Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Mayıs 2017, Salı 11:42
banner

KTOEÖS’ten Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile DAÜ-SEN ve Boran Kültür Merkezi’ne destek

KTOEÖS’ten Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile DAÜ-SEN ve Boran Kültür Merkezi’ne destekKıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Selma Eylem, Türkiye’de olağanüstü hal kapsamında işinden atılan ve işini geri almak için açlık grevine başlayan öğretmenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya ve onlara destek veren DAÜ-SEN ve Boran Kültür Merkezi’ne destek belirtti.
Paylaş  
41
51
40
0

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Selma Eylem, Türkiye’de olağanüstü hal kapsamında işinden atılan ve işini geri almak için açlık grevine başlayan öğretmenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya ve onlara destek veren DAÜ-SEN ve Boran Kültür Merkezi’ne destek belirtti.

Yazılı bir açıklama yapan Eylem, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nı eleştirdi.

Eğitime ayrılan bütçenin %75'inin devlet tarafından özel okullara aktarıldığını, devlet okullarının altyapı ve personel ihtiyaçlarının tamamlanmadığını, öğretmenlere, çalışanlara ve sendikalara karşı itibarsızlaştırma çalışmaları yapıldığını iddia eden Eylem,  2008 ve 2011 yıllarında çıkarılan yasalara bağlı olarak istihdam edilen öğretmen ve kamu çalışanlarının “haklarının gasp edildiğini” tüm bu adımların Türkiye ile paralel götürülen eğitim sistemine yönelik reformlar çerçevesinde atıldığını savundu.

Açıklamasında, Milli Eğitim Bakanı ve UBP-DP hükümetine çağrı yapan Eylem, şunları kaydetti:
“Yasal haklarımıza saldırmaktan ve haklarımızın gaspı için planlar yapmaktan artık vazgeçin!
Dayatılan politikaları harfiyen uygulamaktan vazgeçin! Eğitim ve sağlık gibi temel kamu hizmetlerini paranın satın alabileceği bir mal haline dönüştürme çalışmalarından vazgeçin!
Sorgulamayan, araştırmayan, muhafazakâr, gerici, kapitalizmi dışlamayan ama barışı, kadını, özgürlükleri dışlayan yeni yurttaşlar yetiştirme hedefiyle tasarlanan yeni eğitim sistemi modelini hayata geçirme çalışmalarından vazgeçin.”

Eylem, KTOEÖS’ün tüm eşitsizlikler adaletsizlikler ve tüm hak gaspı planlarına karşı olduğunu ve bunlarla mücadele etmeye devam edeceğini belirtti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Hububat Hastalık ve Zararlıları El Rehberi" tanıtımı yarın yapılacak
image Tarımsal Araştırma Enstitüsü tarafından hazırlanan Hububat Hastalık ve Zararlıları El Rehberi’nin tanıtımıyapılarak, seminer düzenlenecek.
Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 21/11/2018 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.
Gürcafer: "Sürece bizleri dahil etmeleri lazım, imar planı emirnameyle yapılm...
image Kıbrıs TV’de yayınlanan ve Hüseyin Ağlamaz’ın hazırlayıp sunduğu Sabah Ajansı programının konuğu Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer oldu...