Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 25 Ocak 2018, Perşembe 16:35
YDP, yarınki eylem için "devlet kararı" istedi
YDP, yarınki eylem için Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, yarınki Sendikal Platform’un eyleminde gerginliğin daha da artabileceğini savunarak, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın sorumluluk üstlenmesini istedi.
Paylaş  
13
18
11
7

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, yarınki Sendikal Platform’un eyleminde gerginliğin daha da artabileceğini savunarak, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın sorumluluk üstlenmesini istedi.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde toplumda yaşanan gergin ortamın herkesi üzdüğünü ve ciddi endişelere sevk ettiğini belirterek, bu konuda Cumhurbaşkanı’na çağrıda bulunarak gerekli adımların atılması için önayak olmasını rica ettiklerini hatırlattı.

Arıklı, birçok yetkili, kurum ve kuruluş temsilcilerinin toplumdaki bu endişe verici durumu henüz tam kavrayamadıklarını, demeç ve kınamalarla bu vahim durumun önlenebileceğinin zannedildiğini belirterek, “Yarın Sendikal Platform’un yapacağı eylemde taşkınlık olması, Anavatan’a, Türk Ordusu’na ve 20 Temmuz Barış Harekâtı’na yönelik nahoş sloganlar atılması halinde yaşanan gerginlik daha da artacaktır” dedi.
Arıklı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“YA PARTİLERLE TOPLANTI YA CUMHURİYET GÜVENLİK KURULU”

“Cumhurbaşkanımız bu konuda ya Meclis’teki siyasi parti liderleriyle bir toplantı yapmalı ve onların kamuoyuna ortak bir çağrıda bulunmasını sağlamalı veya Anayasamızın 111. maddesinde görev ve yetkileri belirlenen Cumhuriyet Güvenlik Kurulu’nu toplantıya çağırmalı ve gelinen ortam ile alakalı ‘devlet kararı’ üretmelidir. Cumhuriyet Güvenlik Kurulu bugünlerde toplantıya çağrılıp karar üretilmeyecekse, başka hangi zaman bu kurula ihtiyaç duyulacaktır.

Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanı’na bir kez daha çağrıda bulunuyor ve sorumluluğunu yerine getirmesini rica ediyoruz.”

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
13
 
0
 
23
 
1
 
1
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
7
ONAY BEKLEYENLER
0
30 Ocak 2018, Salı
luricadi         - isgele
Arif hoca negadar hakliydi.

27 Ocak 2018, Cumartesi
Kıbrıslı         - Lefkoşa
Arif hocamızın ruhu şad olsun..

27 Ocak 2018, Cumartesi
Kıbrıslıyım         - Lefkoşa
Erhan Arıklı sana bir kez daha Arif hocanın dediğini aktarıyorum.. "H...S..." Arif hocamızın ruhu şad olsun..

26 Ocak 2018, Cuma
Osman         - Magosa
Afrikanın yaptığını savunanlar vatan hayinidir....

26 Ocak 2018, Cuma
Emine         - Lefkosa
Afrika’ya yönelik saldırıda da, meclisin damına dikilen Kayı Boyu bayrağında da YDP’nin Genel Başkanı Erhan Arikli ön saftaydı.Bu adam Kibrisli Turkleri resmen aptal goruyor.

26 Ocak 2018, Cuma
Murat         - Lefkosa
Afrika gazetesi önündeki eylem için de neden istemediydin devlet kararı Arıklı efendi.
En önde orada sen de vardın unuttuk sanma.

25 Ocak 2018, Perşembe
Turan         - Lefkosa
Sen kendi memeleketinle ilgilen.Dagdan geldiniz bagcilari kovarsiniz.Demografik yapimizi allem gallem etiniz ama hic utanma,saygi yok.

Ülkemize gelen, bir daha gelmek istiyor
Kıbrıs Postası olarak, ülkemize farklı ülkelerden gelen turistlere, Kuzey Kıbrıs ile ilgili düşüncelerini sorduk… İzlenimlerini aktaran turistler yeniden gelmekte kararlı.
Serhat İncirli yazdı: "Sığırcıklar elektrik tellerine dizili açılış yapılıyor...
Serhat İncirli yazdı: "Sığırcıklar elektrik tellerine dizili açılış yapılıyor"
KKTC ilk kez Tokyo'da düzenlenecek 'Grand Concert'te temsil edilecek
Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu Japonya’nın Tokyo kentinde 4 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan 54’üncü Suzuki Method Grand Concert için çalışmalarını hızla sürdürüyor.