!” dedi


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Kaçak avlanan iki kişiye yasal işlem
image Av koruma ekipleri kaçak av yapan 2 kişiyi yakaladı.
Güney'den geldi, eczaneden ilaç çaldı
image Güney Kıbrıs'ta ikamet eden 68 yaşındaki S.F. Beyarmudu'nda bir eczaneden 90 TL değerindeki ilacı çaldı.
Beyarmudu Belediyesi 9. Patates Kültür Sanat Festivali balıkçılık ve avcılık ...
image Beyarmudu Belediyesi 9. Patates Kültür Sanat Festivali kapsamında balıkçılık ve avcılık yarışmalarını kazananlara Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip tarafından kupaları verildi.