Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Şubat 2018, Perşembe 17:21
banner

KTİMB ile İTÜ-KKTC arasında işbirliği protokolü

KTİMB ile İTÜ-KKTC arasında işbirliği protokolüKıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) ile İTÜ-KKTC arasında, bugün saat 15.00’te, KTİMB Merkez Binası'nda işbirliği protokolü imzalandı.
Paylaş  
5
8
5
0

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer ile İTÜ-KKTC Eğitim-Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya’nın imza koyduğu protokol, iki kurum arasında güçlü iş birlikleri oluşturulup toplumsal, sosyo-kültürel, bilimsel/teknolojik ve mesleki ortaklık olanakları ile yapılacak proje ve faaliyetlerini kapsıyor.

KTİMB ile İTÜ-KKTC’nin bilimsel, toplumsal, sosyal ve kültürel, akademik, mesleki ve eğitim işbirliklerinin gelişmesini ve ortak projeler geliştirilmesini amaçlayan protokolde taraflar aşağıda belirtilen hususlarda işbirliğini desteklemek ve gerekli önlemleri almak konusunda fikir birliğine vardılar. Prokotolde karar altına alınan konular şöyle:

"• Taraflar ilgi alanlarına giren ve ihtiyaç duyulan konularda karşılıklı birbirlerinin bilgi ve deneyimlerden yararlanacaklardır.
• Taraflar ihtiyaç duyulan alanlarda karşılıklı olarak akademik/yönetsel konularda personel görevlendirme ve/veya izin verme yolu ile projeler geliştirmek üzere iş birliği yapacaklardır.
• Taraflar karşılıklı olarak bilimsel, kurumsal ve toplumsal toplantıların düzenlenmesini ve gerçekleştirilmesini özendireceklerdir.
• Tarafların ilgi alanlarına giren konularda ortak çalışmaların ve girişimlerin yapılması desteklenecektir.
• Tarafların hizmet içi ve mesleki eğitim faaliyetlerini ortaklık ve iş birliği çerçevesinde gerçekleştireceklerdir".


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı'ndan 8 bölgede lokum ikramı
image Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, Kurban Bayramı nedeniyle, 8 bölgede bayram namazı sonrası vatandaşlara lokum ikramında bulundu.
Ulusal Birlik Partisi’nde bayramlaşma
image Anamuhalefet Ulusal Birlik Partisi’nde her zaman olduğu gibi bu bayram da bayramlaşma yapıldı.
Enfıeld Belediye Meclisi Başkanı Çalışkan, Akıncı'yı ziyaret etti
image Londra’daki Enfield Belediye Meclisi’nin Kıbrıslı Türk Başkanı Nesil Çalışkan bu sabah Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı ziyaret etti.