Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> DOĞA ve ÇEVRE 9 Nisan 2018, Pazartesi 16:15
banner

Temiz Düşün Projesi'nden "Kalıcı Etki" ve "Yeni Fikirler Teşvik" yarışması

Temiz Düşün Projesi'nden Kalıcı Etki ve Yeni Fikirler Teşvik yarışmasıCumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Çevre Temizliği ve Çevre Koruma Projesi kapsamında “Kalıcı Etki” ve “Yeni Fikirler Teşvik” yarışmaları düzenleniyor.
Paylaş  
51
13
52
2

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 25 Mayıs’a kadar www.temizdusun.com adresi üzerinden başvuru kabul eden yarışmalar kapsamında, somut sonuçlar elde etmiş, veri ve analizlerle sürdürülebilirlik konusunda stratejik yaklaşımlar kullanarak uzun vadeli çözüm veya çözümler öneren, kalıcı etki yapan projelere “Kalıcı Etki Ödülü”; henüz kurgulanma veya tasarım aşamasında olan, yapılabilirlik ve kalıcı etki potansiyeli yüksek ve projelendirilmiş fikirlere ise “Yeni Fikirler Teşvik Ödülü” verilecek. 
Ayrı ayrı her iki alanda da birinci seçilecek projelere 5 bin TL, ikinci seçilecek projelere 3 bin TL, üçüncü seçilecek projelere de 2 bin TL para ödülü verilecek.

DEĞERLENDİRME KURULU UZMANLARDAN OLUŞACAK

Yarışmanın değerlendirme kurulu, başvuru yapılan alanlardan seçilmiş uzmanlardan oluşacak. Kurulda akademi, sanayi, kamu ve sivil toplumdan temsilciler bulunacak. Herhangi bir kurul üyesinin yapılan bir başvuru ile çıkar çatışması olması (akrabalık, arkadaşlık, iş arkadaşlıkları, aynı kurumda çalışma vb. objektif değerlendirmeye engel olabilecek durumlar) durumunda bahsi geçen kurul üyesi projenin değerlendirilme süreçlerine hiçbir aşamada katılmayacak. 

Değerlendirme üç aşamadan oluşacak. Birinci aşamada başvuruların gerekli formatı ve temel yarışma esaslarını sağladığı kontrol edilecek. İkinci aşamada başvurular Yürütme Kurulu’nca belirlenmiş ölçütler kullanarak puanlanacak ve yarışmanın her iki kategorisinde 5’i geçmeyecek proje sayısı finale kalacak. Finale kalan başvuru sahipleri 20 dakikalık bir sunum hazırlayacak ve sunumlarının sonunda belirlenmiş jüri panelinin sorularını yanıtlayacak.

Bunun sonunda son puanlamalar yapılacak ve birinci seçilen başvuru sahipleri “KKTC Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Proje Yarışması Kalıcı Etki Ödülü” ve “KKTC Cumhurbaşkanlığı Temiz Düşün Proje Yarışması Yeni Fikirler Teşvik Ödülü” alacak. Diğer finalistlere ise final özel ödülü verilecek. 

Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye www.temizdusun.com adresinden ulaşılabileceği kaydedildi.

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
0
 
2
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
14 Mayıs 2018, Pazartesi
memduh berk tunç         - güzelyurt portakal sokak no 7a
bence elektirikle çalışan karada,havada ve suda gidebilen bir araba dşünüyorum

13 Mayıs 2018, Pazar
Tülay Büyükoğlu         - Güzelyurt
Insanlarin artık çevreye zarar vermesin diye aklımdan geçen fikirler bir çöpleri temizleme makinesi olsun belediyede çalışan çöpçüler artık istirahat etsin benim aklımda bir çöp temizleme makinesi makine üstünde düğmelerlede şehrin ve köyün ismi yazmalı örneğin lefkoşa'ya basıldığı zaman lefkoşada nekadar çöp varsa hepsi temizlensin ve böylece çevre tertemiz olsun veya başka yaratıcı fikir olaraktan bir kişi kola içiyorsa kolası bitti ve çöpe atacak ama yakınlarında çöp yok mecburen yere atmak zorunda kalacak ve o kişinin kolası bitince bir makine onu içine çeksin ve ve ortam tertemiz kalsin

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Küçük kaplumbağayı boynuna dolanan plastik parçadan kurtardı
image Lapta açıklarında daldığı sırada, boynuna plastik halka dolanmış bir kaplumbağa ile karşılaşan amatör dalgıç Barış Ercantan, küçük canlıyı kurtararak özgürlüğüne kavuşturdu. Ercantan, o anları cep telefonundan videoya...
Küresel ısınıyoruz: "Buzullar erirse Kıbrıs üçe bölünecek"
image National Geographic'in birkaç ay önce, dünyadaki bütün buzulların erimesinin neden olacağı deniz seviyesindeki 65 metre yükselmenin yaratacağı etkilerini haritaya taşıdığı çalışmasına dayanılarak Kıbrıs adasının, topr...
Kanarya Adaları'ndaki yangında 12 bin hektarlık alan kül oldu: 10 bin kişi ta...
image İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan Büyük Kanarya'da devam eden orman yangınlarında 12 bin hektardan fazla alan kül olurken yaklaşık 10 bin kişi bölgeden tahliye edildi.