Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> YAŞAM 13 Aralık 2017, Çarşamba 11:54
banner

Spiritüel Danışman Güder'den 2018 yorumu: "Türkiye, Kıbrıs üzerinden Yunanistan'la ciddi gerilimler yaşayacak"

Spiritüel Danışman Güder'den 2018 yorumu: Türkiye, Kıbrıs üzerinden Yunanistan'la ciddi gerilimler yaşayacakSon beş yıldır,İzzet Çapa ile yaptığı röportajlarla, bir sonraki yıl için öngörüler yapan ve çoğu öngörüsü gerçekleşen Spiritüel Danışman Aslı Güder, 2018 yılı için öngörülerde bulundu.
Paylaş  
36
36
33
0

Son beş yıldır,İzzet Çapa ile yaptığı röportajlarla, bir sonraki yıl için öngörüler yapan ve çoğu öngörüsü gerçekleşen Spiritüel Danışman Aslı Güder, 2018 yılı için öngörülerde bulundu.

İzzet Çapa ile gerçekleştirdiği röportajda Kıbrıs için de yorumlar yapan Güder, “Türkiye, Kıbrıs meselesi üzerinden Yunanistan’la ciddi gerilimler yaşayacak” yorumunda bulundu.

Geçen sene bu zamanlar yapılan röportajda Güder, 2017 yılı için şunları söylemişti:

Bir - Üç büyük şehrimizden iki tanesinin belediye başkanı değişecek.

İki - Ekranlardan, büyük Londra yangınını ve şehirdeki değişik terör olaylarını canlı yayında izleyeceğiz.

Üç - IŞİD, Ortadoğu’dan kaçıp Afrika’ya yönelecek. Barzani, hayallerine ulaşamayacak.

Dört - Hükümette dört bakan gidecek, yerlerine sürpriz isimler gelecek.

Beş - 2017’de büyük İstanbul depremi için üretilen bütün senaryolar külliyen yalandır.

Altı - Sanat dünyasında ve siyasiler arasında gazetelerin bile yazamayacağı kadar çirkin skandallar yaşanacak.

Yedi - Trump’ın İslam düşmanı ve kendinden olmayan herkesten nefret eder tavrı, ilk önce ve en başta Amerika’nın başına belalar açacak. Dünyaya ektiği rüzgar tohumları fırtına olarak kendine geri dönecek.

Sekiz - İçinde gerçek aşkın ve muhabbetin olmadığı tüm ilişkiler ve evlilikler yeni senede parçalanacak.

Güder’in geçen sene bugünlerde 2017 ile ilgili yaptığı öngörüler ana hatlarıyla böyleydi. Şimdi yine, yeni bir yılın arifesindeyiz. İşte Güder’in 2018 ile ilgili öngörüleri.

2018’İN İLK ALTI AYI, SON 75 YILIN EN ACIMASIZ İKTİDAR MÜCADELELERİNE SAHNE OLACAK

“2017’yi dünyanın her köşesindeki büyük çalkantıların önizlemesi kabul edersek, 2018 tüm büyük gerçek kapışmaların yaşanacağı sene olacak. Yılın ilk yarısı, son 75 yıllık zaman diliminin en gergin, en sert ve maalesef en acımasız iktidar mücadelelerine sahne olacak. Ama ikinci yarısı için umutluyum 2018’in. Haziran’dan sonra herkes şapkasını önüne alıp mecburen düşünecek ve umarım ki senenin ortalarından itibaren aklı selim galip gelecek.

AMERİKA BİR ŞEKİLDE İŞİ KİTABINA UYDURUP KUDÜS HAMLESİNDEN GERİ ADIM ATMAYA MECBUR KALACAK

Geçen sene Barzani’nin Kürdistan rüyasının sükut-u hayale uğrayacağını söylemiştim. Nitekim öyle de oldu. Bana kalırsa aynı süreç Kudüs konusunda da yaşanacak. Amerika, tüm dünyanın tepki gösterdiği bu yanlış hamlesinden, işi kitabına uydurup bir şekilde geri adım atmaya mecbur kalacak. Mecbur kelimesinin altını ısrarla çiziyorum çünkü 2018 mecburiyetler yılı olacak.

İNGİLTERE, AVRUPA’DAN DAHA DA UZAKLAŞIP EN BÜYÜK MÜTTEFİKİ AMERİKA’YA YAKLAŞACAK

Üzerinde güneş batmayan krallık boşuna terk etmedi kıta Avrupası’nı. İngiltere, Avrupa’dan daha da uzaklaşıp en büyük müttefiki Amerika’ya yaklaşacak. Avrupa devletleri iyice içine kapanacak ve Merkel kariyerinin en zor senesini geçirecek. Fakat bu Türkiye’nin lehine olacak. Çünkü hem İngiltere hem de diğer Avrupa ülkeleri, Türkiye’yle aralarındaki ilişkiyi iyileştirmek zorunda kalacak. Ve burada da bir kez daha tekrar ediyorum mecburiyet yüzünden olacak bu.

KIBRIS MESELESİ ÜZERİNDEN KOMŞU YUNANİSTAN’LA CİDDİ GERİLİMLER YAŞANACAK

Yunanistan’la Türkiye arasında  esen bahar rüzgarlarına kimse aldanmasın. Özellikle Kıbrıs meselesi üzerinden ciddi gerilimler yaşayacak Türkiye. Ama o gerilimin sonucu da, iki taraf açısından mecburen anlaşmayla nihayetlenecek. Mazallah masadan el sıkışılarak kalkmak becerilmezse, o bahar rüzgarları yerini Ege’de savaş rüzgarlarına bile bırakabilir…

TARAFSIZLIK POLİTİKASI TÜRKİYE’Yİ YENİDEN ORTADOĞU’NUN YÜKSELEN YILDIZI HALİNE GETİRECEK

Enteresan bir şekilde İtalya’yla ilgili sıkıntılı haberler gündeme gelecek. Özellikle bankacılık ve finans sektöründe büyük çatırdamalar yaşanacak ‘çizmede’. Bu kaos, İtalya’yı parçalanmanın eşiğine getirirse hiç şaşırmayalım. İtalya demişken Vezüv Yanardağı’ndaki büyük patlamalar ülkede korkunç can kayıplarına neden olacak. Fransa’yla Türkiye ise tarihin en uyumlu işbirliği dönemine girecek. Ortadoğu’da da Türkiye Fransa ile birlikte hareket edecek.

Suudi Arabistan- İran geriliminin çok ciddi noktalara taşınabileceğinden endişeliyim. Birileri bölgede mezhep savaşı çıkarmanın peşinde. Maalesef her iki devlet de yangına körükle gidiyor. Çok belirgin bir kamplaşma var. İran’la Rusya bir yanda, Amerika’yla Suudi Arabistan diğer yanda. Türkiye, gördüğüm kadarıyla hiçbir bloğa dahil olmak istemiyor ve bu tarafsızlık, öngörüm odur ki, Türkiye Ortadoğu’da yeniden yükselen yıldız haline getirecek.

BU SENE MÜLTECİ KAMPLARINDAKİ MİLYONLARIN GERİ DÖNÜŞÜNE TANIKLIK EDEBİLİRİZ

Mülteci kamplarındaki milyonların geriye dönüşüne şahit olabiliriz. Esad koltuğunu, Suriye de bütünlüğünü koruyacak.

İSRAİL’İN NE YAPACAĞINI DÜNYANIN EN İYİ KAHİNİ BİLE TAHMİN EDEMEZ AMA NETENYAHU’YU SIKINTILI GÜNLER BEKLİYOR

İsrail’in ne yapacağını dünyanın en iyi kahini bile tahmin edemez. Ama Netanyahu’yu çok sıkıntılı günlerin beklediğini söyleyebilirim. Özellikle de yolsuzluk ve ahlaki skandal dosyalarıyla yüz yüze gelebilir.

İLİŞKİLER DE BU SENE MECBUREN, MECBURİYETTEN DEVAM EDECEK

Ben 2018’i ‘Brütüs yılı’ olarak adlandırıyorum. Ortaklı şirketler, aile ilişkileri, evlilikler; büyük çalkantılar yaşayacak. Hani o güzel laf var ya, “Dost henüz kötülük yapmamış düşman” diye, işte bu sene hepimiz tam da bu gerçekle yüzleşeceğiz. Kötülüğü, düşmanımızdan değil; en yakınımızdakilerden, dost bildiklerimizden göreceğiz. Ama öylesine enteresan bir yıl ki bu, bunca çelişkilere rağmen ne iş ortaklıklarında ne de kişisel ilişkilerde ayrılıklar hiç de kolay olmayacak. Hani sohbetin başında mecburen kelimesinin altını çizmiştim ya, işte ilişkiler de bu sene mecburen, mecburiyetten devam edecek.

ADINA BİTCOIN DENİLEN ZAMAZİNGO ALIP BAŞINI GİDECEK, EN BÜYÜK GETİRİ ALTINDA OLACAK

Hani adına Bitcoin denilen zamazingo var ya, alıp başını gidecek. Dövizde öyle söylenildiği gibi büyük sıçramalar beklemiyorum, hatta Euro değer kaybedecek bile diyebiliriz. 2018 altının yılı olacak. Tasarruf yapma imkanı olan herkes altına yönelsin derim.

ORTAYA KARIŞIK ÖNGÖRÜLERLE 2018

2018’de 3. Dünya Savaşı çıkmayacak ama 3. Dünya Savaşı’ndan çok daha beter terör eylemlerine tanık olacağız.

Devlet hayalleri yerle yeksan olan IŞİD’in yalnız kurt hücreleri, Avrupa başkentlerinde araçlarla daha önce eşi benzeri görülmemiş katliamlar yapacak. Dikkat edin, terör saldırısı değil bilhassa katliam sözcüğünü seçtim.

Dünya ekonomilerindeki med-cezir büyük markaları da vuracak. Başta büyük şirketler olmak üzere bildiğimiz bir çok marka oldukça sıkıntılı günler yaşayacak. Ama özellikle dev bir şirketin iflası hepimizi hayrete düşürecek.

Küresel ısınma en az terör kadar can alacak; ısınma yüzünden kopan buzul parçaları nedeniyle güneydeki sahil kentlerinde taşkınlar ve su baskınları görülecek.

Hayvan hakları ve kadına şiddet konusunda beklenen yeni yasal düzenlenmeler bu sene yapılacak.

2018’de öldü diye bilinen çok ünlü bir ismin, ölmeyip bir yerde saklandığını öğreneceğiz. Dünya medyası günlerce bu olayı konuşacak.

Yine birçok ünlü ismin intiharına tanık olacağız 2018’de.

Değişik türlerde uyuşturucular çıkacak ve bağımlılıklar inanılmaz şekilde artacak.

Kimliği, hedefi, amacı belli olmayan terör örgütleri, kimyasal ve biyolojik silahlarla insanların fazlaca bulunduğu AVM’lere ve toplu ulaşım araçlarına saldırılar düzenleyecek.

Dünyanın doğusundaki bir finans başkentine tıpkı 11 Eylül’de olduğu gibi çok büyük bir terör saldırısı düzenlenecek. Tüm dünya günlerce bu olayı konuşacak.

Yepyeni bir dinin ve daha önce hiç konuşulmayan bir dilin doğuşuna tanıklık edebiliriz.

Siber savaşlar artacak; teknolojik operasyonlarla bazı büyük dünya başkentleri karanlıkta kalacak.

Herkese mümkün olduğunca doğal beslenmeyi tavsiye ediyorum çünkü gıdalardan gelen virüsler yüzünden ciddi salgılar yaşanacak.

Son olarak şunu söyleyeyim… Geçtiğimiz günlerde gazetede okuduğum “Cehennemin kapıları aralandı” cümlesi tüylerimi diken diken etti; çünkü korkarım 2018 bildiğimiz tarihin en büyük trajedilerine sahne olacak ve maalesef onu takip eden yıllarda da daha kötüleri gelecek. 2018 tarih kitaplarına insanlığın en büyük kaosunun başladığı yıl olarak geçecek.

Röportaj: İzzet Çapa / SuperHaber


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
1
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ali Özgentürk, eserlerinin telifini Darüşşafaka'ya bağışladı
image Yönetmen ve senarist Ali Özgentürk, 100'e yakın eserinin telif haklarını Darüşşafaka Cemiyeti'ne bağışladı.
Uzmanlar: "Seks bağımlılığının gerçek bir hastalık olduğu konusunda giderek a...
image İsveç'te yapılan bir araştırmada, zaman zaman şüpheyle karşılanan 'seks bağımlılığı' hastalığının beyindeki bir reaksiyondan kaynaklandığı ve gerçek olduğu" sonucuna varıldı.
On binler aynı sloganı söyledi: Dünya yanıyor, kurtarın
image Dünya genelinde gerçekleştirilen küresel iklim grevi kapsamında Almanya’da on binlerce kişi gösteri yaptı.