Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Şubat 2018, Salı 18:22

Çeler ile Harmancı bir araya geldi: "Enkaz edebiyatı yapmayacağız"

Çeler ile Harmancı bir araya geldi: Enkaz edebiyatı yapmayacağızLefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler'i ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
Paylaş  
15
14
15
0

Çeler ile Harmancı görüştü

Ziyarette konuşan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, dört siyasi partinin koalisyonu ile kurulan yeni hükümetten icraat beklentisi olduğuna dikkat çekerek, iyi niyetle altı dolu icraatların  yapılmaya başlanmasının umut verici olduğunu ifade etti.  Lefkoşa Türk Belediyesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı  arasında Lefkoşa’da   yardıma ihtiyaç duyan bireyler , kadın sığınma evi ve yerel yönetimlerin sosyal güvenlik yatırımları  konuları başta olmak üzere iyi ilişkiler sürdürüldüğünü anımsatan Harmancı,  son bir haftadır çalışma hayatına yansıyan ve insan hayatına değere öncelik veren denetim ruhunun da kamuoyunda pozitif bir etki yarattığını söyledi.

Yeni hükümetin göreve gelir gelmez  yerel yönetimlerin  sosyal güvenlik  ve vergi borçlarına yönelik aldığı  kararın,  sorunun çözümü için finansman sıkıntısının  aşılmasına yönelik olduğuna da değinen Harmancı,  çalışanların sosyal güvenlik  yatırımlarının yapılmasının öncelikleri olduğunu ifade etti. Harmancı,  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çeler’e  iki kurum arasında sürdürülecek işbirliği ve çalışmalarda  katkı almaya ve vermeye her zaman hazır olduğunu  belirterek yeni görevinde  başarılar diledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de  konuşmasında,  İçişleri ve Maliye Bakanlığı ile  istişare içinde  finansman sorunun  çözümü için  hükümet tarafından  belediyelere fırsat  tanındığını belirterek, belediyelerin sosyal güvenlik  kurumlarına olan  borcunun  iki yıl daha uzaltılması için Bakanlar Kurulu olarak  yasal değişikliğe onay verildiğini  kaydetti. Çeler, ilgili yasal değişikliğin  belediyeleri mali açıdan daha kötü duruma düşürmemek amacıyla  finansal  sorunların çözümü adına  yapıldığının altını çizdi.

 LTB Başkanı Harmancı’nın  ekonomik olarak batmış bir belediyeyi düze çıkarmak için  attığı adımları takdirle izlediğini anlatan Çeler,  "Enkaz edebiyatı yapmadık, yapmayacağız.Bulduğumuzu daha iyiye götürmek için  daha çok mücadele edeceğiz " şeklinde konuşarak, Lefkoşa Türk Belediyesi başta olmak üzere   çocuk,kadın özel gereksinimli bireyler ve iş sağlığı güvenliği denetimi konularında yerel yönetimlerle  birlikte çalışma arzusu içinde  olduğunu sözlerine ekledi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bazı bölgelerde yarın 5 saat elektrik kesintisi olacak
image Alevkayası, Yayla Tepe Levent Taşocakları ve Karayolları’na ait kum-çakıl işletme tesisleri ve civarındaki tesis ve su motorlarına yarın 5 saat elektrik verilemeyecek.
Tatar: "Elektrik Kurumu'nda yaşananlar skandal"
image Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, hükümet ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nda yaşananların skandal olduğunu, hükümetin artık bittiğini, dağıldığını savundu.
Ali Kalyon Mahşeker'in ölüm sebebi kalp krizi
image Gece kulübü işletmecisi 57 yaşındaki Ali Kalyon Mahşeker'in ölüm sebebinin kalp krizi olduğu açıklandı.