Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> YENİBOĞAZİÇİ 1 Temmuz 2015, Çarşamba 12:24
banner

Dinçyürek'ten Yeniboğaziçi Belediyesine ziyaret...

Dinçyürek'ten Yeniboğaziçi Belediyesine ziyaret...Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek, Yeniboğaziçi'nde yapılan çalışmalar sonucu çıkacak yeni kaynaklarla bölgede yaşanan su sıkıntısının kısa sürede çözüleceğini söyledi.
Paylaş  
75
100
75
1

Bakan Dinçyürek, Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir'i makamında ziyaret ederek Belediyenin, Bakanlığına bağlı daireleri ilgilendiren sorunları konusunda görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sonrası açıklama yapan Bakan Dinçyürek, daha önceden Başkan Katip Demir ile istişare içerisinde olduklarını ve bu kapsamda Salamis yolunun deniz cephesinde olan konutlarda yaşanan su sorununun altyapı eksikliklerini giderme adına, projeyi çıkarıp kaynak bloke ettirdiklerini ve bu hafta ihaleye çıkılacağını söyledi.

İhale sonrası yapılacak çalışmayla birlikte bu bölgede yıllardır yaşanan ve çözülmeyen bir sorunu ortadan kaldırmış olacaklarını ifade eden Dinçyürek, Belediyenin de kendine ait çalışmaları gerçekleştirmesinin ardından su tedarikinin sağlanmış olacağını belirtti.

Bakan Dinçyürek, bunun yanısıra yaz dönemi olması nedeniyle Yeniboğaziçi Belediye sınırları içerisinde yaşanan su ihtiyacının giderilmesi adına ek su kaynağı yaratılması için de çalışmalara başladıklarını söyledi.

Bu kapsamda Jeoloji ve Maden dairesinin bölgede çalışmalar gerçekleştirdiğini vurgulayan Dinçyürek, yeni kaynağın bulunması halinde çok kısa bir süre içerisinde vatandaşın kullanımına sunulacağını ve vatandaşın yaz aylarını sorunsuz geçirmesinin sağlanacağını belirtti.

Başkan Demir'e Bakanlıkla yaptığı işbirliği nedeniyle teşekkür eden Dinçyürek, Belediye ile önümüzdeki dönemde de yeni çalışmalar gerçekleştireceklerini söyledi.

Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir de konuşmasında bölgede yaşanan en büyük sıkıntılardan birinin su sıkıntısı olduğunu vurgulayarak Bakan Dinçyürek'in yapmış olduğu girişimlerin bu sıkıntının çözülmesinde önemli bir rahatlama getireceğini söyledi.

Salamis yolu bölgesindeki konutlarda yaşanan su sıkıntısının da Bakan Dinçyürek'in girişimleriyle sonuçlandırıldığını belirten Demir, yapılan işbirliği nedeniyle teşekkür etti.

Görüşme sonrasında Bakan Dinçyürek ve Başkan Demir, Yeniboğaziçi Belediyesi Parkında incemelerde bulundu.

Dinçyürek'in ziyaretinde Özel Kalem Müdürü Aşkın Doygunel de hazır bulundu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
1 Temmuz 2015, Çarşamba
londralı         - londra
hakan dinçyürek geldiği günden itibaren bir şey yaptıgını zanneder zaten az kaldı gidecektir.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Demir'in kızına cinsel tacizde bulunduğu yönünde bir başka dosyası mevcut
image Yeniboğaziçi’nde kızının 12 yaşındaki arkadaşına ve kızına porno izlettiği gerekçesi ile hakkındaki şikayet üzerine tutuklanan Hasan Demir’in tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı. Demir’in savcılık görüşünde bekleyen...
12 yaşındaki kızı ve kızının arkadaşına cinsel içerikli video izlettiği iddia...
image Yeniboğaziçi'ndeki evinde 12 yaşındaki kızına ve kızının arkadaşına cinsel içerikli video izlettiği gerekçesi ile hakkında şikayet bulunan Hasan Demir tutuklandı.
Bugün Yeniboğaziçi'nde temizlik günü!
image Fizyoterapistler Birliği ve Diyetisyenler Birliği, Bedi's Sahili'nde temizlik yapacak...