Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 22 Aralık 2016, Perşembe 10:19
banner

Siber, Makedonya Türk Demokrat Partisi 9. Olağan Kurultayı'na katıldı

Siber, Makedonya Türk Demokrat Partisi 9. Olağan Kurultayı'na katıldıCumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Sibel Siber 18 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilen Makedonya Türk Demokratik Partisi (TDP) 9. Olağan Kurultayı’na onur konuğu olarak katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.
Paylaş  
65
87
63
0

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Dr. Sibel Siber 18 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilen Makedonya Türk Demokratik Partisi (TDP) 9. Olağan Kurultayı’na onur konuğu olarak katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Makedonya’nın Üsküp şehrinde yer alan ve çok yoğun katılımın olduğu kurultayda Meclis Başkanı Dr. Sibel Siber, salona girerken ayakta alkışlandı. Katılımcılara hitaben yaptığı konuşmasına terörü kınayarak, başlayan Siber, terörle mücadelenin tüm devletlerin ortak sorumluluğu olduğunu bir kez daha vurguladı.

Makedonya Türk Toplumu ile Kıbrıs Türk Halkının ayrı coğrafyalarda yaşasalar bile gönül bağlarının güçlü olduğunu, kardeş olduklarını belirtti.

Siber konuşmasında, Balkanlarda yaşayan Türk halkıyla Kıbrıs Türk halkının birbirlerini daha yakından tanıması, karşılıklı ziyaretlerle bağların güçlendirilmesi, kültürel ve sosyal aktiviteler yapılmasının önemli olduğuna vurgu yaptı.

Kıbrıs Türk Halkının geçmişten bugüne verdiği var olma mücadelesindeki en büyük gücün halkın birlik ve beraberliği, yitirmediği umudu olduğunu söyleyerek Makedonya’daki Türk toplumunun da birlik ve beraberliklerini, kimliklerini ve kültürlerini yaşatmalarının önemini vurguladı.

Siber: “Kültürler birbiriyle entegre olmalı ama ama asla asimile olmamalı” diyerek, yaşayan kültürlerin, dünyayı zengileştirdiğini belirtti. Kıbrıs’taki müzakerelere de değinen Siber, yaşayabilir adil bir çözüme ulaşma konusunda Kıbrıs Türk halkının her zaman istekli olduğunu belirterek, yakın tarihteyaşananların toplum belleğinde olduğunu ve buluncak çözüm modelinde Türkiye’nin garantisinden vazgeçmeyeceklerini vurguladı.

Makedonya’nın Üsküp şehrinde yapılan 9. Olağan Kurultayı’na KKTC Meclis Başkanı Sibel Siber ile birlikte CTP Milletvekili Hüseyin Erçal, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova Meclis Başkan Yardımcısı Fikrim Damka, Kosova Meclisi Milletvekili MüferraŞiinik, VMRO-DPMNE'den Vladimir Gyorçev, İliya Dimoski ve Daniela Rangelova katıldı.

Makedonya Türk Demokratik Partisi (TDP) 9. Olağan Kurultayı’nda Dr. Beycan İlyas genel başkan seçildi.İlyas, aynı zamanda Makedonya Devlet Bakanı olarak görevini sürdürüyor.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 23/08/2019 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.
"Tüketicilerin Korunmasına İlişkin Gıdaların Resmi Kontrolü ve Hijyen Yasa Ta...
image Meclis AB Uyum Komitesi, Tüketicilerin Korunmasına İlişkin Gıdaların Resmi Kontrolü ve Hijyen Yasa Tasarısı'nı görüşmeyi sürdürdü.
Yeni atamalar yapıldı
image Bazı bakanlıklarda ve Başbakanlığa bağlı bazı kurumlarda görevden alma ve atamalar yapıldı.