Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖZDEN KAÇMAYANLAR 24 Ocak 2019, Perşembe 13:52
banner

Tatar'dan Özersay'ın Kıbrıs politikasına destek: "Bize göre doğruyu söylüyor..."

Tatar'dan Özersay'ın Kıbrıs politikasına destek: Bize göre doğruyu söylüyor...Tatar'ın Mücahitler Derneği'ndeki açıklamaları #gözdenkaçmadı
Paylaş  
15
14
15
0

UBP'den bir heyet Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği'ni ziyaret etti.

Genel Başkan Tatar, yaptığı konuşmada hükümetin Kıbrıs konusunda bir politikası olmadığını söyleyerek eleştiride bulundu.

Kızılyürek'in AP adaylığının da bir algı operasyonu olduğunu ifade eden Tatar, “Kıbrıslı Türklere fırsat veriliyor diye bir algı yaratılmaya çalışılıyor… Birtakım gizli görüşmeler yapılıyor ve Kızılyürek aday oluyor... Bu kabul edilemez... 1960 Anayasası’nda bile Kıbrıslı Türkler kendi temsilcilerini kendi seçer diyor. Bu tuzağa düşmeyiz... 2 sandalye Kıbrıslı Türklere aittir” dedi.

Tatar, “Sayın Akıncı halktan kopuk, halka rağmen artık Crans Montana gibi zirvelere gidip körü körüne tekrar aynı şeyleri yaşatamazsınız. Sıfır Asker sıfır garanti yoluna gidemezsiniz... Bu yol tehlikelidir. Milletin iradesine ters bir irade olacaktır. Yanlış yaparsanız, Türkiye bir daha buraya gelemeyebilir...” diye konuştu.

Akıncı ile 15 vekilli CTP ve TDP'nin Kıbrıs konusunda halkın iradesinden kopuk hareket ettiğini iddia eden Tatar, ulusal davada 21 vekilli UBP ile 9 vekilli HP'nin aynı paralel görüşte olduğunu, DP'nin ve YDP'nin de farklı düşünmediğini söyledi.

UBP'nin muhalefeti de en iyi şekilde yaptığını kaydeden Tatar, “ülkede ciddi bir sıkıntı var. Dışişleri Bakanımız, New York'a, Washington'a gidiyor. Konuşmalar da yapıyor. Bize göre doğruyu da yaptı. ‘Artık federal temelde anlaşma doğru değildir’ demiştir. ‘Yeni fikirler üzerinde durmak lazım’ dedi. Ama dedikten sonra hükümet ortakları tarafından topa tutuldu. Cumhurbaşkanı tarafından... Cumhurbaşkanı Dışişleri Bakanı böyle konuşmalar yapamazmış diyor. Çünkü hükümeti temsil edermiş, hükümetin de böyle bir görüşü yokmuş. Bunu kabul edemeyiz. Kıbrıs meselesi en önemli meseledir. Görüşün yoksa orada olamazsın” şeklinde konuştu.

Levent Kutay ile #gözdenkaçmadı


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
2
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Şener Levent'ten Akıncı'ya: Sen Ankara'yı bırakmadın Mustafa... Ankara bırakt...
image Şener Levent'in çarpıcı yazısı #gözdenkaçmadı
Eşinden Özersay'a anlamlı yazı: Madem ki seni tanıyorum, onların söylediği ge...
image Aliye Ummanel’in paylaşımı #gözdenkaçmadı
Kahvecioğlu'ndan Yenidüzen'e "Akıncı" tepkisi: Hiç yakışmadı
image Hasan Kahvecioğlu'nun tepkisindeki sert ifadeler #gözdenkaçmadı