Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Aralık 2016, Çarşamba 16:41

Siber, Türkiye'den gazeteci örgütlerini kabul etti

Siber, Türkiye'den gazeteci örgütlerini kabul ettiCumhuriyet Meclisi Başkanı Dr.Sibel Siber panel gerçekleştirmek amacıyla KKTC’de bulunan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ile Akdeniz Gazeteciler Federasyonu üyelerini kabul etti. Kabulde Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazeteciler Derneği üyeleri de hazır bulundu.
Paylaş  
33
40
36
0

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr.Sibel Siber panel gerçekleştirmek amacıyla KKTC’de bulunan Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ile Akdeniz Gazeteciler Federasyonu üyelerini kabul etti. Kabulde Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazeteciler Derneği üyeleri de hazır bulundu.

Siber, kabulde yaptığı konuşmada bu tür ziyaretlerin ilişkilere önemli katkılar sağladığına inandıklarını belirterek Kıbrıs Türk insanı,turizmi ve kültürünü yerinde görmenin ve bunları aktarmanın ayrı bir değer taşıdığını söyledi.

Gazeteciliğin bir anlamda iletişim demek olduğunu ifade eden Siber, doğru iletişim vasıtasıyla bir çok sorunun üstesinden gelinebileceğine inandıklarını vurguladı.

Ülkelerin birbirlerini tanımasının, kültürel kaynaşım ve dünya barışında çok etkili olduğunu belirten Siber, bu anlamda heyetin, paneli KKTC’de düzenlemesinin çok anlamlı olduğunu söyledi.

Siber, turizmdeki algı adına daha çok çalışması gerektiğini ifade ederek, yapılacak doğru çalışmalarla KKTC’nin değerlerinin daha iyi bir şekilde aktarılabileceğini belirtti.

ÖZSOY

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Vekili Feridun Fazıl Özsoy da konuşmasında konfederasyonun Türkiye’nin en etkin meslek örgütlerinden biri olduğuna dikkat çekerek alanında ihtisaslaşmış meslekle ilgili derneklerin de üyeleri olduğunu söyledi.

Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazeteciler Derneğinin de bünyelerine katıldığını ifade eden Özsoy, KKTC’de düzenlenen panelde özellikle medya alanında turizmin nasıl şekil bulacağı konusunun konuşulduğunu belirtti.

Özsoy Türkiye’den KKTC gelebilecek turistler de iyi bir algı oluşturulamadığına vurgu yaparak Türkiye halkının yeteri kadar KKTC’nin güzelliklerini bilmediğini vurguladı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Burcu: "BM dahil herkes biliyor ki 4 Temmuz tarihli ...
image Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, son dönemde başta Rum basınının gündemi olmak üzere, gündemden düşmeyen “4 Temmuz belgeleri” konusu hakkında açıklamada bulundu.
Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 21/02/2019 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.
Hür-İş Başkanı Çaluda: "Kamu Reformu Yasa Tasarısı'nda uzlaşılmazsa her türlü...
image Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (HÜR-İŞ) Başkanı Ahmet Çaluda, hükümetin kamu reformu adı altında kamuyu geri dönüşü olmayan bir kaosa sürükleyecek, birçok haksızlığa yol açacak bir tasarı ortaya koyduğunu savundu.