Ana Sayfa >> GÖZDEN KAÇMAYANLAR 8 Mart 2018, Perşembe 19:18

Türk ve Rum partiler anlaşamadı

Türk ve Rum partiler anlaşamadıLedra Palace'da yapılan son toplantıda, siyasi partilerin ortak bildiri yayınlayamadığı #gözdenkaçmadı.
Paylaş  
7
4
6
0

Türk ve Rum siyasi partiler dün Ledra Palace'daki rutin toplantıda bir araya geldiler.

Her toplantı sonrasında yapılan ortak açıklama ise, son toplantı sonrasında yapılamadı.

Toplantının bu ayki tartışma konusu; "Crans Montana çöküşünden sonra Kıbrıs sorununu nihai bir çözümle noktalamak ve artık bir sonuç almak için ne gibi adımlar atılmalı" idi...

Tartışılan bu konu üzerinde Kıbrıs Türk tarafının mecliste temsil edilen siyasi partileri, müzakerelerin sonuç odaklı ve bir süre ile sınırlı olması gerektiği görüşünü savunurken, Kıbrıs Rum tarafındaki partilerinin tümünün bunu reddettiği öğrenildi.

2014 tarihli ortak açıklama metninde dahi müzakerelerin sonuç odaklı ve yapılandırılmış bir şekilde devam etmesi gerektiği konusunda liderler anlaşmış iken, Kıbrıs Rum siyasi partilerin atmış olduğu bu geri adımdan dolayı toplantı sonucunda ortak bir bildiri yayınlanamadı.

Levent Kutay'la #gözdenkaçmadı


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Lefkoşa'da bir sürpriz aday daha
Ziya Emir: Milliyetçi cephe aday olmamı istiyor
Lefkoşa Belediyesi'ne sürpriz aday mı?
Koalisyon dörtlüsünün Lefkoşa adaylığı için ilginç iddia #gözdenkaçmadı
Akıncı'dan Çeler'e kutlama!
Cumhurbaşkanı'ndan jest #gözdenkaçmadı.