Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> GÖZDEN KAÇMAYANLAR 27 Ağustos 2019, Salı 16:39
banner

Özersay'dan Akıncı'ya gönderme... "Bu kadar alınganlığa gerek yok"

Özersay'dan Akıncı'ya gönderme... Bu kadar alınganlığa gerek yokÖzersay'ın dikkat çeken sözleri #gözdenkaçmadı...
Paylaş  
22
19
21
0

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, BRT'de katıldığı programda, Akıncı'nın, Sözcüsü aracılığıyla yapmış olduğu açıklamayı değerlendirdi...

İşte öne çıkan sözleri...

"9 Ağustos'taki liderler görüşmesinin tutanaklarını okudum... Rum Tarafı'nın federal çözüm anlayışında en küçük bir değişiklik yok..."

"Sayın Akıncı da bunu defalarca söylemesine rağmen, neden yeniden bir sürecin başlamasına angaje olunuyor?"

"Basit bir soru sordum... Yanıtı da bellidir... Bu eleştiridir, uyarıdır... Bu ülkenin Dışişleri Bakanı olarak bu uyarıyı yapıyorum... Alınacak, gücenecek bir şey yok..."

"Bu ülkede demokrasi var... Bu ülkede Sivil toplum da, siyasiler de Dışişleri Bakanı da eleştiride bulunabilir... Eğer bulunamaz, “Benden başka biri bu konuyu konuşamaz” diyorsa, bu demokrasi ile bağdaşmaz..."

"Meselelerin özü ile ilgili birisi bir şey söylediği zaman konuyu başka yere çekmenin memlekete yararı olmuyor... Eleştiriye de açık olmak gerekiyor"

"Toplumun dikkatini çekmek için söylenen bir şey için hemen cevap... Bir de ne kadar uygundur acaba? Devletin iki kurumu var... Sözcüsü aracılığıyla bu cevabı vermek... İlginç bir durum... Dikkat çektiğimiz hususa dair bir mesele varsa söylenmeli..."

"Zaten bir süreç başlanmadı deniliyor... Masada konuşulan şey federal bir süreçtir ve 2017'de kaldığı yerden devamdır...Başka bir şey değil..."

“Ben alınganlık yapmam. Devlet meselesinde küsmek, alınmak mağduru oynamak doğru bir yaklaşım değildir. Haftalık olağan görüşmede Sayın Başbakan her zaman olduğu gibi istenilen bilgilendirmeyi yapar zaten”

"Sırf Müzakere etmek için angaje olmayalım... Bu toplum yoruldu... Aynı şeyleri tekrar ederek farklı sonuçlar beklemek mantıklı değil... Yine duvara toslayacağız..."


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
11
 
0
 
11
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UBP'den yeni mesaj: Sağdan bir Cumhurbaşkanı istiyoruz
image Saner'den dikkat çeken açıklamalar #gözdenkaçmadı
CTP'de "maşrapa" tartışması alevlendi
image Yeni hafta başında ilginç paylaşımlar #gözdenkaçmadı
Özer Kanlı eski günlerini hatırladı
image Mikrofonu eline aldı; muhabirlik yaptı; yeni nesile örnek oldu