Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> YAŞAM 17 Nisan 2019, Çarşamba 08:56
banner

Sahte Güney Kıbrıs kimliği ile Almanya'ya gitti, ölünce cenazesi ortada kaldı

Sahte Güney Kıbrıs kimliği ile Almanya'ya gitti, ölünce cenazesi ortada kaldıSahte Güney Kıbrıs kimliği ile Almanya'ya giden İbrahim Yenisel'in öldüğünde üzerinden gerçek kimliği çıktı. Yenisel'in kardeşleri, 15 gündür defin işlemi yapamıyor.
Paylaş  
16
14
16
2

Türkiye'den 2010 yılında bir yıllık vize ile Romanya'ya giden ve orada Güney Kıbrıs’a ait sahte kimlik düzenleterek Almanya'ya giden İbrahim Yenisel, vefat edince cenazesi ortada kaldı.

Almanya'ya Gökhan Türkay adıyla gelen ve kalp krizi sonrası ölen Gaziantepli Yenisel'in üzerinden iki kimliği birden çıkınca gerçek kimliğinin hangisi olduğu bilinemediği için defin işlemi yapılamıyor.

ÜZERİNDEN İKİ KİMLİK ÇIKTI

Sabah’tan Kadir İnce’in haberine göre; ölüm haberini alan abi Okkas ile kızkardeş Gülhan, "Cenazeyi hastaneden teslim aldık, ancak İbrahim Almanya'da tüm işlemlerini sahte kimlikle yaptırmış.

Üzerinden Türk kimliği de çıkınca sahte kimlik düzenlendiği anlaşıldı. İki kimlikte bilgiler farklı olduğu için defin işlemlerini başlatamıyoruz. 15 gündür kardeşimizin gerçek kimliğini ispatlama çabası veriyoruz. DNA testi yapabilirler" dedi.

ANTEPLİ İBRAHİM LEFKOŞALI GÖKHAN OLDU

1966 Gaziantep doğumlu İbrahim Yenisel'in Almanya hayali, Koblenz kentinde geçirdiği kalp kriziyle son buldu.

Yenisel, kendisini Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne vatandaşı, 1972 doğumlu Gökhan Türkay olarak gösteren kimliği birkaç yıl önce almış, Almanya'ya gelmişti.

CENAZE 15 GÜNDÜR MORGDA

İbrahim Yenisel'in kardeşleri, Alman yetkililerden, kendilerine bir yol göstermelerini bekliyorlar. Kardeşlerinin cenazesini, babaocağı Gaziantep'e götürerek defnetmek için çaba harcayan yakınları, 15 gündür, eli kolu bağlı halde, morgun önünde bekliyor.

Cenaze firması sahibi Efendi Esen ise "Cenazeyi hastaneden çıkardık. Aile çaresiz. Acil yardım bekliyoruz" dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
3
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
17 Nisan 2019, Çarşamba
Hasan         - Girne
Guney Kibris diye bir ulke yok.Haber yapacaksaniz tam yapiniz veya TC kokenli isleyenlerinize Guney Kibris degil KIBRIS CUMHURIYETI yazmayi ogretin.Hepiniz cebinde(ben de dahil)Kibris Cumhuriyeti kimligi ve pasaportu var ama isinize geldiginde Kibris Cumhuriyeti gelmediginde Guney Kibris.

17 Nisan 2019, Çarşamba
Gulseren arli         - Samsun

banner
banner
banner
banner
banner

Ozon tabakasındaki delik, son 30 yılın en düşük seviyesine geriledi
image Antarktika üzerinde tespit edilen ozon tabakasındaki deliğin son 30 yılın en düşük seviyesinde olduğu görüldü.
Evkaf'tan çöpleri tek başına toplayan gence "İyilik Lideri" ödülü 
image Evkaf'tan çöpleri tek başına toplayan Eray Karacamert isimli gence "İyilik Lideri" ödülü verildi.
Volkswagen'in hatasının bedeli 87 milyon Dolar
image Volkswagen Grubu, dizel emisyon skandalından etkilenen Avustralya'daki müşterilerine 87 milyon dolara kadar tazminat ödemeyi kabul etti.