Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖZDEN KAÇMAYANLAR 5 Mart 2019, Salı 15:21
banner

TBMM Başkanı'ndan dikkat çeken Kıbrıs Mesajı: Ortak vizyon yoksa müzakere boşuna

TBMM Başkanı'ndan dikkat çeken Kıbrıs Mesajı: Ortak vizyon yoksa müzakere boşunaMustafa Şentop'un önemli açıklamaları #gözdenkaçmadı
Paylaş  
7
5
6
0

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un, Cumhurbaşkanı Akıncı'yı ziyareti sırasında, Kıbrıs Konusunda dikkat çeken mesajlar vermesi #gözdenkaçmadı.

Mustafa Şentop, Kıbrıslı Türkleri azınlık olarak gören Rum halkının zihniyeti değişmeden adada siyasi eşitliğe dayalı bir ortaklık kurulmasının mümkün olmayacağını söyledi.

Şentop, Kıbrıs Türkü’nün adanın ortak sahibi olduğunu ve bir Rum devletinde azınlık haline getirilmesinin kabul edilemeyeceğini dile getirdi.

Gelinen aşamada Kıbrıs’ta çözüm için faklı modellere ve yeni fikirlere ihtiyaç olduğunu, sonuç vermeyecek süreçlerle zaman kaybetmenin Kıbrıs Türkü’ne haksızlık olduğunu söyleyen Şenop, “Taraflar arasında ortak bir vizyon bulunmadığı takdirde müzakerelere tekrar başlanmasının anlamlı olmadığını düşünüyoruz” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

UBP çevresinden 2 aday daha...
image Yeni adaylar #gözdenkaçmadı
Töre'den Ertuğruloğlu'na ilginç gönderme
image Paylaşıma yanıt #gözdenkaçmadı
Özgürgün'den dikkat çeken toplantı
image Lefkoşa'daki toplantı #gözdenkaçmadı