Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Ocak 2018, Perşembe 16:35
banner

YDP, yarınki eylem için "devlet kararı" istedi

YDP, yarınki eylem için devlet kararı istediYeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, yarınki Sendikal Platform’un eyleminde gerginliğin daha da artabileceğini savunarak, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın sorumluluk üstlenmesini istedi.
Paylaş  
21
21
18
7

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, yarınki Sendikal Platform’un eyleminde gerginliğin daha da artabileceğini savunarak, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın sorumluluk üstlenmesini istedi.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde toplumda yaşanan gergin ortamın herkesi üzdüğünü ve ciddi endişelere sevk ettiğini belirterek, bu konuda Cumhurbaşkanı’na çağrıda bulunarak gerekli adımların atılması için önayak olmasını rica ettiklerini hatırlattı.

Arıklı, birçok yetkili, kurum ve kuruluş temsilcilerinin toplumdaki bu endişe verici durumu henüz tam kavrayamadıklarını, demeç ve kınamalarla bu vahim durumun önlenebileceğinin zannedildiğini belirterek, “Yarın Sendikal Platform’un yapacağı eylemde taşkınlık olması, Anavatan’a, Türk Ordusu’na ve 20 Temmuz Barış Harekâtı’na yönelik nahoş sloganlar atılması halinde yaşanan gerginlik daha da artacaktır” dedi.
Arıklı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“YA PARTİLERLE TOPLANTI YA CUMHURİYET GÜVENLİK KURULU”

“Cumhurbaşkanımız bu konuda ya Meclis’teki siyasi parti liderleriyle bir toplantı yapmalı ve onların kamuoyuna ortak bir çağrıda bulunmasını sağlamalı veya Anayasamızın 111. maddesinde görev ve yetkileri belirlenen Cumhuriyet Güvenlik Kurulu’nu toplantıya çağırmalı ve gelinen ortam ile alakalı ‘devlet kararı’ üretmelidir. Cumhuriyet Güvenlik Kurulu bugünlerde toplantıya çağrılıp karar üretilmeyecekse, başka hangi zaman bu kurula ihtiyaç duyulacaktır.

Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı’na bir kez daha çağrıda bulunuyor ve sorumluluğunu yerine getirmesini rica ediyoruz.”

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
13
 
0
 
25
 
1
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
7
ONAY BEKLEYENLER
1
30 Ocak 2018, Salı
luricadi         - isgele
Arif hoca negadar hakliydi.

27 Ocak 2018, Cumartesi
Kıbrıslı         - Lefkoşa
Arif hocamızın ruhu şad olsun..

27 Ocak 2018, Cumartesi
Kıbrıslıyım         - Lefkoşa
Erhan Arıklı sana bir kez daha Arif hocanın dediğini aktarıyorum.. "H...S..." Arif hocamızın ruhu şad olsun..

26 Ocak 2018, Cuma
Osman         - Magosa
Afrikanın yaptığını savunanlar vatan hayinidir....

26 Ocak 2018, Cuma
Emine         - Lefkosa
Afrika’ya yönelik saldırıda da, meclisin damına dikilen Kayı Boyu bayrağında da YDP’nin Genel Başkanı Erhan Arikli ön saftaydı.Bu adam Kibrisli Turkleri resmen aptal goruyor.

26 Ocak 2018, Cuma
Murat         - Lefkosa
Afrika gazetesi önündeki eylem için de neden istemediydin devlet kararı Arıklı efendi.
En önde orada sen de vardın unuttuk sanma.

25 Ocak 2018, Perşembe
Turan         - Lefkosa
Sen kendi memeleketinle ilgilen.Dagdan geldiniz bagcilari kovarsiniz.Demografik yapimizi allem gallem etiniz ama hic utanma,saygi yok.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UBP'de seçim günü
image UBP, bugün Parti Genel Sekreteri’ni seçecek.
Anastasiadis yanıt verdi, Sözcüler birbirine girdi
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın önceki akşam gerçekleştirdiği basın konferansına ilişkin Rum Lider Anastasiadis, Akıncı’nın “devletin işleyemez olmasında ısrarcı” olduğu suçlamasında bulunurken sözcüler ise birbirine...
Hükümet, polis karakolundaki ölümle ilgili soruşturma başlatıyor
image Bakanlar Kurulu, tutuklu bulunduğu Boğaz Polis Karakolu hücresinde ölü olarak bulunan soygun zanlısı Ahmet Sarıkılıç'ın ölümüne ilişkin soruşturmacı atama kararı aldı.