Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SERDARLI 18 Haziran 2014, Çarşamba 11:57
banner

Karagözlü: "Yarışa değil, hizmete adayım"

Karagözlü: Yarışa değil, hizmete adayımSerdarlı bağımsız belediye başkan adayı Vijdan Karagözlü, seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Karagözlü bu çerçevede Görneç, Tirmen, Gönendere, Serdarlı, Ergenekon ve Pınarlı köylerini ziyaret etti.
Paylaş  
109
99
95
0

banner

Ziyaretlerde projelerini halkla paylaşan Karagözlü, halkın sıkıntı ve şikayetlerini dinledi.

Ergenekon köyünde halkın çevre temizliği ve çocuk oyun parkı eksikliği, Gönendere’de ağıl sorunu, yarattığı çevre sağlığı, alt yapı eksikliği ve gençlere uygun alanlarda konut gelişim bölgesi eksikliğinden şikayet edildiğini belirten Karagözlü, Görneç köyünde su sıkıntısı alt yapı eksikliği, sosyal aktivitelerin yapılabileceği alanların eksikliği ve ilgisizlik yönünde halkın şikayetleri olduğunu dile getirdi. Tirmen köyünde çocuk oyun alanları, gençlerin spor yapabilecekleri alanlar, çevre ve alt yapı eksikliği yanında, kadınların bir araya gelebilecekleri ortam ve bina eksikliğinin dikkat çektiğini belirten Vijdan Karagözlü, Pınarlı’da ise vatandaşların, çocuk oyun alanının yetersizliği, çevre temizliği ve belediye hizmetlerinin yetersizliklerinden şikayetçi olduklarını kaydetti.

Serdarlı’da ise başta 15-18 günde bir gelen kullanım suyu, ağıl sorunu, çevre temizliği, sosyal aktivite ve park alanlarının düzensiz ve yetersiz olmasının yanında alt yapı (yol kaldırım) sorunları olduğunu dile getiren Vijdan Karagözlü yaptığı tüm ziyaretlerde halkın belediye hizmetlerinin eksikliği ve bölgeye yeterli ilgi gösterilmediğinden şikayetçi olduğunu kaydetti.

“Bölgeye yeni bir vizyon gerekli”

Bölgenin sıkıntılarını çözmek ve bölge halkına hak ettiği beledi hizmetleri sunmak, Belediye’ye yeni bir vizyon kazandırmak hedefi ile yola çıktığını belirten Vijdan Karagözlü, “Yarışa değil, hizmete adayım” dedi.

Vijdan Karagözlü, sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı, halk sağlığına önem vermek, planlı gelişim ile yaşanabilir yerleşim birimleri oluşturmak, bölge gençlerine konut gelişim yerleri hazırlamak, kültür, sanat ve sportif etkinlikleri yaygınlaştırmak, bölgedeki tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkarak, turizme yönelik stratejiler belirlemek, yerleşim yerlerini engelsiz yaşama adapte etmek, planlı, düzenli yeşil alanlar, eğitici park ve oyun alanları ve piknik alanları yaratmak ve Sosyal Belediyecilik” anlayışı ile bölge halkına, imkanlar dahilinde olabilecek en yaygın düzeyde kaliteli hizmet sunabilmenin temel vizyonunu oluşturduğunu vurguladı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali'ne katıldı...
image Serdarlı Belediyesi ile Serdarlı Sağlık ve Kültür Derneği ve Serdarlı Muhtarlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 5’inci Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali başladı.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Serdarlı'da devam edecek
image Tarım Ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Tarım Dairesi, eğitim çalışmalarına Serdarlı’da devam edecek.
Meral Akıncı, Serdarlı'da sergi açılışı yaptı 
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı, Serdarlı Köy Kadın Kursu sergisinin açılışını yaptı.