Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> KİŞİSEL BAKIM 17 Ağustos 2018, Cuma 15:40
banner

Kadınlar ve erkeklerin cinsel ilişkiye yaklaşımlarının farklı olmasının 5 nedeni

Kadınlar ve erkeklerin cinsel ilişkiye yaklaşımlarının farklı olmasının 5 nedeniKadınlar ve erkekler cinsel ilişkiye çok farklı taraflardan bakabilirler.
Paylaş  
160
108
160
0

Heteroseksüel bir cinsel ilişki sonrası erkek, genel olarak yakınlaşmayı fazla tercih etmeyerek, partneriyle fazla ilgilenmeyebilir. Fakat bir kadın için bu durum biraz farklılık gösterebilir. Çoğu cinsel ilişki, erkeğin beklediği karşılığı verebilir belki ama kadınlar her cinsel ilişkinin ardından tatminlik hissini yaşayamayabilir. Sizler için buna benzer 5 nedeni sıraladık: 

1-) Kadınlar birden fazla orgazm olma konusunda daha iyi olmasına rağmen bu, erkekler için imkânsız değildir. Seks terapisti Barbara Keesling’in dediği gibi, eğer kadınsanız ve “bir defa orgazm olabiliyorsanız, birden fazla da orgazm olabilirsiniz.” Diğer yandan, ikinci orgazm için erkeklerin genellikle beklemesi gerekir. Çok nadiren birden fazla boşalarak orgazm yaşayabilirler. Bazıları boşalma olmayan erkek orgazmını “gerçek” orgazm olarak kabul etmez ancak, birden fazla boşalmasız orgazm için teknikler mevcuttur (Örneğin, Tantrik seks pratikleri). Erkeklerin birden çok orgazm olması konusunda çok az araştırma vardır. Dünyadaki ereksiyon ilaçları piyasasının değerinin 5 milyar $ olması şaşırtıcıdır. 

2-) Erkekler orgazm taklidi yapar — bunu kadınlardan daha sık yaparlar. 2010 yılında cinsel ilişki yaşamış 180 erkek ve 101 kadın üzerinde yapılan bir çalışmada erkeklerin %28’inin ve kadınların %67’sinin daha önce orgazm taklidi yaptıkları ortaya çıktı. Sexual and Relationship Therapy’de yayınlanan bir çalışma ise erkeklerin orgazm taklidi yapmasının en yaygın nedeninin partnerlerinin egosunu artırmak olduğunu gösterdi. Kadınların ise orgazm taklidi yapmalarının en yaygın nedeninin kötü seksi sonlandırmak olduğu belirlendi.

3-) Oral seks orgazm açığını önemli miktarda azaltıyor. Good Vibrations seks oyuncakları mağazasında seksolog ve araştırmacı olan Carol Queen’ın daha önce dediği gibi, kadınların %70’i vajinal seksle nadiren orgazm oluyor veya hiç olmuyor. Her defasında orgazm olan erkeklerin oranı ise %74. Can sıkıcı değil mi? Ancak seks çeşitlerine göre durum değişiyor. 2009 yılında ABD’de 1,931 yetişkin arasında yapılan bir çalışmada erkeklerin %90’ı en son yaşadıkları sekste orgazm olduklarını ifade ederken, bu oran kadınlarda %64. Ancak oral seks dâhil edildiğinde bu rakam kadınlarda %81’e çıkıyor (Bu çalışmaya katılan erkeklerin %92’si, kadınların ise %98’i son cinsel ilişkilerinin karşı cinsle olduğunu söylüyor). Araştırma ayrıca kadınların genel olarak erkeklerden daha az orgazm olduğunu öne sürüyor. Kadınlarla seks yapan kadınlar, erkeklerle seks yapan kadınlardan çok daha fazla orgazm oluyor. Bunun nedeni muhtemelen, sürekli olarak yer değiştirdikleri farklı pozisyonlarla daha fazla meşgul olmalarıdır.

4-) Vajinal seks esnasında kadınların orgazm olması erkeklerden daha uzun sürüyor. Ancak, erkeklerin cinsel ilişkiyle orgazma ulaşma süresi ile kadınların mastürbasyonla orgazm olma süreleri arasında pek bir fark yok. Bir kadının vajinal ilişkiyle kaç dakikada orgazm olacağına dair kesin bir çizgi bulunmamakla birlikte genellikle ortalama 20 dakika olduğu belirtiliyor. Erkekler ise genellikle maça başladıktan sonraki 5 dakika içerisinde doyuma ulaşıyor olup yine Alfred Charles Kinsey tarafından yapılan bir araştırmaya göre bu sürenin, kadınların birbirlerine dokunduklarında orgazma ulaştıkları süreyle neredeyse aynı olduğu bulunmuş. (Tekrar belirtelim, bunun için “normal” bir kuraldan bahsedilemez, zira sürenin kısa veya uzun olması tamamen size bağlı).

5-) Kadınlar, her iki cinsten insanlarla fantezi kurduklarında uyarılabiliyor (ancak, bu durum cinsel yönelimlerinin söylediklerinden farklı olduğu anlamına gelmiyor). Yapılan araştırmalar, heteroseksüel ve homoseksüel kadınların, kadın-kadın, kadın-erkek ve erkek-erkek ilişkilerinin konu aldığı filmlere benzer fiziksel tepkide bulunduklarını gösterdi. Buna karşın erkeklerdeki uyarım ise cinsel yönelimleriyle sıkı sıkıya bağlı bir durum. Essex Üniversitesi’nin 2015 yılında yaptığı bir çalışmada özellikle eşcinsel olmayan kadınların çekici erkek ve kadın videolarını izleyince cinsel isteklerinin uyandığı belirlenirken eşcinsel olmayan erkeklerin ve eşcinsel kadınların sadece çekici buldukları cinsin videolarını izleyince cinsel isteklerinin uyandığı belirlenmiştir. (Bu araştırma, adeta kadınların “asla heteroseksüel” olmadığının bir kanıtı niteliğinde, ancak cinsel yönelim, ne kadar kızıştığınızdan çok daha farklı bir boyutta ele alınabilir). Görünen o ki cinsel olarak uyarılıp uyarılmayacaklarını belirlemede, insanların cinsiyetinden ziyade kadınların fantezileri daha etkin rol oynuyor. Araştırmalar neticesinde, örneğin çıplak bir erkeğe bakmanın, kadınların birçoğunu harekete geçirmede yeterli olmadığı gösteriliyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Geri çekilme yöntemi ne kadar güvenilir?
image Geri çekilme yöntemi, cinsel ilişki sırasında doğal korunma yöntemlerinden biri olarak biliniyor. ‘Dışarı boşalma’ olarak da adlandırılan geri çekilme yöntemi güvenilir mi? Geri çekilme yöntemi ile hamilelik önlenebil...
İşte bel bölgesindeki yağlardan kurtulma yollarına kısa ipuçları...
image Bel ve göbek çevresinde bulunan yağlar erimesi zor olan yağlardır. Uzun süreli sporun yanı sıra dikkat edilmesi gereken bir kaç kuralla bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmak mümkün. Fitness Eğitmeni Samantha Clayton, be...
Sinir hasarı cinsel hayatı nasıl etkiliyor?
image Beyin ve cinsel bölge arasındaki sinir sisteminin köprü görevi gördüğünü söyleyen Üroloji-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel zevk ve tatminin önemli bir kısmının bu sinirlerden sağlandığını belirterek kor...