Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 4 Şubat 2018, Pazar 09:27
banner

Özgür: "Yeni hükümetin değişim sürecimize katkılarını dilerim"

Özgür: Yeni hükümetin değişim sürecimize katkılarını dilerimKurulan yeni hükümetin değişim sürecimize olumlu katkılar koymasını temenni eden Eski Maliye Bakanı Birikim Özgür, hükümetlerin bilinçli, kararlı ve Türkiye ile çok iyi iletişim kurabilecek kapasitede olmalarının çok büyük önem taşıdığını vurguladı ve “Köhnemiş rejimle başa çıkabilmenin esası kararlılıkla elini taşın altına koymaktır. İdare-i maslahatçı bir tutumun ülkedeki iktidar yapılanmasının gerek oluşumunu gerekse sürdürülebilirliğini çok olumsuz etkileyeceği kanısındayım” dedi.
Paylaş  
6
8
5
0

KIBRIS POSTASI - Vatan MEHMET

Kurulan yeni hükümetin değişim sürecimize olumlu katkılar koymasını temenni eden Eski Maliye Bakanı Birikim Özgür, hükümetlerin bilinçli, kararlı ve Türkiye ile çok iyi iletişim kurabilecek kapasitede olmalarının çok büyük önem taşıdığını vurguladı ve “mesele, toplumu da mümkün olduğunca yanınızda tutarak su ihalesini ilerletebilmektir, kablo projesini hızlandırabilmektir, yeni devlet hastanesini hızla yaşama geçirebilmektir. Bu gibi konularda idare-i maslahatçı bir tutumun ülkedeki iktidar yapılanmasının gerek oluşumunu gerekse sürdürülebilirliğini çok olumsuz etkileyeceği kanısındayım” değerlendirmesini yaptı.

Sosyal medya hesabından yazan Özgür şöyle dedi; “Ülkemizde sistemin kilitlenmesinin temel sebebi henüz çözüm gerçekleşmeden de dünyalı olup olmama konusunda toplumumuzun karar verememiş olmasıdır. Değişen dünya koşullarında Kıbrıslı Türkler 3 kazanıp, 5 harcayan ve 10 da dönmeyen borcu bulunan bir yapı ile geleceğe emin adımlarla yürüyemez. Ekonominin hızla reel sektöre kaydırılması ve ilmik ilmik yeni bir kamu düzenin inşası yeni sistem tartışmalarının mihengi noktasıdır.

Bu eşiği entelektüel anlamda Kıbrıslı Türklerin aşabilmesi için Türkiye’nin hem sürece teknik ve mali katkısı hem de bu sürecin Kıbrıslı Türk kimliğine, kültürüne ve siyasi varlığına zarar değil katkı sağlayacağı yönünde güven duygusunun gelişebilmesi noktasındaki katkıları altın değerindedir.

Aksi takdirde Kıbrıslı Türklerin ağızlı yüzlü bir uluslararası ihale dahi açamadığı ve açamayacağı tıkanık bir toplum ve sistem görüntüsü ortadan kaldırılamayacaktır.

Dolayısı ile buradaki hükümetlerin bilinçli, kararlı ve Türkiye ile çok iyi iletişim kurabilecek kapasitede olmaları çok büyük önem taşır…”

“Köhnemiş rejimle başa çıkabilmenin esası kararlılıkla elini taşın altına koymaktır”

“Zira böylesi bir değişim sürecine sadece buradaki kurulu düzenin sağdaki ve soldaki oyuncuları değil aynı zamanda Kıbrıslı Türklerin kalkınmasını ve bir varlık olarak güçlenmesini tehdit olarak algılayabilecek kimi Türkiyeliler, Kıbrıslı Rumlar hatta Avrupalılar ve Amerikalılar da muhalefet edebilmektedir.

Bu koşullarda mevcut köhnemiş rejimle başa çıkabilmenin esası kararlılıkla elini taşın altına koymaktır. Kaybetme riskinizin yüksek olduğunu hissetseniz bile, aldığınız sorumluluk bunu gerektirir.

Burada mesele, toplumu da mümkün olduğunca yanınızda tutarak su ihalesini ilerletebilmektir, kablo projesini hızlandırabilmektir, yeni devlet hastanesini hızla yaşama geçirebilmektir.

Bu gibi konularda idare-i maslahatçı bir tutumun ülkedeki iktidar yapılanmasının gerek oluşumunu gerekse sürdürülebilirliğini çok olumsuz etkileyeceği kanısındayım.

Kurulan yeni hükümetin değişim sürecimize olumlu katkılarını temenni eder, başarılar dilerim…”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Sol Hareket, Fazıl Önder'i andı
image Sol Hareket, 24 Mayıs 1958’de öldürülen Türk Eğitim Kulübü yöneticisi, İnkılapçı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, sosyalist aydın Fazıl Önder’i öldürüldüğü yerde düzenlediği etkinlikle andı.
Koopbank'ın düzenlediği İlkokullar Arası Kompozisyon Yarışması ödül töreni ya...
image Kooperatif Merkez Bankası’nın (Koopbank) gerçekleştirdiği İlkokullar Arası Kompozisyon Yarışması ödül töreni bugün Koopbank’ın yeni Genel Müdürlük Binası’nda Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in katılımı ile...
Vergi-Sen, "daire personeline yapılan saldırılar" nedeniyle grev yaptı
image Gelir ve Vergi Dairesi Çalışanları Sendikası(Vergi-Sen), Gelir ve Vergi Dairesi Müdürünün aracının “karanlık odaklar tarafından kundaklandığını” iddia etti ve olayın bir an önce aydınlatılması çağrısında bulundu.