Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SERDARLI 19 Ekim 2018, Cuma 12:39
banner

Meral Akıncı: "Kadınların ürettiklerinin değerlendirilmesi önemli"

Meral Akıncı: Kadınların ürettiklerinin değerlendirilmesi önemliCumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, Serdarlı Köy Kadın Kursu ile Serdarlı Kültür ve Sanat Evi’ni ziyaret etti.
Paylaş  
19
12
18
0

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Serdarlı Köy Kadın Kursu’ndaki kadınlarla biraraya gelerek sohbet eden ve yapılan çalışmaları inceleyen Meral Akıncı, kadınların fikirlerini dinledi.

Meral Akıncı, kadınların üretmesinin ve üretilenleri değerlendirmenin önemine değinerek, bu gibi kurslarda, kadınların hayat tecrübelerini paylaştığını, yeni yeteneklerini keşfettiğini ve yardımlaşmanın çoğaldığını söyledi.

Köy kadın kursu öğretmeni Nahide Kurumanastırlı da, bölgedeki kadın kurslarının faaliyetleri hakkında Meral Akıncı’ya bilgi verdi ve kurslara desteğinden dolayı teşekkür etti.

ÖĞRENCİLER, OKULLARINA DAVET ETTİ

Meral Akıncı, Serdarlı Kültür ve Sanat Evi’ni ziyareti sırasında, kültür evini ziyarete gelen Dörtyol İlkokulu öğrencileri ile karşılaştı.

Kültürel değerleri öğrenmek amacıyla, kültür gezisi kapsamında Serdarlı Kültür ve Sanat Evi’ni ziyaret eden çocukları dinleyen Meral Akıncı, farklı kültürlerin izlerinin olduğu Serdarlı’nın en önemli özelliğinin imece usulü iş paylaşımı olduğunu ve bu önemli özelliğinin devam ettiğini belirtti. Akıncı, kültürel değerleri yaşatmanın önemini anlattığı çocuklara sorular sorarak, onların sorularını da yanıtladı.

Öğrenciler, kendi bölgelerini de tanıtmak istediklerini belirterek, Meral Akıncı’yı Dörtyol İlkokulu’na davet etti.

Ziyaretlerinde, Meral Akıncı’ya, Cumhurbaşkanlığı Müdürü Gülden İlkman eşlik etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali'ne katıldı...
image Serdarlı Belediyesi ile Serdarlı Sağlık ve Kültür Derneği ve Serdarlı Muhtarlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 5’inci Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali başladı.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Serdarlı'da devam edecek
image Tarım Ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Tarım Dairesi, eğitim çalışmalarına Serdarlı’da devam edecek.
Meral Akıncı, Serdarlı'da sergi açılışı yaptı 
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı, Serdarlı Köy Kadın Kursu sergisinin açılışını yaptı.