Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SERDARLI 17 Ekim 2014, Cuma 18:33
banner

Özgürgün: "UBP'nin ayak sesleri duyulmaya başladı"

Özgürgün: UBP'nin ayak sesleri duyulmaya başladıUlusal Birlik Partisi (UBP) Gazimağusa İlçe Örgütü, dün akşam, Serdarlı’da sohbet toplantısı düzenledi.
Paylaş  
122
109
109
15

banner

Toplantıda UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, UBP Genel Sekreteri Sunat Atun, UBP Gazimağusa İlçe Örgütü Başkanı Resmiye Canaltay, UBP Gazimağusa Milletvekilleri Erdal Özcenk, Dursun Oğuz ve Hamza Ersan Saner, UBP Gazimağusa İlçesi Yönetim Kurulu Üyeleri, UBP Serdarlı ve bölge köylerinden örgüt temsilcileri ve bazı köylüler hazır bulundu.

Serdarlı’daki toplantıda konuşan Genel Başkan Özgürgün, “UBP’nin ayak sesleri duyulmaya başlamıştır. UBP’nin gücü ve gelişi artık ‘gümbür gümbür’ diye konuşulmaya başlanmıştır. Özellikle Gazimağusa bölgesinden UBP’nin yükselişini ve şahlanışını görüyorum” dedi.

Hükümetin taş üstüne taş koymadığını savunarak, beceriksizlikle eleştiren Özgürgün, “hükümetin beceriksizliği yüzünden Türkiye’den gelecek elektrik ve suyla ilgili projelerin durduğunu” öne sürdü.

Özgürgün, birçok sektörün problemleri yüzünden ayakta olduğunu, emekçilerin bağırdığını, oysa iktidarda emekçi olduğunu iddia eden bir parti bulunduğunu belirterek, “İktidardaysan halkla ilgili bir senede yaptıklarını sırala” diye konuştu.

Hükümetin bir yıllık icraatlarını saydığında hiçbir şey göremediğini ifade eden Hüseyin Özgürgün, 2013 seçimlerinde oylarının yarısını kaybeden UBP’nin bugün seçim olsa oy oranının yüzde 40’tan aşağıda olmayacağını öne sürdü. Özgürgün şöyle konuştu:

“Ben Sayın Başbakan'a ‘hodri meydan’ diyorum ve çağrı yapıyorum. Gel bugün seçime gidelim, göreceksin UBP yüzde 40’tan aşağı oy almayacak. CTP de yüzde 30’ların altına gerileyecek. Başbakanın cesareti varsa çıksın erken seçime gidelim. Biz bir sene önce bunu söyleyecek durumda değildik. Şimdi UBP’liler göğsünü gere gere çıkıp konuşabilir. Erken Seçim… Tabii ki Başbakan gelmiyor. Bırakın gelmesin. Günü geldiğinde göreceğiz. Eğer bugün yapmazsa 3 gün sonra yaparsa UBP yüzde 40’ların da üzerine çıkacak. Bir ay sonra yaparsa yüzde 45’lerin üzerine, iki sene sonra yaparsa yüzde 50’lerin üzerine çıkacak. İstediği zaman seçime gidelim. Bizim korkumuz yok. UBP tabanıyla, kadrolarıyla müthiş bir ivme yakaladı, müthiş bir güç yakaladı. Bu gerçekten bir gurur tablosudur.”

UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, partisinin ideolojisinin KKTC olduğunu belirterek davaya inandıklarını söyledi. Yapacakları tüzük değişikliğiyle ilk maddenin “KKTC’yi ve Kıbrıs’ta Türklüğü yaşatmak” olacağını belirten Özgürgün, UBP’nin buna inananların partisi olduğunu kaydetti.

Parti içerisinde sıkıntıların da olduğunu belirten Özgürgün, “1993’te, 2003’te ve 2013’te bizi böldüler. Her bizi böldüklerinde daha yüksek oyları aldık. Çünkü inandığımız bir ideolojimiz ve güçlü bir tabanımız vardır. En önemlisi çok güçlü bir liderimiz vardır. Sayın Cumhurbaşkanımız UBP’nin ve ülkenin lideri olarak bugün o ışığı bize gösteriyor. Onun için bu kadar kısa sürede birlik ve beraberliğimizi sağladık ve toparlandık” dedi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, Cumhurbaşkanlığı’na yeniden aday olması gerektiğini, bundan kaçacak yolu olmadığını söylediklerini belirten Özgürgün, diğer adayları eleştirdi.

Hedeflerinin Cumhurbaşkanlığı’nı kazanmak olduğunu belirten Özgürgün, UBP olmadan ülkedeki hiçbir sorunun çözülemeyeceğini, UBP’nin tek başına iktidara gelerek en az on yıl ülkeye hizmet edeceğini, her halukarda bir erken seçim yapılacağını iddia etti.

ATUN VE CANALTAY

Serdarlı’daki toplantıda konuşan UBP Genel Sekreteri Sunat Atun da KKTC’de artık iflas etmiş bir hükümet olduğunu savundu ve hükümete eleştiriler yaptı.

Halkın her şeyi gördüğünü ve her şeyin nereye gittiğini bildiğini kaydeden Atun, halkın UBP hükümetine ihtiyacının artık son noktaya çıktığını, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından UBP’nin tek başına hükümete geleceğine inandıklarını söyledi.

UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Resmiye Canaltay ise konuşmasında UBP’nin bir ivme kazandığını, son yaptıkları ziyaretler ve toplantılarda da UBP’nin eski gücünü yeniden kazanmaya başladığını belirtti.

Yükselişin süreceğini kaydeden Canaltay, iktidar yürüyüşünde olduklarını ve ileriye baktıklarını kaydetti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
15
ONAY BEKLEYENLER
0
18 Ekim 2014, Cumartesi
Naciye         - Lefkosa
Huseyin giydi takunyalari tak tak tak oynar.Rahmetlik Nadide sifir kaldi yaninda.

18 Ekim 2014, Cumartesi
Remzi         - Dereboyu
"hükümetin bir yıllık icraatlarını saydığımda hiçbir şey göremedim" diyor iseyincik. Gözlerin körse yada kapalıysa yada görmek istemezsen elbette göremen.İşin gücün lafazanlık be iseyin,başka da yaptığın bişey yok. Alınan mesafe ve yapılanlardır sizi rahatsız eden!

18 Ekim 2014, Cumartesi
Yahya         - NewCross
Kıbrıs'ta yaşamam ama,bir Kıbrıs Türkü olarak sizden utanıyorum.Mahvettiniz güzelim memleketimizi. Oraya gelmek içimden gelmez bile. Yaptıklarınızdan dolayı utanacağınıza sıkılıp bir tarafa çekileceğiniz yerde gene çıktınız ortaya,yalan dolanla insanlarla alay edersiniz. İngiltere’de olsaydınız elinizi kolunuzu sallayarak yolda bile yürüyemezdiniz.Duman ederlerdi sizi. Ama orada kim kime dum duma.Sizi Allah’a bildiği gibi yapsın...!

18 Ekim 2014, Cumartesi
Cemil Piyangocu         - Londra
Bu ubp kaç defa geldi Londraya,gelin dediler para yatırın iş kurun dediler, çoğu aldandı gitti mal aldı yada işyeri açtı.Ama noldu sonunda,battılar.Diğerleri de mallarını satıp geri dönmeye çalışıyollar..Mavroyerimo galsın öyle memleket.Korsan bir memleket.Ne kanun var ne nizam.O onun adamı,bu bunun adamıdır da gider.Kimin eli kimin cebinde belli değil.Aha neler çeker bu insanlar orada ama kimsenin umurunda değil. Allahdan ben ucuz kurtardım. Çıktı bu efendi da hala daha hikaye annatır size..

18 Ekim 2014, Cumartesi
Tekin         - Lefkosa
Huseyin okadar hizli ve hasin gobek atiyor ki yer,gok yerinden oynuyor.Yok mu be UBP'de bu cocugu susturacak?

18 Ekim 2014, Cumartesi
mustafa buba         - lefkoşa
DAÜ rektörünü değiştiren eroğludur.
1. mağusa ilçe başkanı bu konuda konuşmadı
2. Sunat Atun genel sekreter ve mağusalı bu koınuda konuşmadı
3. Genel başkan konuşmadı
4. mehmet faydalı vyk üyesi eroğlu ile arası çok iyi öztoprakın alınmasını istedi.
5.hakan dinçyürek bakan ve eroğlu ile arası süper. öztoprakın alınmasını istedi.
6. nisan 2015 cb seçimlerinde daüye yüzlerce istihdam yapılacak ve eroğlu kazancak DAÜ batacak. Eroğlu mutlu gerisi boşver.

18 Ekim 2014, Cumartesi
Muzaffer         - Girne
Utanmaz arlanmaz adamlar. Hala daha basının karşısına çıkma cüretini gösteriyorlar. Kıbrıs siyasi tarihinde kıbıs türkünü yok etmeyi,kıbrıs türkü aleyhine ne varsa yapmayı kendilerine görev bilmiş ve biat eden bir partinin mensubu çıkmış bize martaval okuyor. Cart curt.. İnsan içine bile çıkabiliyorlar halen.. İnsanda biraz utanma olur be kardeşim...Hade re ordan !

18 Ekim 2014, Cumartesi
Cemil Piyangocu         - Londra
Bu ubp kaç defa geldi Londraya,gelin dediler para yatırın iş kurun dediler, çoğu aldandı gitti mal aldı yada işyeri açtı.Ama noldu sonunda,battılar.Diğerleri de mallarını satıp geri dönmeye çalışıyollar..Mavroyerimo galsın öyle memleket.Korsan bir memleket.Ne kanun var ne nizam.O onun adamı,bu bunun adamıdır da gider.Kimin eli kimin cebinde belli değil.Aha neler çeker bu insanlar orada ama kimsenin umurunda değil. Allahdan ben ucuz kurtardım. Çıktı bu efendi da bize hala daha hikaye anlatır..

18 Ekim 2014, Cumartesi
Zekeriya         - Lefkoşa
Hüseyin'in bahsettiği tam tam sesleri,genel başkanlık koltuğundan gideceğinin TAM TAM SESLERİ dir de O yanlış söyledi ..Çünkü partimizi her geçen gün daha da aşağı çekiyor. Gülünç durumlara soktu bizi..Kapasitesi belli. Hiçbir vizyona hiçbir ağırlığa sahip olmayan bir adam. Ayni şeyleri söyler söyler durur..Umarım önümüzdeki seçimlerde halkımız yanılıp da bu adamı bir daha seçmez..

18 Ekim 2014, Cumartesi
Savaş         - Mağusa
Hüseyin'in genel başkanlık koltuğundan gidişinin TAM TAM SESLERİ duyulmaya başladı bile....Çünkü partimizi her geçen gün daha da aşağı çekiyor. Gülünç durumlara soktu bizi..

18 Ekim 2014, Cumartesi
Cumhur         - Londra
Şu anda bir erken seçim memleket için çok büyük bir maddi sıkıntı yaratır.Tabi ki bu arada hüseyin istedi diye,hüseyin hodri meydan çekti diye bu işler olmaz.Çünkü hüseyin'e ne partilileri ne de kimse itibar etmiyor. Cırlavuk gibi kendi kendine devamlı bişeylerler konuşup duruyor.Hemde bayrakların önünde!

18 Ekim 2014, Cumartesi
hüseyin bitik         - lefkoşa
UBP artık seçim kazanamaz. Bunu iyi bil. Neden UBP DAÜ rektörü değişimini eleştirmiyor.Neden tıssssss. Öztoprak gitti. Koskoca ana muhalefet başkanı tek kelime konuşmadı. İktidar olamazsınız.

18 Ekim 2014, Cumartesi
İskender         - Mağusa
Dalton kardeşler Red Kit'e karşı. Sinemalarda :)

17 Ekim 2014, Cuma
Mehmet         - Girne
Var mi yok mu HABABAM.Tam bir trajik-komedi oynuyoruz gene.

17 Ekim 2014, Cuma
Ferruh         - Lefkoşa
zhahahahahahahh cosby show upepe gümbür gümbür :D akşam akşam iyi güldüm gene issseyinn çok yaşa emi :D

banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali'ne katıldı...
image Serdarlı Belediyesi ile Serdarlı Sağlık ve Kültür Derneği ve Serdarlı Muhtarlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 5’inci Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali başladı.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Serdarlı'da devam edecek
image Tarım Ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Tarım Dairesi, eğitim çalışmalarına Serdarlı’da devam edecek.
Meral Akıncı, Serdarlı'da sergi açılışı yaptı 
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı, Serdarlı Köy Kadın Kursu sergisinin açılışını yaptı.