Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Şubat 2018, Perşembe 13:06
Maliye Bakanı Denktaş, KAR-İŞ yetkilileri ile bir araya geldi…
Maliye Bakanı Denktaş, KAR-İŞ yetkilileri ile bir araya geldi…Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Fuat Topaloğlu başkanlığındaki Kıbrıs Türk Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (Kar-İş) yetkililerini kabul etti.
Paylaş  
3
6
3
0

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Fuat Topaloğlu başkanlığındaki Kıbrıs Türk Kamu Araçları İşletmecileri Birliği (Kar-İş) yetkililerini kabul etti.

TOPALOĞLU

Bugün öğle saatlerinde gerçekleşen görüşmede, Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu ve yönetim kurulu üyeleri Denktaş nezdinde yeni kurulan hükümetin ülke istikrarı için hayırlı olmasını diledi.

Ülkede yaşanan seçim sürecine saygı duyup beklediklerini, yeni hükümetin kuruması ile birlikte sorun ve beklentilerin karşılanması için ziyaretlere başladıklarına dikkati çeken Kar-İş Başkanı Topaloğlu, öğrenci taşımacılığında var olan alacakların tahsilâtları, Meclis alt komisyonundan geçen ihale yasasının toplu taşımacılık ile ilgili akıbeti ve Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılması gereken sözleşmelerin hızlandırılması konularının öncelikleri olduğunu kaydetti.

Üniversite taşımacılığı ve Güney Kıbrıs’tan gelip KKTC’den turist taşımacılığı yapan Rum meslektaşlarının da KKTC taşımacılık sektörünü ciddi sekteye uğrattığını dile getiren Kar-İş yetkilileri bu konunun da hükümet nezdinde ele alınması talebinde bulundu.

Bürokratik engellerinde artık aşılması gerektiğini kaydeden Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu, ülkede toplu taşımacılığın sürdürülmesi için hükümetin köklü bir biçimde konuyu masaya yatırması gerektiğini, bu konuda yeni hükümetten de umutlu olduklarının bilinmesini istedi.

Serdar Denktaş’ın, Kar-İş’in sorunlarını en az kendileri kadar yakından takip edip ilgilenmesinden ötürü müteşekkir olduklarını dile getiren Fuat Topaloğlu, yakın geçmişte Denktaş’ın katkılarının kendilerini rahatlattıklarını ve bunun devamını istediklerini söyledi.

DENKTAŞ

Maliye Bakanı Serdar Denktaş ise, yakın geçmişte taşımacılığın güçlenmesi adına atmış oldukları adımları ve verilen artışı hatırlatarak yeni dönem de iyileştirmeler konusunda ciddi adımların atılmasına devam edileceğini söyledi. Denktaş, bütçenin geçmesinin de hükümetin önceliği olduğunu kaydetti.

Kar-İş yetkilileri de bu konuda Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın hakkını bir kez daha teslim ederek, bireysel katkılarının devamını talep etti.

Görüşmede birçok konuda görüş alış verişinde bulunuldu.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Ülkemize gelen, bir daha gelmek istiyor
Kıbrıs Postası olarak, ülkemize farklı ülkelerden gelen turistlere, Kuzey Kıbrıs ile ilgili düşüncelerini sorduk… İzlenimlerini aktaran turistler yeniden gelmekte kararlı.
Serhat İncirli yazdı: "Sığırcıklar elektrik tellerine dizili açılış yapılıyor...
Serhat İncirli yazdı: "Sığırcıklar elektrik tellerine dizili açılış yapılıyor"
KKTC ilk kez Tokyo'da düzenlenecek 'Grand Concert'te temsil edilecek
Kıbrıs Sanat Müzik ve Bale Okulu Japonya’nın Tokyo kentinde 4 Nisan 2018 tarihinde yapılacak olan 54’üncü Suzuki Method Grand Concert için çalışmalarını hızla sürdürüyor.