Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İNÖNÜ 17 Haziran 2011, Cuma 16:21
banner

Gürdağ Madencilik LTD, İnönü`de taş ocağı işletmekte kararlı

Gürdağ Madencilik LTD, İnönü`de taş ocağı işletmekte kararlıİnönü köyünde yeni bir yapı taşı ocağı açılması için Gürdağ Madencilik LTD adlı şirkete izin verildiği yönündeki haberimiz üzerine, şirket Direktörü Cengiz Ersözlü, Kıbrıs Postası’na açıklamalarda bulundu.
Paylaş  
86
119
95
0

banner

Kıbrıs Postası Özel – Şermin Sarro

İnönü köyünde yeni bir yapı taşı ocağı açılması için Gürdağ Madencilik LTD adlı şirkete izin verildiği yönündeki haberimiz üzerine, şirket Direktörü Cengiz Ersözlü, Kıbrıs Postası’na açıklamalarda bulundu.
 
Ersözlü, bölgede taşocağı kurulmasına karşı çıkan İnönü Belediyesi ile İnönü Muhtarlığı ve köy halkının, endişelerinin yersiz olduğunu savundu.

Gürdağ Madencilik LTD Direktörü Cengiz Ersözlü, Kıbrıs Postası’na yaptığı açıklamada, yapı taşı ocağında yapılacak çalışmaların bölgede herhangi bir rahatsızlık yaratmayacağına dikkat çekti.

Delme, patlatma, kırma gibi bölgede rahatsızlık yaratacak işlemlerin yapılmayacağını belirten Ersözlü, çalışmalarında tel ile kesme yöntemi ile sulu kesim yapılacağını anlattı.

ERSÖZLÜ: “BÖLGEDE KİRLİLİK VE GÜRÜLTÜ OLMAYACAK”

Ersözlü, çalışmalarda bölgede rahatsızlık yaratacak toz çıkarma, sarsıntı veya gürültü etkisi gibi herhangi bir kirlilikle karşılaşılmayacağından söz etti.

Yapı taşı ocağı kurulacak arazinin yıllarca ihmal edildiğini söyleyen Ersözlü, çöplerle kaplı olan arazinin ağaçlandırılarak rehabilite edileceğini söyledi.

Ersözlü, sektörde ihracat yapabilen ender şirketlerden bir tanesi olduklarını belirterek, Güney’e doğal taş ocağı ihracatı yaptıklarından bahsetti.

Ülkede işletmelerin önünün açılması gerektiğini söyleyen Ersözlü, sektörde tecrübeli ve kendini kanıtlamış bir şirket olduklarını dile getirdi.

Ersözlü, taş ocağı çalışmalarını çevreye duyarlı bir şekilde sürdürdüklerini savunarak, arazilerde ağaçlandırma yapmaya özen gösterdiklerini ifade etti.

Erdemli ve Güngör köyde çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Ersözlü, o bölgelerde de çevreye herhangi bir rahatsızlıklarının olmamasına özen gösterdiklerini söyledi.

Ersözlü, İnönü’de kesilecek taşların bölgeden uzaklaştırılarak, Güngör köydeki fabrikada işleneceğini vurguladı.

“ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLAYACAĞIZ”

İnönü Belediyesi ile köy halkının taşocağı kurulmasına karşı olduğu ve belediyenin işletme iznini vermemekte kararlı olduğunun hatırlatılması üzerine Ersözlü, şunları söyledi:

“Taşocakları iznini düzenleyen yasaya göre, belediyenin hiçbir yetkisi yoktur. Belediye Başkanı yasaları bilmediği gibi, bölgede nasıl çalışmalar sürdürüleceğinden de habersiz. Patlatma yapılacağını ve bölgede kirlilik yaratılacağını zannediyor. İşletmeye başlamak için hiçbir şeye ihtiyacımız yok. önümüzdeki günlerde bölgedeki çalışmalarımıza başlayacağız.” 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
1
banner
banner
banner
banner

İnönü şehitleri törenle anıldı
image İnönü Şehitleri, İnönü Şehitliğinde düzenlenen törenle anıldı.
Büro-İş'ten İnönün Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi
image Kıbrıs Türk Banka Ticaret ve Büro Çalışanları Sendikası (Büro-İş), İnönü Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşmesi imzaladığını açıkladı.
İnönü Belediyesi Meclis Üyeleri belli oldu
image Dün düzenlenen Yerel Seçimlerde kazanan belediye başkanı ve meclis üyeleri belli oldu.