Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Kasım 2016, Cuma 14:42
banner

Siber'den Ombudsman Dizdarlı'ya ziyaret

Siber'den Ombudsman Dizdarlı'ya ziyaretCumhurbaşkan Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Emine Dizdarlı’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.
Paylaş  
41
49
50
0

Cumhurbaşkan Vekili ve Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Emine Dizdarlı’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

İade yi ziyaret amaçlı gerçekleşen görüşmenin başında bir açıklama yapan Siber, kurumlar arasında ne kadar sağlıklı ilişkiler kurulursa bunun faydasının halk tarafından görüleceğini söyledi.

Devletin denetim mekanizmalarının halka ve yaşam kalitesine olumlu yansıdığından dolayı Demokratik Hukuk Devletlerinde çok önemli olduğunun altını çizen Siber, Meclis,Ombudsman ve Sayıştay’a bu anlamda önemli görevler düştüğünü belirtti.

Siber, vatandaşın Devletin işleyişi ya da maruz kaldığı haksızlıklar ile ilgili şüphesi ve endişesi varsa ve bununla ilgili Ombudsman’a fazla sayıda dilekçe geliyorsa bu konunun iyileştirilmesi için ve devlet birey arasındaki güveni artırmak için daha çok adım atılması gerektiğinin ifade etti.

Elbirliği ile çalışarak daha iyiyi bulma noktasında gayret gösterilmesi gerektiğini söyleyen Siber, geçtiğimiz günlerde Başbakan ve Yüksek Mahkeme Başkanı ile yapmış olduğu görüşmeyi anımsattı.

Ziyaret vesilesiyle, karşılıklı yapılabilecekler ile ilgili görüş alışverişinde bulunacaklarını dile getiren Siber, Dizdarlı’ya görevinde başarılar diledi.

DİZDARLI

Ombudsman Emine Dizdarlı da konuşmasında ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, önümüzdeki süreçte Meclis Dilekçe ve Ombudsman Komitesi raporlarının da süratle meclisin bilgisine geleceğini söyledi.

Yüzyüze görüşme ve işbirliğinin hem kendileri hem de gerekli bilginin doğru aktarılması adına önemli olduğunun altını çizen Dizdarlı, önümüzdeki dönemde gerekli yasal çalışmaların yapılabilmesi adına Meclisten destek isteyeceklerini söyledi.

Dairede sundukları hizmetin vatandaşa yönelik olduğunu vurgulayan Dizdarlı : “Elimizden geldiğince tüm çalışmalarımızı etkin şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Devlet Tiyatroları Müdürü Pazartesi tiyatrocularla buluşuyor
image Devlet Tiyatroları Müdürü Erdinç Akgür Pazartesi günü saat 16’da tiyatrocular ve kurul üyeleriyle bir araya gelerek son yaşanan tartışmaları masaya yatıracak.
Hasipoğlu: 'Artık Rum tarafının keyfini bekleyecek değiliz. Kapalı maraş'ı aç...
image UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu Kapalı Maraş'ın açılmasında bir dönüm noktasında olunduğunu kaydetti ve “Artık Rum tarafının keyfini bekleyecek değiliz. Kapalı Maraş'ı açma niyetindeyiz" dedi.
Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 17/08/2019 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.