Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> YAŞAM 7 Mayıs 2019, Salı 13:13
banner

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, IQOS'un ABD'de satışına izin verdiğini duyurdu

ABD Gıda ve İlaç Dairesi, IQOS'un ABD'de satışına izin verdiğini duyurduABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA); dünyanın lider uluslararası tütün şirketi Philip Morris International'ın (PMI) tütün ısıtma sistemi olan IQOS'un,kamu sağlığının korunması için uygun olduğunu teyit ederek, ABD’de satışına izin verdi. 30 Nisan'da duyurulan kararla IQOS, FDA tarafından satış izni verilen ilk Tütün Isıtma Sistemi oldu.
Paylaş  
7
7
6
0

FDA’nın kararına ilişkin süreç; PMI’ın 2017’de yaptığı “pazar öncesi tütün ürünü başvurusu”nun kapsamlı şekilde değerlendirilmesi sonucunda neticelendirildi. İsviçre’de tasarlanmışIQOS, HeatControl™teknolojisi ile, sigaranın aksine tütünü yakmadan, ısıtıyor. FDA tarafından yapılan açıklamada, bilime dayalı titiz incelemeler sonucunda, Dairenin IQOS'un ABD’de satılmasına izin verme nedeninin, diğer değerlendirmelerin yanısıra, bu ürünün bazı toksinleri sigaraya kıyasla daha az veya daha düşük seviyede üretmesi olduğu belirtildi.

FDA’nın duyurusu üzerine konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan, PMI CEO’su André Calantzopoulos şunları söyledi:

"FDA'nın ABD'de IQOS'a izin verme kararı, sigara tüketicisi olan yaklaşık 40 milyon Amerikalı için ileriye dönük önemli bir adımdır. Bazı sigara tüketicileri sigarayı bırakacaktır. Çoğu sigara tüketicisi ise sigarayı bırakmayacaktır. IQOS bu tüketiciler için; sigara kullanımına devam etmek yerine, dumansız bir alternatif sunmaktadır. Sadece iki yıl içinde dünya çapında 7,3 milyon kişi sigarayı bırakarak tamamen IQOS'a geçiş yapmıştır. Bugün FDA'nın verdiği karar, bu fırsatı Amerikalı yetişkin sigara tüketicilerine sunmaktadır. PMI'da hepimiz; sigaraların yerini, gelişmiş teknolojiyi güçlü bilimsel kanıtlarla birleştiren dumansız alternatiflerin almasını sağlamak konusunda kararlıyız. FDA'nın duyurusu bu anlamda tarihi bir adımdır.”

PHİLİP MORRİS INTERNATİONAL: DUMANSIZ BİR GELECEK SUNUYOR

Sigaraya alternatif ürün olarak dumansız gelecek sunanIQOS, 31 Mart 2019 itibarıylauluslararası 47 pazarda yer almaktadır. Dünyada yaklaşık 7,3 milyon yetişkin sigara tüketicisi sigarayı tamamen bırakıptütünü yakmadan çok daha düşük bir seviyede ısıtarak bir buhar oluşturan PMI’ın en gelişmiş ürünü IQOS kullanmaya başladı. PMI, dumansız ürünlerinin yetişkin tüketici tercihlerine ve yasal gerekliliklere uymasını sağlamayı amaçlamaktadır. PMI tüm dünyada ortaya koyduğu dumansız gelecek vizyonu için alternatif ürünlerin araştırma, geliştirme ve üretimi, son teknoloji tesisleri ve multidisipliner bilimsel verilerin geliştirilmesine önemli bir kaynak ayırıyor ve pek çok bilimsel çalışma yürütüyor. PMI’ın bu konudaki çalışmaları ile ilgili daha fazla bilgi için, www.pmi.com ve www.pmiscience.com adresleri ziyaret edilebilir.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Efsane futbolcu Maradona tutuklandı
image Diego Maradona, eski kız arkadaşı Rocio Oliva'dan aldığı 5 milyon euro borcu geri ödemediği iddiasıyla tutuklandı.
Şener Gücel'den örnek davranış
image Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) öğrencisi Fırat Ergin’in dizüstü bilgisayar çantasını ve pasaportunu arabasında unuttuğu taksi şoförü Şener Gücel’den örnek davranış.
Bilim onayladı: Köpekler kötü insanları fark ediyor 
image Köpekler hakkında bir gerçek daha ortaya çıktı; köpekler kötü insanları tanıyabiliyor. Son yıllarda yapılan bir araştırma, köpeklerin bir insanın ne kadar güvenilir olduğunu analiz edebildiğini gösterdi.