Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> YENİBOĞAZİÇİ 12 Mart 2019, Salı 16:23
banner

Tatar: "Akıncı seçim kazanabilmek için bazı çevrelerle birlikte yeni bir oyun içerisinde"

Tatar: Akıncı seçim kazanabilmek için bazı çevrelerle birlikte yeni bir oyun içerisindeUlusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, “ülke ekonomisinin ancak UBP ile bulunduğu kötü durumdan kurtulup, kalkınabileceğini” vurguladı.
Paylaş  
7
3
7
0

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar köy ve bölge ziyaretleri çerçevesinde dün gece Yeniboğaziçi’nde idi.

Tatar, Yeniboğaziçi’nde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

Ersin Tatar’ın ziyaretine, Genel Sekreter Hasan Taçoy, Gazimağusa İlçe Başkanı Olsan Oran ve bazı milletvekilleri de katıldı.

UBP Genel Başkanı Tatar, yaptığı konuşmada “her gittikleri yerde halkın mevcut hükümetten şikayet ettiğini ve kurtarıcı olarak UBP’yi gördüğünü belirtti.

Hükümetin, sınıfta kaldığını vurgulayan Tatar, “Bunlar halkı canından bezdirdi, bir de süslü sözlerle eski suçlamamaya çalışıyorlar ama halk kimin suçlu olduğunu biliyor, biz de bunların peşini bırakmayacağız” dedi.

Ülkeyi düzlüğe çıkarıp, kalkındırabilecek tek partinin Ulusal Birlik Partisi olduğunu, UBP’nin Türkiye ile işbirliği içinde hareket ederek her zaman halkını refaha kavuşturduğunu söyleyen Tatar, “Yüzyılın projesi olan borularla su projesini biz gerçekleştirdik, şimdi de kabloyla elektriği getireceğiz büyük, önemli projelere başlayacağız” dedi.

Koalisyon Hükümetinin ise 300 milyon TL borcu bulunan KIB-TEK’e 4 yeni santral alarak borcuna borç katma çabası içerisinde olduğunu belirten Tatar, santralların alınmsı halinde parasının halktan çıkarılacağına dikkat çekti.

Açıklamalarında Kıbrıs meselesine de değinen Tatar, Kıbrıs davasının Türkiye’siz yürütülemeyeceğini, UBP’nin bu konuda hiç yalpalamadığını tarihi boyunca hep aynı görüşü savunduğunu ancak diğer partilerin duruma göre iniş çıkışlar yaşadığını söyledi.

Tatar, UBP’nin yalnızca Türkiye’nin garantör olacağı 2 devletli bir yapıya onay verebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın da seçim kazabilmek için bazı çevrelerle birlikte yeni bir oyun içerisinde olduğuna dikkati çeken Tatar, “Meclis’te Akıncı’nın politikasına destek veren sadece 15 milletvekili vardır, onlarla bir şeyler yapmaya çalışıyor zaten Tufan Erhürman da ince ince Guterres Belgesini destekliyor. Herkes biliyor ki Guterres Belgesi Türkiye’nin garantisini içermiyor” dedi.

TAÇOY’UN KONUŞMASI

UBP Genel Sekreter Hasan Taçoy da konuşmasında, “Diğer partiler bu kadar insanla kurultay yapıyor, biz ise köy ziyareti yapıyoruz” dedi.

Taçoy, “Bunlar sayesinde ülkede hiç yaşanmayanlar yaşanıyor, fakirin yemeği olarak bilinen patates bile bu dönemde 20 TL’ye çıktı, beceriksizlik, iş bilmezlik ve plansızlıkları halkı canından bezdirdi” diye konuştu.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
5
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Cumhurbaşkanı Akıncı, Yeni Boğaziçi'nde yurttaşlarla sohbet etti
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Yeni Boğaziçi’nde, beldenin yeni ve eski belediye başkanları ile birlikte yurttaşlarla sohbet etti.
Natalja Krutikova 70 yaşında hayatını kaybetti
image Yeniboğaziçi'nde sakin Natalja Krutikova 70 yaşında hayata gözlerini yumdu.
Yeniboğaziçi Belediyesi'nden "Kıbrıs'ta Engelli Olmak" söyleşisi
image Yeniboğaziçi Belediyesi Engelliler Haftası vesilesiyle yarın "Kıbrıs'ta Engelli Olmak" konulu söyleşi düzenliyor.