Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KİŞİSEL BAKIM 5 Nisan 2018, Perşembe 15:07
banner

Maskara sürerken sıklıkla yapılan hatalar

Maskara sürerken sıklıkla yapılan hatalarMaskara kusursuz bir makyajın vazgeçilmez unsurudur. Maskara sürmek kolay görünen bir iş gibi görünse de aslında sürerken sıklıkla hatalara bulaştığımız oluyor.
Paylaş  
111
16
113
0

Maskara sürerken yapılan bu hataları bir araya getirdik... 

 MASKARA FIRÇASINI SOKUP ÇIKARMAK 

En sık yapılan hatalardan biri olan sürekli maskara fırçasını sokup çıkarma işlemidir. Bu işlem sırasında maskara tüpünün içine hava girmesine olanak sağlamış oluyor ve bu durumda maskaranız daha hızlı bir şekilde kurumuş oluyor.

FIRÇADAKI FAZLALIKLARI ATMAMAK 

Fırçayı çıkardığımız gibi hemen gözümüze sürmemeliyiz. Öncelikle fırçadaki fazlalık oranına bakmalı ve çözüm olarak tüpün kenarına sürterek fazlasını tüpe aktarabilirsiniz. Bu silme işlemini bir kağıt mendil yardımıyla da gerçekleştirebilirsiniz.

YANLIŞ NOKTADAN BAŞLAMAK 

Maskara fırçası genellikle yan tutulur ancak bu başlı başına bir hatadır. Kirpik diplerine uygulanan maskara işlemine başlarken her zaman alt kirpiklerden başlamalısınız. Bu sayede maskaranın bulaşması biraz daha engellenmiş olacaktır.

KIRPIK KIVIRICIYI YANLIŞ KULLANMAK 

Kirpik kıvırıcılarını yanlış uygulamanın bir yolu da maskara sürdükten sonra kıvırma işlemine geçilmesidir. Ancak bu hata size kirpiklerinizi bile kaybettirebilecek kadar önemli bir detaydır. Maskara işlemine başlamadan önce kirpik kıvırıcılarını kullanmalıyız.

MASKARA SÜRERKEN DOĞRU YERE BAKMAMAK 

Maskara uygularken genellikle kafa aşağı yöne eğilir ya da çene havaya kaldırılarak işlem gerçekleştirilmeye çalışılır. Doğru bir uygulama için alt kirpiklerde yukarı ve üst kirpiklerde de aşağı yönde bakmamız gerekmektedir.

YAĞLI GÖZ KAPAĞINA BAZ SÜRMEMEK 

Maskara ıslak olduğu durumlarda göz kapaklarınıza bulaşabilir. Uzun kirpiklere sahip kadınların temel sorunu olan göz kapaklarına bulaşan maskaralara çözüm olarak bir baz yardımıyla lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

KIRPIKLERINIZE UYGUN MASKARA KULLANMAMAK 

Her maskaranın kendine göre bir kullanım özelliği bulunmaktadır. Dolgunlaştıranlar, kıvıranlar ve kirpikleri uzatan maskaralar gibi değişik kullanımlar için adlandırılan makyaj ürünleri de bulunmaktadır. Tüm bu özelliklere aynı zamanda erişmek istiyorsanız çözümü bir maskarayı sürüp kurumasını bekledikten sonra diğer bir maskarayla üzerinden geçmektir.

MASKARAYI GÜÇLÜKLE TAZELEMEK 

Maskara gün içerisinde defalarca tazeleyebileceğiniz bir ürün değildir. Tazelenmesine gerek duymayacağınız suya dayanıklı ve kaliteli maskaralar tercih edebilirsiniz.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Geri çekilme yöntemi ne kadar güvenilir?
image Geri çekilme yöntemi, cinsel ilişki sırasında doğal korunma yöntemlerinden biri olarak biliniyor. ‘Dışarı boşalma’ olarak da adlandırılan geri çekilme yöntemi güvenilir mi? Geri çekilme yöntemi ile hamilelik önlenebil...
İşte bel bölgesindeki yağlardan kurtulma yollarına kısa ipuçları...
image Bel ve göbek çevresinde bulunan yağlar erimesi zor olan yağlardır. Uzun süreli sporun yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir kaç kuralla bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmak mümkün. Fitness Eğitmeni Samantha Clayton, be...
Sinir hasarı cinsel hayatı nasıl etkiliyor?
image Beyin ve cinsel bölge arasındaki sinir sisteminin köprü görevi gördüğünü söyleyen Üroloji-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel zevk ve tatminin önemli bir kısmının bu sinirlerden sağlandığını belirterek kor...