Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SERDARLI 30 Mart 2017, Perşembe 16:46
banner

Serdarlı Sestaları 5. Bahar Şenliği Pazar günü düzenleniyor

Serdarlı Sestaları 5. Bahar Şenliği Pazar günü düzenleniyorSerdarlı belediyesi bugün kıbrıs türk belediyeler birliği binasında 2 nisan pazar günü gerçekleşecek olan “serdarlı sestasları 5. Bahar şenliği” tanıtım etkinlikleri çerçevesinde bir basın toplantısı düzenledi.
Paylaş  
163
149
146
0

Serdarlı belediyesi bugün kıbrıs türk belediyeler birliği binasında 2 nisan pazar günü gerçekleşecek olan “serdarlı sestasları 5. Bahar şenliği” tanıtım etkinlikleri çerçevesinde bir basın toplantısı düzenledi.

Serdarlı belediye başkanı salih bayraktar konuşmasında serdarlı bölğe  insanının birlikte yaklaşık 500 yıllık tarihi bir geçmişi olduğunu altını çizip sosyal kültürel ve tarihi zenginlikleri açısından farklılıkların en büyük ayrıcalıkları olduğunu ifade etti.

Kendi iradasi ile üretimin gelişimin koruyup sahip çıkmanın paylaşımı ögrenerek varlığını sürdürmeyi başarmanın bölge halkının ayrı bir özelliği olduğunu belirten bayraktar ,birlikten kuvvet doğar sözünden yolla çıkarak imece üsülü ile bir kısım sorunu çözmeyi başardıklarını söyledi.

Bayraktar konuşmasında bunca yıllık emeğin ve birlikteliğin üretiği buğday kaleminden yapılan sele, sepet  ve sini işlemeciliğinin yanı sıra, kıbrısa özğü yemek kültürü,  bölğeye ait bitki türleri ve göletlerde yaşayan  kuş çeşitleri gibi farklılıkların, en büyük değerler olduğunu belirti.

Bayraktar tüm halkımızı geçmişten gelecek nesillere aktarılan  önemli tarihi mekanlar olan durmuş dede türbesi , restore edilen kültür evi , kerpiç evler  , kemerler ve sıra kuyuları ziyaret etmeye davet etti.

Toplantıda söz alan telsim genel müdür yardımcısı fevzi tanpınar  ise serdarlı bölge insanıyla birlikte yürütülen önce kadın projesi serdarlı bölgesinde görmüş olduğu destekten dolayı memnuniyetini belirterek, iş birliğinden heyecan duyduğunu , yapılacak olan projelerde iş birliğinin artacağını söylemiştir.

Bu yıl 2 nisan pazar günü  gerçekleşecek olan “ serdarlı sestaları 5. Bahar şenliğine”katkıda bulunan sponsorlara teşekür eden bayraktar , tüm halkımızı bu anlamlı etkilikte buluşmak üzere serdarlıya davet etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali'ne katıldı...
image Serdarlı Belediyesi ile Serdarlı Sağlık ve Kültür Derneği ve Serdarlı Muhtarlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 5’inci Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali başladı.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Serdarlı'da devam edecek
image Tarım Ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Tarım Dairesi, eğitim çalışmalarına Serdarlı’da devam edecek.
Meral Akıncı, Serdarlı'da sergi açılışı yaptı 
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı, Serdarlı Köy Kadın Kursu sergisinin açılışını yaptı.