Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> SERDARLI 3 Şubat 2011, Perşembe 16:50
banner

BES, Serdarlı Belediyesi'ni protesto için siyah çelenk bıraktı

BES, Serdarlı Belediyesi'ni protesto için siyah çelenk bıraktıBelediye Emekçileri Sendikası’nın (BES), Serdarlı Belediye Başkanı Mehmet Kerimoğlu’nu protesto etmek amacıyla bugün Sendikal Platform’daki sendikalarla birlikte Serdarlı Belediyesi’ne giderek siyah çelenk bıraktığı bildirildi.
Paylaş  
67
74
61
2

banner

BES Genel Sekreteri Ayça Soygür Çıralı yaptığı yazılı açıklamada, “Serdarlı Belediyesi’nde özellikle intibak işlemleri tamamlandıktan sonra sergilediği tutum ile hem İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı hem de sendikal örgütler tarafından defalarca uyarılan, ancak yine de bu tutumunu sürdüren Belediye Başkanı Kerimoğlu’nun son olarak kendisinin de imzası bulunduğu, BES ile imzalanan ve 2011 sonunda süresi dolacak olan toplu iş sözleşmesini hiçe sayarak, başka bir sendika ile toplu iş sözleşmesi imzalamaya oturduğunu” kaydetti.

Çıralı, “BES ile devam eden sözleşme varken, Hür - İş’e bağlı BEL - SEN ile sözleşme imzalamaya yeltenen Başkan Kerimoğlu’nu ülkedeki sendikal toplu sözleşme düzenine inanan tüm sendikalar olarak kınarız. İlgili bakanlık yetkililerinden de bu yasadışı duruma derhal müdahale etmelerini talep ederiz.” ifadelerini kullandı.

BIÇAKLI

Öte yandan Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (TÜRK- SEN) Genel Başkanı Arslan Bıçaklı, konuyla ilgili olarak TAK muhabirine yaptığı açıklamada, “Serdarlı Belediye Başkanı Mehmet Kerimoğlu’nun yarım saat içinde oturup Bel - Sen’le toplu sözleşme imzaladığını, meslek hayatı boyunca bunun bir örneğini daha görmediğini” kaydetti.

TAK


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
4 Şubat 2011, Cuma
vatandaş         - Lefkoşa
BES üyelrinin %98'i istifa etmiş, diğer bir sendikaya geçmişlerdir. Yeni senkida ile toplu iş sözleşmesi imzalanmasının neresi yanlış?

4 Şubat 2011, Cuma
Zeynel         - Çırçır
Hür-İş ve Bel-Sen'in yaptığı da tam bir işbirlikçilik ve provakasyondur. Hem Sendikal Palatformda BES ile ayni masaya oturacaksın hem de örgütlü bulundukları ve hali hazırda toplu iş sözleşmelerinin devam ettiği bir belediye ile toplu iş sözleşmesi imzalayacaksın. yalakalık ve sarı sendika olmak böyle birşey olmalı...

banner
banner
banner
banner

Başbakan Tatar Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali'ne katıldı...
image Serdarlı Belediyesi ile Serdarlı Sağlık ve Kültür Derneği ve Serdarlı Muhtarlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 5’inci Serdarlı Babutsa Kültür ve Sanat Festivali başladı.
Tarım Dairesi eğitim çalışmalarına Serdarlı'da devam edecek
image Tarım Ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Tarım Dairesi, eğitim çalışmalarına Serdarlı’da devam edecek.
Meral Akıncı, Serdarlı'da sergi açılışı yaptı 
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın eşi Meral Akıncı, Serdarlı Köy Kadın Kursu sergisinin açılışını yaptı.