Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DOĞA ve ÇEVRE 16 Eylül 2017, Cumartesi 09:32
banner

Hayvan Barınağı’ndan yayılan koku isyan ettirdi!

Hayvan Barınağı’ndan yayılan koku isyan ettirdi!Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde bulunan Hayvanları Koruma Derneği’ne ait hayvan barınağından yayılan pis koku, bölge sakinlerini isyan ettirdi…
Paylaş  
44
46
41
0

Kıbrıs Postası

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde bulunan Hayvanları Koruma Derneği’ne ait hayvan barınağından yayılan pis koku, bölge sakinlerini isyan ettirdi…

KIBRIS POSTASI’na ulaşan bölge sakinleri, yayılan kötü kokudan şikayet ettiklerini ancak dernek tarafından herhangi bir önlem alınmadığını ifade ederek; barınağın fare, pire ve kene gibi hayvanların üremesine de neden olduğunu iddia etti.

Çıplak gözle, hayvanların temiz bir ortamda barındığı gözlemlenirken, KIBRIS POSTASI’na konuşan Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Tomris Güven, kokunun kaynağının köpeklerin ve barınağın temizliğinin yapılması sonucunda kanalizasyona giden su ve atıklar olduğunu söyledi.

Yapılan şikâyetlerden haberdar olduklarını kaydeden Güven, barınaktaki temizlik koşullarının iyileştirilmesi için belediyeden herhangi bir yardım görmediklerini belirterek, “Yaptığımız işten dolayı bizi takdir eden yok ancak tenkit eden çok” diye konuştu…

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’nde bulunan Hayvanları Koruma Derneği’ne ait hayvan barınağından yayılan pis koku, bölge sakinlerini isyan ettirdi…

KIBRIS POSTASI’na ulaşan bölge sakinleri, yayılan kötü kokudan şikâyet ettiklerini ancak dernek tarafından herhangi bir önlem alınmadığını ifade ederek; barınağın fare, pire ve kene gibi hayvanların üremesine de neden olduğunu kaydetti.

KIBRIS POSTASI’na konuşan Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Tomris Güven, Hayvan Barınağı’ndaki köpeklerin bakımının dernek tarafından yapıldığını ifade ederek, “Kendi yağımızla kendi ciğerimizi kavuruyoruz” dedi ve maddi anlamda Lefkoşa Türk Belediyesi’nden veya devletten herhangi bir destek görmediklerini söyledi.

‘‘ŞİKÂYETLERDEN HABERDARIZ’’

Yapılan şikâyetlerden haberdar olduklarını da kaydeden Güven, barınaktaki temizlik koşullarının iyileştirilmesi için belediyeden herhangi bir yardım görmediklerini belirterek, “Yaptığımız işten dolayı bizi takdir eden yok ancak tenkit eden çok” diyerek, fare ve sineklerin ilaçlanması ve yok edilmesinin belediyenin görevi olduğunu belirtti.

Pire ve kene gibi hayvanlar için barınaktaki köpeklerin derneğin kendi imkânlarıyla ilaçlandığını kaydeden Güven, söz konusu hayvanların sağlıklı olarak beslenmesi ve bakımı için derneğin kendi maddi imkânlarını kullandığını ifade etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
3
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Buzullar eriyor: "Son 40 yılda erime hızı ikiye katlandı"
image Uydu görüntülerini karşılaştıran bilim insanları, Himalayalar'da son 40 yıl içerisinde buzulların erime hızının ikiye katlandığını ortaya koydu.
Antalya'da tüfekle vurulmuş ve bıçaklanmış caretta carettalar bulundu
image Antalya'daki Belek turizm bölgesindeki sahilde, 2 caretta carettanın tüfekle vurularak ve bıçaklanarak öldürüldüğü bildirildi.
"Pentagon'un operasyonları küresel ısınmada büyük rol oynuyor"
image ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) dünyada sanayileşmiş çoğu ülkenin toplam karbon emisyonundan daha fazla salım gerçekleştirdiği ortaya çıktı.