Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Şubat 2018, Salı 18:00
banner

"Papazın ordusuna karşı koruduk imamın ordusuna karşı da koruruz"

Papazın ordusuna karşı koruduk imamın ordusuna karşı da koruruzEğitim Bakanı Cemal Özyiğit’ten çok tartışılacak sözler….  Özyiğit’in dün mecliste sarf ettiği “Kıbrıs Türk toplumu sömürge döneminde Atatürk ilke ve devrimlerini benimseyerek bu topraklara tutundu kendi kültürel varlığını inanç ve değerlerini korudu… Papazın ordusuna da karşı korudu.  Merak etmeyin imamın ordusuna da karşı koruyacaktır” ifadeleri tartışma konusu oldu.
Paylaş  
9
11
8
2

Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit’ten çok tartışılacak sözler….  Özyiğit’in dün mecliste sarf ettiği “Kıbrıs Türk toplumu sömürge döneminde Atatürk ilke ve devrimlerini benimseyerek bu topraklara tutundu kendi kültürel varlığını inanç ve değerlerini korudu… Papazın ordusuna da karşı korudu.  Merak etmeyin imamın ordusuna da karşı koruyacaktır” ifadeleri tartışma konusu oldu.

KIBRIS POSTASI

Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit’in dün mecliste sarf ettiği “Kıbrıs Türk toplumu sömürge döneminde Atatürk ilke ve devrimlerini benimseyerek bu topraklara tutundu kendi kültürel varlığını inanç ve değerlerini korudu… Papazın ordusuna da karşı korudu.  Merak etmeyin imamın ordusuna da karşı koruyacaktır” ifadeleri tartışma konusu oldu.

Özyiğit’in ne demek istediği anlaşılmazken söz konusu sözler mecliste de bazı vekillerin tepkisine neden oldu.

İŞTE ÖZYİĞİT'İN MECLİS KÜRSÜSÜNDEKİ O SÖZLERİ…

“Öğretmen olarak, sendika idarecisi olarak, siyasetçi olarak hep söylediğim şey şu: eğitim artık ne bize ne bakan olarak bana ne hükümete göre değil toplumdaki tüm katmanlara ve çağın gereksinimlerine göre yeniden yapılandırılacak ve her gelen oynamasın diye devlet politikası haline getirilecek..

Bunu da hep birlikte göreceğiz… Onun için rahat huzurlu olun.. Tüm değişiklikler yeri ve zamanı gelince buraya gelecek. Son olarak Kıbrıs Türk toplumu için sunu söylemek istiyorum: Kıbrıs Türk toplumu sömürge döneminde Atatürk ilke ve devrimlerini benimseyerek bu topraklara tutundu kendi kültürel varlığını inanç ve değerlerini korudu… Papazın ordusuna da karşı korudu.  Merak etmeyin imamın ordusuna da karşı koruyacaktır…"


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
16
 
0
 
10
 
0
 
2
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
13 Şubat 2018, Salı
Aytac         - Lefkosa
Sen başka micky mouse neyin kafasi bu papazin ordusunu senmi durdurdun bardon

13 Şubat 2018, Salı
Archi         - moscow
Tam kibrisvarili okalli ve gayet dogru bir pozisyon!!!Kibrislilrin kendi yerli liderlerinden bekledigi bir pozisyon!!!ancak bu devlet adamalarimiz sayesinde bizi kendi ulkemizde ikinci sinif vatandas olarak gormekden vazgecmek mecburiyetinde kalacaklardir!!!Kendi memleketimizin efendisi oldugumuzu daha sik duyurmak gereklidir!!!


banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Erhürman: "Daha çok çalışmak ve üretmek zorundayız"
image Başbakan Tufan Erhürman, daha çok çalışılıp üretilmesi gerektiğini vurgulayarak, hep birlikte daha çok çalışılması ve üretilmesi halinde, hangi koşullar altında olursa olsun Kıbrıs Türk halkının sonsuza kadar sosyal v...
Edremit, GAÜ Erkek Yurdu'nun batısı, Meriç Erülkü Sitesi ve civarında elektri...
image Orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle yarın; Edremit, GAÜ Erkek Yurdu'nun batısı, Meriç Erülkü Sitesi ve civarında 5 saat elektrik kesintisi yapılacak.
KKTC Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği ve Kooperatifi yeni binaya taşındı
image KKTC Esnaf ve Sanatkarlar Merkez Birliği ve Kıbrıs Türk Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Merkez Kooperatifi Ltd., Gönyeli’de yeni binaya taşındı.