Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖZDEN KAÇMAYANLAR 20 Temmuz 2018, Cuma 09:56
banner

Erhürman neden şaşırdı?

Erhürman neden şaşırdı? Başbakan'ın sabah saatlerindeki açıklaması #gözdenkaçmadı
Paylaş  
14
2
19
1

Başbakan Tufan Erhürman, geçici statüde istihdamın gündeme getirilmesi ile ilgili bazı eleştirileri sosyal medyadan yanıtladı.

Erhürman,  "2014'te, partim iktidardayken "geçici memur" istihdamına karşı çıkmıştım. Nitekim benim de karınca kararınca katkımla o yıl yasada yapılan bir değişiklikle "geçici memur" statüsü yasadan çıkarıldı ve o günden bu güne "geçici memur" istihdamı yapılmadı. Bugün basında çıkan bir haberde bir "geçici işçi" istihdamı gerekçe gösterilerek kendimle çeliştiğim iddia ediliyor. Hem de bu iddia, kendi iktidar döneminde, 1.1.2017-31.12.2017 arasında yapılan toplam 390 istihdamın 148'i "geçici işçi" istihdamı olan bir partinin yayın organında yapılıyor. "Geçici memur" ile "geçici işçi" karıştırılıyor mu, yoksa bilinçli olarak saptırma mı yapılıyor bilemiyorum ama hangisi olursa olsun şaşırmamak elde değil doğrusu..." ifadelerini kullandı.

  

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
20 Temmuz 2018, Cuma
kıbrıslı         - lefkoşa
sayın başbakan geçici işçi ile geçici memurun karıştırılması evet biz geçici memur alamıyoruz bunun yerine geçici işçi alıyoruz memur olarak çalıştırıyoruz gene yandaşlarımıza bir nebze de olsa destek çıkıyoruzdur.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Özersay, isim vermeden Doğuş Derya'ya sert çıktı: Boş konuşuyor
image Özersay’ın sosyal medyadaki açıklaması #gözdenkaçmadı
CTP'li vekil Doğuş Derya: Sayın Özersay çok konuşuyor... Başbakan'a söyledik....
image Doğuş Derya'nın açıklamaları #gözdenkaçmadı
 
Akıncı'dan bayrak açıklaması: Bu durum yeni değil...
image Cumhurbaşkanı'nın açıklaması #gözdenkaçmadı