Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SERDARLI 3 Nisan 2017, Pazartesi 13:19
banner

"Önce Kadın" üyeleri Serdarlı Sestaları 5. Bahar Şenliği'ndeydi

Önce Kadın üyeleri Serdarlı Sestaları 5. Bahar Şenliği'ndeydiTelsim, Önce Kadın projesiyle, kadınların emeklerini görünür kılmaya devam ederek, Kıbrıs kültürünü yansıtan etkinliklere destek sunmaya devam ediyor.
Paylaş  
146
157
147
0

banner

Telsim, Önce Kadın projesiyle, kadınların emeklerini görünür kılmaya devam ederek, Kıbrıs kültürünü yansıtan etkinliklere destek sunmaya devam ediyor.

Kadınların iş gücüne katılımını hedefleyen Telsim Önce Kadın Projesi ile  meslek sahibi olmayan kadınların, ekonomik hayata katılımları amaçlanmıştır.  

Serdarlı Sestaları 5. Bahar Şenliği’nde, Önce Kadın projesinde yer alan üye kadınlar, açtıkları standlarla, yiyecek, içecek ve el sanatları ürünlerini, festivale katılanlara sundular. Standlarda yer alan ürünlere, fevtivale katılan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Serdarlı Belediyesi, Serdarlı Sağlık ve Kültür Derneği ve Telsim’in desteğiyle gerçekleşen Serdarlı Sestaları 5. Bahar Şenliği, bir çok etkinlik ve gösterilere sahne oldu. Kültürel değerlerin yeni nesillere aktarılıp tanıtılması ve unutulmaması amacıyla gerçekleştirilen şenliğe, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Meral Akıncı, Serdarlı Belediye Başkanı Salih Bayraktar, Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

AKINCI: SERDARLI DENİLİNCE BABUTSA

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, şenliğin açılış töreninde yaptığı açıklamada, her yıl şenlikte yer almaktan çok mutlu olduklarını, Serdarlı denilince ilk aklan gelen babutsaların olduğunu söyledi. Akıncı, babutsaları, yılın her ayı kullanılabilecek şekilde üretimlerini sağlamak ve bunu projelendirmek gerektiğini vurguladı.

BAYRAKTAR: SERDARLI’DA TARİH VE DOĞA GÜZELLİKLERİ BİR ARADA

Serdarlı Belediye Başkanı Salih Bayraktar, yaptığı açıklamada, 500 yıllık birliktelik ve dayanışmanın ürünü olan, el sanatları ve mutfak kültürünün, bölge insanının kültürünü oluşturduğunu dile getirdi. Bayraktar, Serdarlı’nın tarihi kalıntılara ev sahipliği yaptığın ve doğa güzellerin yer aldığını söylerek, turizm potansiyeli olduğunu vurguladı.

TANPINAR: BÖYLE ÖNEMLİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNE İMZA ATMAKTAN MEMNUNUZ

Telsim’e desteklerinden dolayı Serdarlı Belediyesi tarafından plaket verildi. Plaketi, Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpnar’a, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı takdim etti. Tanpınar, teşekkür konuşması yaparak, böylesi önemli sosyal sorumluluk projesine imza atmaktan çok mutlu olduklarını ifade etti. Önce Kadın Projesi ile kadınların ürettikleri ürünleri teknoloji desteğiyle, ekonomik katkı sağlamayı amaçladıklarını söyleyen Tanpınar, Telsim ailesi olarak, sosyal sorumluluk projelerine destek sunmaya devam edeceklerini dile getirdi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali'ne katıldı...
image Serdarlı Belediyesi ile Serdarlı Sağlık ve Kültür Derneği ve Serdarlı Muhtarlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 5’inci Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali başladı.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Serdarlı'da devam edecek
image Tarım Ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Tarım Dairesi, eğitim çalışmalarına Serdarlı’da devam edecek.
Meral Akıncı, Serdarlı'da sergi açılışı yaptı 
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı, Serdarlı Köy Kadın Kursu sergisinin açılışını yaptı.