Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖZDEN KAÇMAYANLAR 18 Ocak 2019, Cuma 23:31
banner

Akıncı'dan bayrak açıklaması: Bu durum yeni değil...

Akıncı'dan bayrak açıklaması: Bu durum yeni değil...Cumhurbaşkanı'nın açıklaması #gözdenkaçmadı
Paylaş  
10
20
10
7

Cumhurbaşkanı Akıncı, Rum Derneğin ziyareti sırasında bayrakların neden kaldırıldığını açıkladı....

Benzer uygulamanın geçmişte de yapıldığını belirten Akıncı,” Bayrak üstünden ucuz siyaset alışkanlığı hala bitmedi” dedi...

Akıncı, “ Neymiş, Rum derneği ziyaretimize geldiği için bayraklar salondan çıkarılmış...Bir kaç gün önce Spehar geldiğinde de yoktu...Lute geldiğinde de...Onu görmediniz mi? AB komisyonu başkanı Junker, AP başkanı Shultz ve daha bir çok yabancı dışişleri bakanı, devlet adamı geldiğinde de...Ve bu durum yeni değil, benden önce de hep böyle oldu. Cumhurbaşkanlığında bina girişinde sabit direklerde bayraklarımız var, her geleni karşılayan...Bir de bina içinde seyyar olanlar var. Toplantının niteliğine göre davranılır ve yabancılarla görüşülecek mekanlarda sembol empozesi yapılmaz öteden beri....Gelenlere düşüncelerimizi anlatmayı tercih ederiz. Tekrar ediyorum; bu hep böyle oldu. Yabancı devlet adamlarının Rum engelini aşabildikleri oranda geldikleri tek yer de Cumhurbaşkanlığı ... resmen tanımasalar da...Yabancı devlet yetkilileri ve büyükelçiler dışında makamımıza gelmek cesaretini gösteren az sayıda Rum örgütüne de aynı şekilde davranmak , onlar talep etmeseler de, doğru bir yaklaşımdır. Bu konuyu saldırı vesilesi yapanların belirttiklerimi bilmediklerini düşünmüyorum. Bilerek yapıyorlar ....Ama halkımızın gerçeği bilmesinin gerekli olduğu inancıyla bu paylaşımı yapmayı gerekli gördüm. Herkese iyi akşamlar....” ifadelerini kullandı...


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
24
 
0
 
14
 
0
 
0
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
7
ONAY BEKLEYENLER
0
23 Ocak 2019, Çarşamba
Bora         - Lefkosa
Bu yazi alintidir ve konuya aciklik getirir.Göktürk Ötüken"KKTC Cumhurbaşkanlığında Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptığım dönem de dahil olmak üzere geçmişten bugüne bazı yabancı diplomat ve heyetlerin kabullerinde bayrak kullanılmamıştır.Göktürk Ötüken,Eroglu'nun Özel Kalem Müdürü'ydü.

22 Ocak 2019, Salı
Aliye         - Magusa
Catlayin,patlayin,rahmetli Denktas bile hayatinda %60+oyla hicbir zaman secilmedi.

20 Ocak 2019, Pazar
Deniz         - Lefkosa
Üzülme yau ne üzülün.Ölümlü dünyada hiç bir şeye değmez.
Sahi aklıma geldi,Denkaş Kleridise gittiğinde hani aracın bayraklarını indirdiydi giderken ,o zaman da üzüldünmüydü böyle ?Sonra Kleridis ile şu sarayda yemek yedilerdi bayraksız ortamlarda,hatırlan herhalde ,onlara da üzüldünmüydü böyle?
Bendeki da merak işte.Bu yazi Sabo'ya ve onun gibi sozde milliyetcilere gitsin.Isleri,gucleri kendi yaptiklarinda degil ama baskalarininda kemik aramadir.Arsivler yalan soylemez be insanlar.

19 Ocak 2019, Cumartesi
Ismail         - Lefkosa
Bayraklar her devletin simgesidir. Bu doğru. Ancak ulus devletlerde bayrak aynı zamanda milliyetçiliğin simgesidir. Milliyetçilik ise özellikle bu son dönemlerde ırkçılık ile aralarında olan ince çizgiyi yok etmiştir. Irkçılık ise her devrin en iğrenç hastalığıdır. Kıbrıs Türkü ne yazık ki, 60 yıldır beyni bu milliyetçilik hamuruyla yoğrularak bugünlere gelmiştir. Önce ortak olduğu devletteki koltuklarını terk etmiştir, Yaşadığı adanın bölünmesini kutsamıştır. Aynı milliyetçilik duyguları beslenerek, sözde kendi devletini kurmuştur. Ancak tüm bunlar yapılırken gerçekte kendi halkını yalnızlığa, yoksulluğa, hukuksuzluğa teslim etmişlerdir. Ülkesinin halkını "Gelen Türk, giden Türk" diyerek kendi halkının göç etmesine ses çıkarmayan zamanın en milliyetçileri, nüfus taşıyarak kendi halkını kendi memleketinde azınlık durumuna düşürmüşlerdir. Gelinen noktada bu kafadakiler ülkeyi bir sömürge devletine dönüştürdüler. Ülkede milliyetçilik uğruna ne huzur bıraktılar ne güvenlik. Hal böyle iken hala hiç kimsenin karnını doyurmayan vatan, millet bayrak edebiyatı yapmaktan geri kalmıyorlar. Niye biliyor musunuz. Çünkü hiç bir sorun için çözümleri yoktur. Çünkü aslında hiç bir sosyal, siyasal, ekonomik konuda söyleyecek fikirleri yoktur. İki türlü ticaret vardır ki asla zarar ettirmez. Bunların birincisi din ticaretidir. İkincisi de Vatan, Millet, Bayrak ticaretidir. Milliyetçilik bugün için Irkçılıktır. Irkçılık dünyanın en rezil hastalığıdır. Kıbrıs'ın kuzeyinde yaşayan Kıbrıs'lı Türklerin kafalarının net olması gerekir. Milliyetçi değil, "VATANSEVER" olmaları gerekir. VATAN ise doğum büyüdükleri topraklardır.

19 Ocak 2019, Cumartesi
TAMER         - LEFKOSA
UCUZ MILLIYETCILER,SOZDE VATANSEVERLER,NAYLON VATANDAS VE MILLETVEKILLERI,UZAKTAN GAZELCILER SAYIN AKINCI'YI SOSYALMEDYADA,SAYFALARINDA LINC EDDILER AMA BE REFIKLER SAYIN EREOGLU DONEMIMDE DE AYNIYDI,OZEL KALEM MUDURU ACIKLADI.EROGLU YAPINCA SORUN YOK AMA AKINCI YAPINCA RAHATSIZ OLUYORLAR.MAKSAT YARAMAZLIK OLSUN.

19 Ocak 2019, Cumartesi
Haluk         - Lefkoşa
Bir kaşık suda fırtına. Çok gereksiz bir tartışma.

19 Ocak 2019, Cumartesi
Bora         - Lefkosa
Bir tuhaf oldu insanlar!!
Yahu Eroğlu ABD Başkan yrd.sı Biden ile sarayda bayraklar varken mi görüştüydü?
Yoksa o sayılmaz

banner
banner
banner
banner
banner
banner

UBP çevresinden 2 aday daha...
image Yeni adaylar #gözdenkaçmadı
Töre'den Ertuğruloğlu'na ilginç gönderme
image Paylaşıma yanıt #gözdenkaçmadı
Özgürgün'den dikkat çeken toplantı
image Lefkoşa'daki toplantı #gözdenkaçmadı